ESHOP > Přírodní Éterické - esenciální oleje určené pro aromaterapii

Přírodní Éterické - esenciální oleje určené pro aromaterapii

Co to jsou přírodní éterické - esenciální oleje.

jsou to koncentrované vůně získávané z rostlin, používané pro požitek z krásné a zdravé vůně a současně jejich aromaterapeutický účinek. Éterické oleje se používají nejčastěji do aroma lamp aj. domácích aroma difuzérů, dají se používat naředěné do rostlinných olejů se dají použít do koupele, na masáže, několik kapek na kapesníku vložený do pračky provoní prádlo při praní, používají se pro svou vůni a také svůj aromaterapeutický účinek v přírodní kosmetice.


Přírodní Éterické - esenciální oleje Naturgreen určené pro aromaterapii

Éterické oleje rostlinného původu s vysokou kvalitou,vyrobeno šetrnou destilační metodou

Aromaterapie využívá přirozených vůní k prevenci i samotné léčbě. Z esenciálních olejů se působením tepla postupně uvolňují molekuly vonné látky, šíří se vzduchem a navozují v našem těle příznivé procesy.

Éterickými oleji nazýváme rostlinné silice, tedy vonné složky, které jsou obsažené
v různých částech tzv. siličnatých rostlin (kořenech, listech, kůře, plodech, květech, atd.) Člověk zachytí vůně až na vzdálenost čtyř metrů a rozpozná tisíc druhů.

Éterický olej je komplexní produkt, který dle konkrétního druhu, obsahuje desítky až stovky účinných látek se specifickými vlastnostmi. V rostlinách vznikají éterické oleje jako sekundární metabolity ovlivňující např. obranyschopnost před škůdci, viry apod.
Vůně mohou ovlivňovat nejen naši náladu, ale i zdravotní stav, mohou mít terapeutické i kosmetické účinky. Při aromaterapii se vonné oleje kapou do aromalamp, ale používají se i do koupelí nebo při masážích.

K výrobě několika kapek esenciálního oleje je někdy třeba i kilogramu pravé přírodní suroviny. Z té se oleje získávají trojím způsobem - lisováním, destilací nebo extrakcí. Naše oleje jsou vyrobeny jednou s nejlepšími zpracovatelských technologií, díky nimž pak pochází mimořádně kvalitní přírodní produkt. Většina éterických olejů je téměř bezbarvá. Některé oleje se však mohou vyskytovat v různých barevných odstínech. Éterické oleje jsou látky silně koncentrované, malá lahvička obsahuje účinné látky z několika kilogramů až tun rostliny.

Jelikož vše prochází plícemi, ale i naší kůží do celého těla, je vždy důležité, aby byl olej opravdu kvalitní a na ryze přírodní bázi

Řada prodávaných éterických olejů nese označení „Vonná kompozice“ nebo „Pouze do aromalamp nebo do pot-pouri“ (směsi suchých květů). Ty jsou převážně syntetické nebo ředěné a pro zevní či vnitřní užití nejsou vhodné. Syntetické éterické oleje voní podobně jako přírodní, postrádají však příslušnou biologickou aktivitu. Syntetické jsou také tzv. „přírodně identické" oleje.


(id:euka SK)
9,61 EUR
 -22%
7,50 EUR
cena bez DPH 6,20 EUR
dostupnost: skladem

 

Naturgreen  přírodní éterické - esenciální oleje určené pro aromaterapii 

Éterické oleje rostlinného původu s vysokou kvalitou,vyrobeno šetrnou destilační metodou

 

Aromaterapie je druh alternativní medicíny, který užívá rostlinné těkavé látky známé jako éterické oleje a další vonné složky za účelem změny mysli, nálady, procesu poznávání nebo zdraví. Aromaterapie doslova znamená „léčbu pomocí vůní“. Je složen ze dvou slov: „aroma“ – vůně a „terapie“ – léčba. Působí-li éterické oleje svou biologickou aktivitou na živý organizmus, pak hovoříme o AROMATERAPII.

Každá rostlina obsahuje ve svých kořenech, lodyhách, listech, semenech a květech kombinaci olejů, známých jako éterické oleje. Aromaterapie užívá éterické oleje vybraných rostlin, aby posilovala rovnováhu a harmonii organismu po fyzické i psychické stránce. Blahodárný účinek těchto olejů může být důsledkem jejich působení na hormony a jiné chemické látky, které zprostředkovávají přenos informací v těle i mozku. Inhalace aromatických olejů může navodit zvýšení či snížení krevního tlaku, pocit chladu, tepla nebo povzbuzení. Je využívána při léčbě psychických nebo psychosomatických onemocnění. Před zahájením aromaterapie je důležité stanovit diagnózu, abyste správně léčili příznaky, o nichž se jinak radíte se svým lékařem.

V aromaterapii pracujeme s aromaterapeutickými preparáty, jejichž základem jsou ÉTERICKÉ OLEJE, získávané právě z rostlinných silicí. Éterické oleje jsou látky těkavé, nestálé, bezbarvé či barevné kapaliny rozdílné viskozity. Nejsou mísitelné s vodou. Dobře se rozpouštějí v rostlinných olejích, v medu, v lihu, tučném mléce a smetaně. Obsahují uhlovodíky a kyslíkaté látky, které jsou hlavními nositeli jejich vonných a chuťových vlastností.

Aromatické látky v rostlinách – silice vyvolávají u živých organizmů vedle vjemu vůně a chuti také důležitou biologickou aktivitu. Tato bioaktivita působí na různých orgánových úrovních a vyvolává určité žádoucí účinky podle druhu silice. Bioaktivita se však neprojevuje pouze příznivými vlivy, může vyvolávat i účinky nežádoucí. Rostlinné silice, které obsahují nežádoucí látky, se potom nepoužívají vůbec nebo jen omezeně.                                                                              

Způsob inhalace :

Vzhledem k tomu, že éterické oleje jsou těkavé látky, dochází, pokud jsou ponechány volně, k jejich rozptylu do okolního prostoru. Po vdechnutí se vjem dostává čichovým nervem do čichového centra v mozku. Z tohoto místa vonná aktivní látka ovlivňuje autonomní nervový systém. Může navodit zvýšení či snížení krevního tlaku, pocit tepla, chladu, osvěžení, uklidnění, povzbuzení, může odstranit bolesti hlavy, svalové napětí a další. Inhalace éterických olejů je možné využít v psychoterapii při léčbě různých psychosomatických onemocnění. Stejně tak může příjemná vůně přispět ke zlepšení atmosféry doma i na pracovišti.

                       

Inhalovat éterické oleje je možné několika způsoby. Běžně se dnes používají různé aromalampy. 

 

U aromalampy je její podstatnou součástí miska, kterou plníme po okraj vodou. Optimální objem misky je cca 100 ml a její vzdálenost ode dna aromalampy by měla být nejméně 7 cm tak, aby nedocházelo k příliš rychlému vypaření vody. Pod miskou zapalujeme speciální svíčku z čistého parafínu. Je zdrojem tepla pro ohřátí misky s vodou a urychluje odpařování éterických olejů, které se do vody nakapou v množství 4 – 8 kapek. Aromalampy se vyrábějí z keramiky, porcelánu, kovu, skla nebo kombinacemi uvedených materiálů.

Pro aromalampy není žádoucí používat vonné svíčky, které jsou z valné většiny zhotoveny ze syntetických vonných látek. Takové svíčky zcela zablokují jemnou a zejména prospěšnou vůni esenciálních olejů.

Orientační tabulka dávkování éterických olejů pro děti a dospělé

věk
počet kapek esenciálního oleje na příkladu místnosti 15m3
do 2 měsíců
    1
2 měsíce - 2 roky
    2
2-5 let
    2
5-10 let
    2
10-15
    2–3
Více než 15 let, dospělí
    3–6
 
 

Je prokázáno, že k inhalaci éterických olejů dochází vždy při práci s aromaterapeutickými preparáty. Výrazného účinku je dosaženo například při užití koupelových olejů a saunových směsí. Éterické oleje pro inhalování volíme podle vyhovujícího aroma a žádoucího terapeutického účinku. 

Naše nabídka esenciální oleje určené pro aromaterapii :

Naše BIO certifikáty  najdete zde 

Třezalka tečkovaná  éterický olej 20 ml(St. John's Wort Oil 20 ml)
Tymián obecný éterický olej 20 ml(Thyme Oil 20 ml)
Fialka vonná éterický olej 20 ml  ( Violet Oil 20 ml)
Šalvěj muškátová éterický olej 20 ml ( Sage Oil 20 ml )
Rozmarýn lékařský  éterický olej 20 ml (Rosemary Oil 20 ml )
Máta peprná éterický olej 20 ml (Peppermint Oil 20 ml)
Pomeranč éterický olej 20 ml (Orange Oil 20 ml)
Meduňka lékařská éterický olej 20 ml( Melissa Oil 20 ml )
Citron z jadérek éterický ole 20ml (Lemon Kernel Oil 20 ml)
Levandule éterický olej 20 ml( Lavender Oil 20 ml )
Vavřín éterický olej s listů 20 ml( Laurel Leaf Oil (Daphne Oil) 20 ml)
Jalovec éterický olej 20 ml( Juniper Oil 20 ml )
Jasmín arabský éterický olej 20 ml( Jasmine Oil 20 ml )
Eukalyptus éterický olej 20ml( Eucalyptus Oil 20 ml)
Hřebíček éterický olej 20 ml( Clove Oil 20 ml) 
Heřmánek římský éterický olej 20 ml (Chamomile Oil 20 ml )
Balsam éterický olej 20 ml (Copaifera Reticulata ) (Balsam Oil 20 ml
 Tea Tree éterický olej 20ml (Melaleuca alternifolia)Tea Tree Oil 20ml

 Borovice éterický olej 50ml (Terebinthinae) Pine turpentine Oil 50ml
 Ylang-Ylang éterický olej 20ml (Cananga Oderata) Ylang-Ylang Oil 20ml 
Kokos extra panenský olej 20m l(Naturalis Cocoes) Coconut Oil 20ml 

Účel a způsob použití éterických olejů:

nejznámějším způsobem využití éterických olejů je jejich inhalace z aromalampy. Do nádobky s vodou nakapeme 3-8 kapek éterického oleje nebo směsi a necháme volně odpařovat. Konkrétní množství je závislé na druhu éterického oleje, velikosti prostoru a jeho větratelnosti. Éterické oleje a směsi lze použít také např. k inhalacím v sauně. Používáme je tak, že olej nakapeme na kousek látky, buničiny či papíru a necháme odpařovat. Éterický olej můžeme nakapat do vody a nalít přímo na rozpálené kameny. Kromě inhalací používáme éterické oleje a jejich směsi ke koupelím, masážím, obkladům nebo k přípravě aromaterapeutické kosmetiky. Pro naše esenciální- éterické  oleje kdy je použít  a jejich léčivé účinky najdete dole 

Bezpečné užití éterických olejů: Éterické oleje jsou čisté přírodní směsi té nejvyšší kvality. Jsou však vysoce koncentrované, proto je používejte bezpečně a přesně. Naše pokyny vám pomohou určit, jak používat éterické oleje v jednotlivých situacích.Pokud máte nějaké fyzické nebo psychické chorobné příznaky, je třeba se poradit s lékařem, protože éterické oleje nejsou náhradou profesionální lékařské péče. 

Neaplikujte oleje do očí a do jejich okolí. Nikdy je nekapejte přímo do uší. V případě zasažení vypláchněte místo rostlinným olejem a vyhledejte lékařskou pomoc. I malé množství oleje může oči poranit. Může rovněž dojít k poškození kontaktních čoček.

Při používání esenciálních olejů mějte po ruce čistý rostlinný olej. Pokud vám éterický olej způsobí nepohodlí, nebo zasáhne citlivé místo, podráždí kůži či sliznice, zřeďte jej tímto rostlinným olejem. Neomývejte vodou. Voda esenciální olej nezředí. Naopak může jeho působení ještě zintenzivnit a potíže by pravděpodobně zhoršila. 

  • Nikdy oleje nepoužívejte přímo na pokožku: Existují výjimky, ale doporučujeme raději éterické oleje vždy ředit základovými oleji.
  • Nikdy oleje neužívejte vnitřně: Opět jsou oleje, které takto můžete užívat, ale jen v případě, že o nich máte dostatečné znalosti a víte, co děláte. Začátečníkům tento způsob užití nedoporučujeme.
  • Vždy olej nejdříve vyzkoušejte v malém množství: Na některé oleje můžete být přecitlivělí nebo dokonce alergičtí, vždy je tak musíte předem otestovat.
  • Některé oleje nepoužívejte v těhotenství nebo nedávejte dětem a zvířatům: Esenciální oleje nemusí prospívat v těhotenství, u dětí, při problémech s astmatem, epilepsií nebo jiným závažným onemocněním. Vždy si o konkrétním oleji předem zjistěte další informace. Nikdy také nenechávejte děti s oleji bez dohledu, z důvodu možného předávkování nebo také kvůli jejich hořlavosti.

Pokud jste v EU, pak vnitřně esenciální oleje nepoužívejte.V případě, že dítě spolkne esenciální olej, podejte mu k pití mléko či jiný mléčný výrobek a vyhledejte lékařskou pomoc.

Obalový materiál: balení 20 ml – skleněná lahvička opatřená kapátkem

Postup pro nasazení kapátka: odšroubujte stávající bílé víčko (uzávěr) a našroubujte víčko s kapátkem (je samostatně přiloženo). Víčko jemně utáhněte až uslyšíte cvaknutí. Proveďte kontrolu zda je kapátko ve skleničce pevně vloženo.

Varování-upozornění: skladujte v suchu a temnu při teplotě 15 – 30°C, nevystavujte slunečnímu záření. Ukládejte mimo dosah dětí, neužívejte vnitřně, nepoužívejte neředěné na pokožku, chraňte oči. Objem a datum spotřeby uvedeno na obalu. V případě nežádoucích účinků, snižte dávky nebo přestaňte používat. 

Dovozce : Gloria Import CZ s.r.o.

Ukrajinská 728/2 Praha 11000

www.naturgreen.cz

Země původu Turecko

Naše BIO certifikáty  najdete zde 


Naturgreen přírodní a éterické - esenciální oleje určené pro aromaterapii ,kdy je použít  a jejich léčivé účinky.

 

                                   

 

Citron z jáderek (Citrus limon), éterický olej: je využívaný hlavně pro své antibakteriální a antivirové účinky. Inhalujte při bolestech hlavy a migréně. Čistí vzduch, dezinfikuje, dobře poslouží při bakteriálních angínách a duševní námaze. Koupel si dopřejte při nachlazení, viróze a když potřebujete snížit tlak. Masáže využijte na žaludeční problémy, celulitidu, problematickou pleť, akné, mastnou a zralou pleť.

Balsam (Copaifera Reticulata), éterický olej: působí antisepticky, eliminuje podráždění a zarudnutí pokožky, podporuje hojení akné, ran, popálenin a pohmožděnin, působí močopudně, ulevuje při svalovém napětí, bolestech, revmatizmu, podporuje dýchání, usnadňuje odkašlávání, celkově harmonizuje a zklidňuje.

Eukalyptus (Eucalyptus globulus), éterický olej : z eukalyptu pomůže především při dýchacích obtížím, ať už z důvodu nachlazení, chřipky nebo alergie. Pomáhá zesílit metabolismus, čistí pokožku a zmírňuje bolest svalů. Inhalujte při nespavosti, bolesti hlavy, migréně, pro posílení srdeční činnosti a na uklidnění. Čistí vzduch a dezinfikuje. Nejlépe pomůže při všech dýchacích problémech a při hojení ran. Masáže se doporučují na nachlazení, astma, revma, artritidu, problematickou pleť, akné a bronchitidu.

Jasmín arabský (Jasminum samba), éterický olej: jasmínový olej pomáhá dostat emoce do rovnováhy, uvolňuje svaly, pomáhá při menstruačních problémech a je považován za výborné afrodisiakum.

Levandule (Lavandula angustifolia), éterický olej: esenciální olej z levandule je využíván především na dvě oblasti – pokožku (na vyrážky, popáleniny či akné) a psychiku (pro uklidnění, lepší náladu a lehčí spánek) Jedna z nejpoužívanějších silicí čistí vzduch, dezinfikuje, uklidňuje a má hojivé účinky. Potíráním si pomůžete od aftů, oparů a ulevíte po bodnutí hmyzem. Koupele si dopřávejte na stres, úzkost, nespavost, bolest hlavy, koliku a záněty. Masáže pomohou na nachlazení, virózu, rýmu, bronchitidu, astma, menstruaci, problematickou plěť. Sníží krevní tlak a účinná je i proti molům. Na kůži ji můžete používat i neředěnou.

Máta peprná (Mentha piperita), éterický olej: mátový olej je skvělý při zažívacích potížích. Také ale zvyšuje energii, podporuje soustředěnost a zahání vztek, deprese, úzkosti a stres. Inhalujte při nachlazení, viróze, bolestech hlavy, stresu a úzkosti. Masáže pomohou na koncentraci a žaludeční problémy. Osvěžuje a uvolňuje hleny. Nedoporučuje se při homeopatické léčbě.

Heřmánek římský (Anthemis nobilis), éterický olej: má spoustu léčivých schopností. Jako olej působí proti zánětům a daří se mu uklidňovat podrážděnou mysl či úzkosti. Nejvšestrannější esenciální olej s protizánětlivými účinky. Hodí se na revmatismus, zlepšení trávení, při plynatosti a průjmech. Sníží horečku, uklidní a ztlumí bolesti (i svalové), tvorbou červených krvinek zvyšuje obranyschopnost organismu.

Rozmarýn lékařský (Rosmarinus officinalis), éterický olej: má antiseptický a antioxidační rozmarýnový olej zlepšuje paměť a kognitivní funkce a navíc i zkvalitňuje pokožku hlavy a vlasy.

Jalovec (Juniperus Communis), éterický olej : inhalujte při podpoře nadměrného pocení, účinkuje na svalové a revmatické bolesti, má antiseptické vlastnosti a pomáhá při chorobách močových cest(prostata), výborně čistí krev. Má prokázané antimikrobní (desinfekční), antiseptické a deodorační vlastnosti, uklidňuje podrážděnou kůži, je dobrý na vykašlávání. Esenciální olej z jalovce, obecně netoxický, může být lehce dráždivý.

Meduňka lekářská (Melissa officinalis), éterický olej: inhalujte ji na stres, úzkost, bolest hlavy, migrénu, uklidnění a nespavost. Snižuje krevní tlak, hojí rány a záněty, pomáhá při zažívacích potížích a povzbuzuje činnost srdce. Masáže dále pomohou při menstruačních bolestech, na problematickou pleť a žaludek. Meduňkou potírejte opary a afty a místa po bodnutí hmyzem.

Pomeranč (Citrus sinensis), éterický olej : inhalujte při osvěžující antidepresivum, vhodné při horečce, nechutenství a na uvolnění. Hodí se do koupelových a masážních olejů. Může zvyšovat fotosenzibilitu. Hodí se do koupelí a na masáže. Navozuje dobrou náladu, silně osvěžuje a harmonizuje psychiku.

Šalvěj muškátová (Salvia sclarea), éterický olej: má antibakteriální účinky a hodí se na koupele nohou. Pomáhá při menstruačních bolestech, mírně snižuje tlak, podporuje trávení a sedativně působí na nervový systém. Pomáhá při chorobách dýchacích cest a snižuje krevní tlak. Má antidepresivní a antiseptické účinky, uvolňuje napětí, mírní kašel a reguluje pocení.

Tymián obecný (Thymus vulgaris), éterický olej: má antiseptické účinky, pomáhá při trávení, rýmě a nemocích horních cest dýchacích. Hodí se ke zvýšení obranyschopnosti organismu, inhalacím při zánětu dutin a do masážního oleje při revmatismu a svalové bolesti. Je nutné dodržovat nízké koncentrace

Vavřín (Laurus nobilis), éterický olej: esenciální olej z vavřínu má antiseptické, balzamické, baktericidní, parazicidní, fungicidní a sedativní vlastnosti. Je také antidepresivum, čistí a dezinfikuje vzduch. Zmírňuje zažívací potíže (nechutenství, zácpa), posiluje dýchací systém (kašel, astma, záněty horních cest dýchacích), ulevuje při revmatických, neuralgických a svalových bolestech, dodává energii a sebedůvěru Je nutné dodržovat nízké koncentrace.

Hřebíček (Eugenia caryophyllata), éterický olej: inhalujte se při stresu a úzkosti. Masáže pomohou při svalovém napětí, bolestech, křečích, revma, artritidě a problematické pleti. Odpuzuje hmyz a pomáhá při celkové slabosti. Nehodí se pro epileptiky. Při masážích dávkujte v malých koncentracích, jinak může dojít k podráždění kůže.

Fialka vonná (Viola odorata), éterický olej: je uklidňující, antidepresivní, pomáhá a navozuje pocity uvolnění, vhodná i při podpůrné léčbě impotence či sexuálního nezájmu, dodává energii duševním činnostem a působí harmonizující při nervovém napětí

Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum), éterický olej: obsahuje velmi aktivní látky jako je hypericin a hyperforin. S velkou intenzitou působí na deprese a stavy úzkosti. Jejich úkolem je ovlivňovat hladinu serotinu, dopaminu a noradrenalinu. Tyto látky jsou zodpovědné za psychický stav naši nálady a duše. Má antimikrobiální, antiseptické, čistící a protizánětlivé účinky na pokožku.. Utiší záněty žaludeční sliznice, křeče, průjmy a zažene potíže s játry či žlučníkem. Umí také zmírnit problematické stavy pokožky, velmi dobře a účinně regeneruje spálenou pokožku od slunce, stejně tak dobře působí na popáleniny. Umí uvolňovat svalovou blokaci.

Tea Tree (Melaleuca alternifolia) čajovník (Tea Tree) éterický olej je přírodní antibiotikum, má antibakteriální, protivirové a protiplísňové účinky. Může se používat i v neředěném stavu na různá poranění, popáleniny, odřeniny, bodnutí hmyzem, opary. Je vhodný na plísňová onemocnění nehtů, kůže a sliznic, na akné, na poranění v ústní dutině, na hemoroidy. Posiluje imunitu a obranyschopnost.Bezpečnost při použití: Nedoporučuje se používat v prvních 4 měsících těhotenství.

Borovice (terebinthinae) nejvýznamnějším produktem jehličnanů je silico-pryskyřice-terpentýnový balzám balsamum terebinthina.  Je to svěží balzamická jehličnato- pryskyřovitá vůně,  která má hojivé, dezinfekční a bolest tišící účinky, celkově harmonizuje a zklidňuje. Používá k léčbě pohlavních orgánů, ale nejúčinněji pomáhá proti bolení hlavy.  Olej je určen k léčení dýchacích cest, je vhodný pro inhalaci, na olejomasáž a do koupele. Posiluje srdeční sval, stimuluje činnost nadledvinek, což má příznivý vliv na tvorbu hormonů. Díky antiseptickým účinkům snižuje zánětlivé procesy. Regeneruje nervovou soustavu, posiluje žaludek a má léčebný účinek na onemocnění močového měchýře. Využívá na detoxikaci organismu, vyrovnává činnost štítné žlázy, optimalizuje rovnováhu mezi zásadami a kyselinami. Má antibakteriální a protiinfekční účinky, působí na širokou škálu dýchacích potíží od běžného nachlazení až po astma, výborně uvolňuje zahleněné dutiny, pomáhá při infekcích močových cest a revmatizmu. Borovicová silice má antiseptické účinky, a vyvolává sekreci trávicích enzymů a ochranných hlenů. Při vylučování silice dýchacími cestami se zvyšuje tvorba hlenů a zlepšuje expektorace, vykašlávání, posiluje při únavě. Olej se používá jako přísada do koupelí při nervosvalových a kloubních onemocněních.  Olej tvoří součást vředových mastí, které jsou velmi účinné proti revmatu a při neuralgických bolestech. Pro místní dráždivé účinky a dezinfekční vlastnosti droga aktivizuje obranné mechanismy organismu při hnisavých kožních onemocněních. Tradiční olej pro sauny ,nebo aroma lampy-difuzéry.

Ylang-Ylang (Cananga Oderata) olej Má uvolňující a relaxační účinky, regeneruje. Řadí se mezi afrodiziaka, harmonizuje, zlepšuje náladu a je vhodný při nespavosti. Snižuje krevní tlak, pomáhá uvolňovat svalové a nervové napětí, utišuje bolesti. Využití v kosmetice: Používá se zejména na mastnou, zralou a citlivou pleť, má hojivé a osvěžující účinky, používá se také do koupelových, masážních a regeneračních olejů a krémů. Pro svou vůni je vhodný do preparátů péče o vlasy. . Osvědčené afrodisiakální účinky oleje zpříjemní intimní chvíle.Bezpečnost při použití:Nepoužívat v prvních čtyřech měsících těhotenství. Používat nízké koncentrace.

Kokos extra panenský (Naturalis Cocoes) kokosový olej, který se vyrábí ve Filipínách je jeden z nejbezpečnějších a nejefektivnějších hydratačních produktů přírody. Má vysoký obsah přírodních antioxidantů, proteinů a vitamínů, které vyživí a chrání pleť i vlasy. Nezanechává mastný efekt a má pozoruhodné hluboce hydratační vlastnosti. Je vysoce efektivní při hojení a odstraňování vad, jako jsou jaterní skvrny, vrásky nebo jizvy. Zabraňuje procesu stárnutí pleti zapříčiněné volnými radikály. Panenský kokosový olej má nejvyšší možné procento mastných kyselin ze všech olejů Použití : nakapejte 5-8 kapek do 1dcl vlažné vody vše rozmíchejte a jemně vmasírujte olej do pokožky. V případě  aplikace do malých ploch ( vrásky, kruhy pod očima ) můžete použít i neředěný olej. Olej zabraňuje vysoušení pokožky a absorbuje se beze zbytku. Při vlasové masce vetřete do vlasů a vytvořte zábal, nechte působit alespoň 20 minut, poté důkladně opláchněte. Suchým vlasům vrátí lesk a zároveň zabrání vysoušení nejen vlasů, ale i vlasové pokožky. Do relaxační koupele stačí pouze přidat 5-10 kapek oleje do teplé vody. Na vlhké ruce nebo nohy, olej naneste a jemně vmasírujte. Olej se rychle vstřebá. Zvlášť účinný je po opalování, na podrážděnou pokožku naneste olej a jemně a rovnoměrně rozetřete. Účinky oleje navrátí pleti přirozenou vlhkost a zklidní podráždění. Olej je jemný i pro citlivou dětskou pokožku. Extra panenský olej je vhodný pro nastávající maminky. Olej udržuje pokožku pružnou a zmírní její zatížení. Výrazně snižuje tvorbu strií. Není vhodný do aromalampy nebo difuzéru.

Jojobový olej – zázrak z přírody novinka v péči o aknózní pleť a vlasy jojobový olej je vůbec jeden s nejkvalitnějších rostlinných olejů, který ovšem oceníte hlavně zvenčí.Jedinečné složení nezanechává na pokožce pocit mastnoty, jelikož se olej výborně vstřebává. Olej je vhodný pro všechny typy pleti, i pro citlivou a suchou. Nejlepší je vybrat si kvalitní, za studena lisovaný jojobový olej, který si uchová maximální možné množství účinných látek. Jojobový olej obsahuje vyvážený poměr pěstících látek s hojivou schopností. Více info  o kvalitním jojobovém olejji, kde  ho můžete koupit  najdete  zde 

Všechny éterické oleje jsou  rostlinného původu s vysokou kvalitou,vyrobeno šetrnou destilační metodou

Naše BIO certifikáty  najdete zde 

                                       

 

Doporučujeme Vám s našimi produkty užívat naše čisté, přírodní bylinkové a ovocné směsi od Naturgreenu, které  uspokojí nejen Vaši žízeň, ale pomohou Vám i s Vašimi zdravotními neduhy. Jsou pečlivě „namíchány“ v synergii tak, aby spolu násobily synergický efekt, jednotlivých léčebných procesů a tím připravily rychleji Vaše tělo pro návrat do zdravé  rovnováhy a harmonie. Více info  najdete zde