E-SHOP > Spirulina Taiwan

Spirulina Taiwan

Spirulina Taiwan prášek

Pokud jde o superpotraviny, nelze je obejít:

Spirulina, v odborných kruzích známá také jako Arthrospira platensis.

Spirulina je druh sinic – modrozelených řas, které rostou ve sladké i slané vodě a vyskytují se po celém světě. Většinou však roste v tropickém podnebí. Ačkoli se nedávno dostal do centra pozornosti jako superpotravina, lidé ho používali po staletí. Aztékové byli běžně známí tím, že tyto řasy pravidelně konzumovali, stejně jako rané africké kmeny.

Díky zvláště vysokému obsahu bílkovin a bohatství minerálů a stopových prvků je řasa tak oblíbená. Je považována za jednu z nejvýživnějších potravin ze všech a dokonce i NASA používá spirulinu jako součást stravy astronautů.

Prášková forma spiruliny je typická svou modrozelenou barvou a výraznou chutí podobající se chuti řas. Můžete jí jednoduše rozmíchat ve vodě, džusu, smoothie či v jiném oblíbeném nápoji.Pak už stačí jednoduše rozmíchat a vypít


(id:spir powder)
699,-
 -29%
499,-
cena bez DPH 433,91
dostupnost: skladem

Spirulina  Taiwan prášek

Naše modrozelená mikrořasa Spirulina, kterou nelze zaměňovat s Chlorellou , roste ve sladkovodních jezerech na Taiwanu. Skládá se z přibližně 60 procent bílkovin a obsahuje vápník, hořčík, draslík, fosfor, železo, chrom, měď, mangan, selen, sodík a zinek. Obsah bílkovin řasy spirulina dokonce převyšuje maso, vejce nebo sóju. Superpotravina navíc obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, zejména BCAA pro budování svalů(aminokyseliny s rozvětveným řetězcem) leucin (11 % všech aminokyselin Spiruliny), valin (8 %) a isoleucin (7 %). Díky tomu je spirulina obzvláště zajímavá pro sportovce, kteří chtějí budovat svalovou hmotu, protože kvalita bílkovin je také vyšší než u jiných zdrojů bílkovin. 

Spirulina dále obsahuje chlorofyl, beta-karoten, fykocyanin a mastnou kyselinu gama-linoleovou (GLA), která má údajně protizánětlivý účinek. Dalšími vitamíny ve spirulině jsou: vitamín B12 , B1, B2, B6, inositol, kyselina nikotinová nebo niacin , kyselina listová, kyselina pantotenová, biotin a vitamín E nebo tokoferol.

Kromě vysokého obsahu bílkovin má řasa spirulina mnoho dalších zdravotních výhod, které nabízí. Například obsahuje o 180 % více vápníku než plnotučné mléko, o 3100 % více betakarotenu než mrkev a o 5100 % více železa než špenát. A to není vše: Spirulina je velmi bohatá na antioxidanty a protizánětlivé látky. Výzkumy také naznačují, že Arthrospira platensis může být kromě účinku na posílení imunity také použita jako antivirotikum - např. B. při AIDS nebo herpetické infekci. Kromě toho má prý příjem spiruliny příznivý vliv na pokožku a vlasy a díky svým rozmanitým složkám je také často nabízena jako prostředek proti stárnutí !

Použití a chuť  zelené spiruliny

Téměř každý, kdo to zkusil, má svůj oblíbený recept na smoothie ze spiruliny v prášku. Můžete jej přidat do jakékoli směsi ovoce a zeleniny. Nejprve začněte přidáním čajové lžičky a dávku zvyšujte, kdykoli vám to bude příjemné. Do různých potravin ho však můžete přidat tolik, kolik potřebujete. Chuť prášku Spirulina je poněkud zvláštní. Pokud se vám to nelíbí, smíchejte prášek s ovocem, jako je mango nebo ananas, nebo pokrm dochuťte kořením. Kromě smoothies si můžete vychutnat svou každodenní dávku prášku spirulina smícháním do sklenice džusu nebo: 

  • příprava spirulinového hummusu nebo dipu (smíchejte s fazolemi)
  • pečení dobroty s práškem spirulina
  • výroba domácích sytě zelených spirulinových nudlí
  • vytváření lahodných a originálních omáček a koření
  • přidáním kousku zeleného prášku spiruliny do pyré polévek
  • sypaný prášek na saláty

 

 

 

Jak poznáte kvalitní Spirulinu?

Jak již bylo výše zmíněno, spirulina potřebuje k růstu a ukládání živin hodně slunce, na světě není dost lokalit, kde by se dala velmi kvalitně pěstovat, zejména pokud naše požadavky rozšíříme ještě o čisté ovzduší a vodu. Spirulina se k nám hodně vozí i z Číny a prodává se za velmi atraktivní ceny, ale je třeba si uvědomit, jaké je v Číně životní prostředí. Tyto výrobky většinou nesplňují normy pro nebezpečné látky, jako je rtuť, olovo, arsen, hliník a další těžké kovy. Spirulina na sebe všechny tyto látky lehce váže. Proto se používá k detoxikaci organizmu. Pokud je spirulina zamořená již v pěstírně, tělo nám spíše než detoxikuje.

Potřebuje spirulina rozrušit buněčnou stěnu?

Pokud ke spirulině užíváte i sladkovodní řasu chlorellu, jistě jste už slyšeli o rozrušování buněčné stěny. U chlorelly je to nezbytné, protože má svůj buněčný obsah chráněný celulózovým obalem. U spiruliny, která se řadí mezi sinice a je spíše buněčnou stavbou podobná bakterii je rozrušování buněčné stěny hloupost. Spirulinu člověk bez jakýchkoliv obtíží stráví. Pokud vám někdo nabízí spirulinu s rozrušenou buněčnou stěnou, máte dost pádný důvod nevěřit mu.

Dovozce : GLORIA IMPORT CZ, s.r.o.

Země původu Taiwan