ESHOP > Non food - zdraví a osobní péče o tělo > Naturgreen Ultrafialová germicidní lampa

Naturgreen Ultrafialová germicidní lampa

Novinka od Naturgreen

AKČNÍ CENA DO KONCE MĚSÍCE

Naturgreen Ultrafialová přenosná dobíjecí germicidní lampa

Ultrafialové světlo bylo původně používáno k léčbě tuberkulózy. Dnes se používá k dezinfekci nemocnic, některých potravin či během zpracování, vody a vzduchu nebo k hubení bakterii.

Germicidní lampy mohou také zlepšit zdraví vašeho domova. UV-C lampa dokáže vyčistit systémy HVAC (topení, chlazení a klimatizace) a tím zlepšit kvalitu vzduchu v domácnosti. Ultrafialové světlo -Germicidní lampa s frekvencí záření UV-C dokáže zabít plísně, bakterie, viry a další mikroorganismy už od 10 sekund po kontaktu!

Germicidní lampa je speciální druh lampy, která produkuje ultrafialové C (UVC) záření. Toto ultrafialové světlo s krátkými vlnami narušuje párování bází DNA ,což způsobuje tvorbu pyrimidinových dimerů a vede k inaktivaci bakterií, virů a prvoků.

Pozor je potřeba vědět, že pouze rozsah UV-C, krátkovlnné, „dezinfekční“ pod 280 nm (nanometrů) hubí bezpečně bakterie a viry!


(id:UVC SK)
116,- EUR
 -63%
43,43 EUR
cena bez DPH 35,89 EUR
dostupnost: skladem

AKČNÍ CENA DO KONCE MĚSÍCE 

Jedinečná přenosná UV-C lampa Naturgreen (Ultrafialová germicidní lampa)  kterou můžete po nabití okamžitě použít kdykoliv a kdekoliv a to například  ve svém autě, kanceláři a doma, tak aby všechny vaše osobní věci byly během několika minut zdarma sterilizovány - desinfikovány! 

Je také dobře známo, že ne všichni mikrobi jsou na UV tak citliví a že rozhoduje použitá vlnová délka.

Sluneční světlo obsahuje tři typy UV záření. Prvním je UVA, které tvoří velkou většinu ultrafialového záření dopadajícího na zemský povrch. Je schopno proniknout hluboko do kůže a je považováno za velmi důležitý  faktor zodpovědný za změny na kůži, od vrásek po stárnutí.

Dále světlo obsahuje UVB záření, které může poškodit DNA kůže, což vede ke spálení nebo rakovině kůže. Nedávno navíc vědci zjistili, že to dokáže i UVA záření. Oba tyto typy záření jsou vědci každopádně zmapovány a máme proti nim účinnou ochranu v podobě opalovacích krémů.

Ze Slunce ,ale dopadá na Zemi i třetí typ UVC záření. Jde o část spektra s velmi krátkou vlnovou délkou, která je schopna devastovat genetický materiál. Ať už lidí nebo virových částic. Většina z nás se s tímto zářením,ale pravděpodobně nikdy nesetká a na zemský povrch nedopadá..Většina slunečního světla, které se k nám přes atmosféru dostává, je naštěstí UVA. Zmíněný deštník nad našimi hlavami krátkovlnné a vysoce energetické UV-C, odfiltruje zcela (kritické se pro něj stávají molekuly kyslíku, které rozkládá za vzniku ozonu. Ten nás zase chrání od UVB). 

V roce 1878 vědci zjistili, že by mohli využít UVC záření k usmrcení mikroorganismů. Uměle vytvořené ultrafialové světlo se stalo základní metodou sterilizace, která je používána každý den v nemocnicích, letadlech, kancelářích i továrnách. Její využití je také zásadní pro dezinfekci pitné vody, zejména vezmeme-li v potaz, že někteří parazité jsou rezistentní vůči chemickým dezinfekčním prostředkům, jako je chlor.

Izraelští výzkumníci přišli na to, že ultrafialová LED světla mohou zabíjet 99,9 procenta koronavirových patogenů za pouhých 30 sekund.Více info zde.

Izraelci zkoumali, jak účinné byly dvě vlnové délky světla při zabíjení koronaviru. Prokázali, že světelné vlny o délce 265 až 285 nanometrů byly nejúčinnější při zabíjení viru. 

UV dezinfekce (také známá jako ultrafialová baktericidní ozařování) je tak metoda bez chemikálií, která používá krátko-vlnové ultrafialové (UV-C) světlo k ničení či inaktivaci mikroorganismů narušením jejich DNA. Zanechají se bez schopnosti provádět životně důležité funkce jako je reprodukce. Pří délce od 254nm UV světlo může procházet buněčnou stěnou mikroorganismu, nevratně pozměnit strukturu DNA během několika sekund bez zanechání jakýchkoliv chemických vedlejších produktů jako výsledek.

Dle některých studii Koronavirus totiž dokáže být aktivní na kartonu až 24 hodin, na plastovém či nerezovém povrchu dokonce i tři dny. Koncentrovaná forma UVC záření nyní stojí v první linii boje proti nemoci COVID-19.V Číně každou noc osvětlují celé autobusy, roboti vyzařující UVC čistí podlahy v nemocnicích, a banky používají světlo k dezinfekci peněz.

Katedra jaderné chemie Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze zde doporučuje několik způsobů sterilizace, kterou lze provést i v domácích podmínkách.Jedním s nich je dezinfekce i respirátorů UV zářením ! 
Kdo má UV lampu, může si  roušku nebo respirátor desinfikovat tím, že je osvítit z každé strany tři minuty. 
 

Přirozeným původem UV světla je tak jak je výše uvedeno sluneční záření, ale člověk dnes dokáže jeho zdroje vyrobit i uměle. UV-C záření – jeho vlnová délka je nižší než 280 nm. Toto záření je jedním ze dvou způsobů vzniku ozónu – při dopadu na dvojatomární molekulu kyslíku jí toto záření dodá energii pro vznik ozónu, který je touto reakcí absorbován. Jinak řečeno, plynný kyslík je významný inhibitor dopadu UVC záření na zemský povrch. Záření UVC je prokazatelně zhoubné (karcinogenní) pro živé organismy. Na rozdíl od UVB, které dokáže proniknout jen několika vrstvami buněk, je penetrace UV-C pletivy a tkáněmi živých organismů poměrně větší

Podobně jako přirozené infračervené světlo, ani světlo ultrafialové není vidět. Jedná se o druh elektromagnetického záření, které má vlnovou délku menší než viditelné světlo. Označuje se také zkratkou UV, která pochází z anglického označení UltraViolet.

Lidské oko ultrafialové světlo sice nerozezná, ale existují živočichové, kteří ho vnímat dokážou, například ptáci, plazi nebo některý hmyz.

I nebezpečných účinků UV záření však dnes člověk dokáže využívat, konkrétně pro jeho schopnost likvidovat živé organismy. Této schopnosti se dá využít k desinfekci a sterilizaci v nemocničních zařízeních, potravinářství nebo úpravnách vody. Sterilizaci umožňuje schopnost UV záření porušovat DNA mikroorganismů a tím zabránit jejich množení nebo je úplně zlikvidovat. Ve vzduchu i vodě dokáže ultrafialové záření ničit viry a plísně, které se v nich vyskytují. Použití UV dezinfekce nezanechává žádné toxické chemické nebo karcinogenní vedlejší produkty.

Dezinfikování a sterilizace pomocí ultrafialového záření se v medicíně používá už od poloviny 20. století. Za využití UV záření při léčbě tuberkulózy byla dokonce udělena Nobelova cena, a to v roce 1903 dánskému lékaři Neilsi Finsenovi.

Naturgreen Ultrafialová germicidní lampa popis :

 • Nejlepší sterilizační vzdálenost: 1-5 cm
 • Doba sterilizace: 30 sekund - 3 minuty
 • Doba použití na jedno nabití : nepřetržitá dezinfekce po dobu až 50 minut ( příležitostní je asi 5dnů)
 • Kapacita baterie: 1800 mAh
 • Výkon  Led  6V/2W
 • Doba nabíjení cca 4 hodiny.
 • Pracovní napětí / proud: USB 5V, 1A
 •  Délka kabelu USB: 50 cm
 • Rozhraní pro nabíjení: Micro USB
 • Pás ultrafialového záření: 270-280 mm
 • Materiál: ABS plast
 • Rozměry: 357x40x35mm
 • Hmotnost: 134g

Výhody: Naturgreen Ultrafialová germicidní lampa

 • Sterilizace,účinnost sterilizace až 99.9%
 • Přenosná, nezbytná pro domácí použití, vhodná pro cestování, velmi snadné použití
 • Účinný rozsah UV-C záření je 270-280mm (nanometrů) s vysokou účinností, žádným zápachem dezinfekčního prostředku, bezpečné a žádné znečištění.
 • Po 100% nabytí baterie (cca za 3 hodiny ) vydrží nepřetržitá dezinfekce po dobu téměř 3 hodiny tj při příležitostní desinfekci vydrží přístroj na jedno nabití pracovat  až 5 dnů. 
 • Určeno pro různá použití - desinfekci a odstanění virů a bakterii s předmětů jako jsou například: roušky ,respirátory ,mobily, klávesnice počítače, obaly od nakoupených potravin,či spotřebního zboží., Účinné  k dezinfekci toalety, pokojů ,ložnic dezinfekce dětského spodního prádla, lze také použít při dezinfekci doplňků pro domácí mazlíčky atd. 
 • Můžete desinfikovat i peníze nebo poštovní zásilky.
 • Přesné a cílené "dávkování" je použito tak aby byly určité předměty, vždy bezpečně sterizovány -dezinfikovány. 
 • Tato lampa tak může snadno zabít bakterie: např. plísně, Staphylococcus aureus, E.coli, Pet parvovirus, virus chřipky atd.
 • Ultrafialové světlo je po ozáření rozloží pouze na vodu a kyslík.
 • Ultrafialové světlo také zabije prachové roztoče, ti jsou drobná stvoření, která jsou neviditelná pouhým okem, na posteli, na polštáři, na pohovce, na koberci, jsou všude v domě a způsobují mnoho škod: roztoči, štípou lidé, pokožka způsobuje svědění a zarudnutí kůže, lidé nemohou spát a nepohodlně. UV-C paprsek této lampy je o stovky sil silnější než sluneční svit a tím může okamžitě zabít prachové roztoče.
 • Tato lampa dokáže odstranit zápach stejně jako zápach kouře menším prostoru kuchyně, zatuchlý zápach v ložnici a zápach v toaletě, krabici na boty, lednici, atd.
 • UV-C paprsek může zabít bakterie, které  způsobují zápach a ozon rychle zabíjí a oxidačně rozkládá organické nebo anorganické zápachové látky. Může rozkládat tyto malé látky již ve vzduchu, redukovat alergeny, které mohou způsobovat astma a alergie, Zabíjí kontaminanty, které způsobují nachlazení, flus, alergie, sinusovou infekci, a tím  dýcháte doma čerstvější vzduch.
 • Krátkodobé působení UV záření poškozuje DNA a sterilizuje povrchy, s nimiž přichází do styku UV-C  je germicidní složka, která zničením DNA/RNA bakterií a virů zabraňuje jejich šíření a množení.

Varování: před použítím UVC lampy se vždy podrobně seznamte s návodem k použití! UV-C záření (germicidní, desinfekční) ultrafialová germicidní lampa není určena na přímé "osvětlování" lidí nebo zvířat!. Toto záření zabíjí pouze živé organismy, jako jsou viry, plísně, bakterie, houby. Vyvarujte se přímému působení UV-C záření na pokožku, včetně očí. Nikdy se za provozu nedívejte přímo do UV lampy, hrozí zde poškození zraku. Neosvětlujte UV lampou lidi, rostliny ani zvířata! Uschovávejte lampu mimo dosah dětí! 

Obsah balení:

1 * Dezinfekční lampa 1 * USB kabel

Dovozce:

GLORIA IMPORT CZ, s.r.o.

Ukrajinská 728/2 Praha 10100

Země původu PRC