Jojobový olej – zázrak z přírody

Jojobový olej pochází z rostliny Simmondsia chinensis (česky Simondsie čínská). Je to stále zelený keř, pocházející původně z oblasti pouští amerického státu Arizona, rostoucí v Austrálii. Jeho semena svým tvarem připomínají o hodně větší kávová zrna. Mezi všemi známými rostlinami je jojoba výjimečná vysokou produkcí vysokomolekulárních esterů, které jsou velice podobné těm, které vytvářejí mazové žlázy člověka.

Řadíme ho k nejcennějším přírodním olejům. Je vhodný pro jakýkoli typ pokožky. Pomáhá udržovat přirozenou vlhkost pokožky a při pravidelném používání se citlivá, suchá a podrážděná kůže mění v kůži odolnou.

Má přirozený ochranný UV-filtr 3 až 4. Kadeřníci vědí, že několik kapek jojobového oleje vmasírovaných do vlhkých vlasů jim dodá hebkost, jemnost a navrátí přirozený lesk. Bývá nazýván „tekutým zlatem“, protože obsahuje velké množství pěstících a výživných látek, minerálů a vitamínu E. Vitamíny, minerály a stopové prvky obsažené v jojobovém oleji velmi dobře prostupují kožní bariérou až k zárodečné vrstvě pokožky.

 

 

 Uiž pradávní  lidé používali jojobový olej na zranění a odřeniny a zjistili také, že dokáže vyhladit jizvy a omladit vrásčitou kůži. Kůže ztrácí svou pružnost následkem nadměrného vystavení slunečnímu záření a stárnutí. Látky nalezené v jojobě omezují známky stárnutí, zvyšují pružnost kůže, vyhlazují vrásky a dodávají jí mladší vzhled.

Jojobový olej je bez zápachu a okamžitě se vstřebává do kůže. Nezanechává tedy po nanesení mastný povlak. Je totiž velmi podobný mastnotě, která je obsažena v naší kůži Po nanesení na pokožku hlavy odstraňuje mastnotu a nečistoty z vlasových váčků, odstraňuje lupy a zvláčňuje suchou kůži.

Protože jojoba vyrovnává pH kůže, pomáhá při drobných kožní vadách, jako je akné, spáleniny, popraskaná kůže, opruzeniny, slabé nehty a jizvy. Jojobový olej je vhodný pro všechny typy pleti, jako jeden z mála ho snáší také lidé s mimořádně citlivou pletí a alergici.

  jojoba

Jojobový olej má výrazné hojivé a pěstící vlastnosti a využijeme jej v péči o pleť i o vlasy. Jedinečné složení nezanechává na pokožce pocit mastnoty, jelikož se olej výborně vstřebává. Olej je vhodný pro všechny typy pleti, i pro citlivou a suchou. Nejlepší je vybrat si kvalitní, za studena lisovaný jojobový olej, který si uchová maximální možné množství účinných léčivých látek. Jojobový olej obsahuje vyvážený poměr pěstících látek s hojivou schopností. 

Pokud se občas mrknete na složení nejrůznějších kosmetických přípravků, obzvlášť těch nefalšovaně přírodních, nemohli jste si nevšimnout jojobového oleje. V současné době je to jeden z vůbec nejkvalitnějších rostlinných olejů, který ovšem oceníte hlavně zvenčí – vaším trávicím ústrojím totiž projde beze změny.

Použití:

  • optimální výživa a regenerace pokožky obličeje i celého těla
  • hydratace
  • k ošetření pleti novorozenců, zapařeniny opruzeniny a další .
  • všechny typy pleti
  • hydratuje, vyživuje, regeneruje
  • velmi efektivně čistí pokožku
  • naprosto přirozený olej, který nevyvolává alergické reakce
  • nezanechává pocit mastnoty

Dávkování: 

každodenní použití pro prevenci po několika kapkách, nebo dle postiženého místa

Vzhledem k chemickému složení nežlukne. Jeho vůně je obtížně rozeznatelná, téměř nepostřehnutelná.

Náš olej je stoprocentní jojobový olej s bio certifikátem. Oleje jsou za studena lisované, aby byla zajištěna vysoká kvalita a biologická účinnost.

Balení: 55ml

Země původu Austrálie

Dovozce Gloria Import CZ s.r.o

 

TOPlist