E-SHOP > Filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem.

Filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem.

Jedinečná filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem nejen vodu filtruje, ale také alkalizuje.

Zbavuje vodu od chloru a její pachuti či zápachu, nečistot a škodlivých látek jako je vodní kámen, rez, jemný písek, různý kal, jíl, uvolněné části usazenin v potrubí a další těžké kovy vyplavené z trubek, jako je olovo, měď a jiné nečistoty Nastavuje optimální hodnoty TDS se zachováním všech potřebným minerálů ve vodě.

Alkalizuje kyselou vodu na zásaditou.Mění ORP vody na nízké až negativní hodnoty, čímž dodává vodě antioxidační vlastnosti.

Redukuje velikost molekul vody a díky tomu lépe hydratuje vaše tělo.

Část filtrační vložky se skládá mimo jiné z přírodních iontoměničových granulátů a minerálních kuliček
1) Maifan kameny to jsou dlouhovlnné infračervené kameny (bohaté na vápník, železo, zinek, hořčík, měď a selen)
2) Muyu Jade jsou kameny (bohaté na 26 různých minerálů a stopových prvků
Obsah hodnoty minerálů v konvici je vždy zvyšován úměrně s časem.

Jediná alkalizující konvice na vodu se speciální filtrací tohoto druhu na trhu.

Jeden filtr přefiltruje až 300 litrů podle kvality vaší vstupní vody , cena na 1 litr vychází na 0,90 Kč.

Moderní design a výběr ze čtyř moderních barev. Digitální ukazatel životnosti alkalického filtru ve víku konvice.
Jednoduchá obsluha.

V balení vždy 1x konvice a jeden filtr na cca až 300 litrů (podle vstupní vody)

Prohlášení dovozce a certifikace o nezávadnosti:

Na trhu najdete několik podobným alkalizačních konvic, ale pouze jediná alkalická konvice Naturgreen a její filtry, mají povinnou certifikaci pro nezávadnost s České akreditované laboratoře.

Pokud nemá takovýto výrobek na úpravu pitné vody certifikaci podle zákona č. 258/2000 Sb. vyhláška 409/2005 Sb., č.252/2004 Sb. v platném znění, zákona nesmí se tyto výrobky na trhu v České republice a na Slovensku prodávat!

Protokol na nezávadnost výrobku s akreditované laboratoře najdete k nahlédnutí najdete dole.


(id:Kon-Z)
1 500,-
 -33%
999,-
cena bez DPH 825,62
dostupnost: skladem

Jedinečná filtrační konvice na trhu s alkalickým vodním filtrem Naturgreen na 3,5l ,která  nejen vodu filtruje, ale také alkalizuje. 

Novinka jedinečná filtrační konvice Naturgreen "Slim"  na 2,5l pro zákazníky, kteří preferují menší alkalickou konvici a která se vleze i do boku vaší přihrádky u lednice najdete zde! Video zde. 

Voda je základ zdraví, jistě moc dobře víte, že bez vody člověk nepřežije moc dlouho, jen zhruba 10 dní. Zdroje čisté a pitné vody se na světě stále zmenšují, proto je dobré mít způsob, jak si vodu účinně upravit. Ačkoliv mám vody v našich zeměpisných šířkách dostatek, než vám vyteče z kohoutku, uplyne dlouhou cestu. Dezinfikuje se chlorem, mohou v ní být rezidua hnojiv, vodní kámen, měď a další kovy vyplavené z trubek, jako je olovo, měď atp. Proto je vodu dobré i v našich zeměpisných šířkách před použitím přefiltrovat. Filtračních konvic je celá řada  a Naturgreen® konvice s alkalickým filtrem vodu může také zbavit vodu výše popsaných nečistot a navíc ji alkalizuje. Tím tělu napomáhá lépe udržovat acidobazickou rovnováhu.

Zdravotní rizika BPA

Pozor na konvice, k jejichž výrobě je použit většinou méně kvalitní plast, který se měkčí se chemikáliemi jako jsou na příklad bisfenol A (BPA) nebo ftaláty. Konvice vyrobené z materiálu, které jsou měkčeny těmito látkami, vychází oproti  EKO materiálu  až 100% levněji a místo, aby vám pomohly tak spíš mohou uškodit. Na jedné straně jejich filtr možná trochu pomůže od chloru, ale na druhé takto měkčený plast pustí do filtrované vody navíc 10x více  škodlivin, které pak když pijete, což tak to nemá se zdravím nic společného!

Bisfenol A je syntetický estrogen, který napodobuje hormony našeho těla. Ukazuje se, že škodí i v malých dávkách. Existuje více než 100 nezávislých studií z celého světa, které ukazují, že bisfenol A může způsobovat celou řadu zdravotních problémů. Zde jsou některé jejich závěry klikni zde.

Pokud  není výrobek označen BPA  free a co tety  potom dělá s vaším zdravím čti a klikni zde  bisfenol A (BPA

Jako záruka kvality má naše konvice ve spodní části vytištěny (lisovány) do plastu další mezinárodní symboly pro nezávadnost.

                                   

1) označení BPA  FREE: znamená, že se nejedná se o levný, lidskému zdraví škodlivý plast, který se měkčí chemikáliemi jako jsou třeba bisfenol A (BPA) nebo ftaláty.

Deset důvodů, proč koupit naši alkalickou filtrační konvici a filtrovat vodu z vodovodu

 1. Filtrace vody poskytuje  lepší chuť a vonící pitnou vodu po odstranění chloru.Navíc díky digitálnímu ukazateli, který sleduje výkon filtrace a ukazuje zbývající životnost filtru, budete mít jistotu, že si vždy vychutnáte optimální kvalitu filtrované vody.

 2. Odstraníte z pitné vody nečistoty a škodlivé látky jako je vodní kámen, rez, jemný písek, různý kal, jíl, uvolněné části usazenin v potrubí a další těžké kovy vyplavené z trubek, jako je olovo, měď a jiné nečistoty a tím bezprostředně před spotřebou, a zabráníte škodlivým látkám vstupovat do těla

 3. Neustále budete mít  po ruce čerstvý zdroj čisté vody bez chloru , která stojí mnohem méně než drahé balené vody a také snížíte množství toxického odpadu vznikajícího používáním PET lahví v životním prostředí. Tato čistá filtrovaná voda bez chloru vás stojí pouze 0,90 Kč za 1litr.

 4. Voda bez chloru, může také dle některých světovývh studii, výrazně snižovat riziko některých druhů rakoviny, včetně: rakoviny rekta, rakoviny tlustého střeva a rakoviny močového měchýře tím, že po odstranění chlóru či jeho vedlejších produkty, jako je trihalometany (THM) z pitné vody.  (Při dezinfekci vody chlorem mohou vznikat jako vedlejší produkty tohoto způsobu dezinfekce tzv. trihalomethany (THM), ke kterým řadíme chloroform, bromoform, dibromchlormetan a bromdichlormetan. Tyto látky ve vyšších koncentracích mohou mít rakovinotvorné účinky nebo mohou způsobit genetická poškození.)

 5. Náš filtrační 8 násobný kombinovaný vodní filtr selektivně odstraní nebezpečné znečišťující látky z pitné vody. Navíc, ale zachová vše zdravé, včetně vysoké hodnoty minerálů a stopových prvků díky (použití iontoměničových granulátů a  minerálních kuliček)  a tím také vysokou rovnováhu pH pitné vody.

 6. Pití filtrované vody bez chloru s vyskokým pH, vede k celkovému zlepšení zdraví a nárustu energie.

 7. Náš vodní filtr poskytuje filtrovanou, vodu na vaření, stejně jako pití, v pohodlí domova kdy si  ji vyrobíte z vody vašeho vodovodu.

 8. Náš vodní filtr sám o sobě  s vody odstranuje díky stříbru navíc i bakterie. Doporučujeme však vždy  používat jako vstupní vodu, nejlépe vždy pitnou kohoutkovou vodu ,kdy i tento chlor dokáže následně náš filtr odstranit.

 9. Pití vody bez chloru s vysokým pH a níkým ORP, je také důležité pro dobrý rozvoj imunitního systému. 

PROHLÁŠENÍ DOVOZCE

Konvice a filtry na pitnou vodu značky Naturgreen®  s iomtoměničem a postříbřeným aktivním uhlím.

Jako jediná na trhu má naše filtrační konvice Naturgreen® 3,5L a Naturgreen® "Slim" 2,5L jedinečný a originální vzorec filtru, pod patentovanou značkou  Naturgreen®

Jeho jedinečné složení, mimo jiné filtrační vrstvy je doplněno speciálním přírodním iomtoměničem a postříbřeným aktivním uhlím s přírodních kokosových skořápek proti množení plísní a bakterií! 

Tento jedinečný "vzorec" nemá žádná jiná filtrační konvice na trhu v CZ.  Tento filtrační "vzorec" je továrnou vyroben pouze přímo pro nás, podle našeho několika ročního testování a našich požadavků! 

Náš filtr tak zbavuje vodu od chloru, její pachuti a zápachu, většiny nečistot a škodlivých látek jako jsou třeba pevné částice plastu, rzi, jemného písku, vodního kámene, kalu a jílu. Odstraňuje s vody  chlor , těžké kovy, amonné ionty (rozklad bílkovin a močoviny), pesticidní látky, dusičnany a účinně také odstraňuje škodlivé velikostní částice ostatních tříd běžných kontaminantů, které jsou obsaženy  v pitné vodě.

Zvyšuje pH vody a  snižuje ORP („oxidačně redukční potenciál“) a  nastavuje optimální hodnoty TDS se zachováním všech potřebným minerálů ve vodě. Naše jedinečná technologie a náš originální vzorec filtračních vrstev, který se používá pouze u filtrů od Naturgreen®  tak generuje dodatečnou  „pozitivní energii“ mnoha různými způsoby, díky čemuž je naše filtrovaná voda ještě zdravější. Dle našich nejnovějších filtračních zkoušek s České akreditované laboratoře je tedy  patrné, že náš filtr účinně zachytává veškeré testované látky a u většiny testovaných látek, dochází až ke 100% záchytu škodlivých látek. Na to vše máme na rozdíl od konkurence České atesty ZDE.

Pozor nenechte se napálit.

Mimo naše výše uvedené nepovinné laboratorní zkoušky, musí mít  každý výrobek pro dlouhodobý styk s pitnou vodou, tyto 2 zákonem povinné akreditované laboratorní zkoušky.

A to je:  

1. První test je: Výluhová zkouška podle vyhlášky č.409/2005 Sb. To je zkouška na materiál výrobku, jestli se  s toho materiálu něco špatného nevylučuje třeba těžké kovy. To je, ale test pouze na krátkodobý styk s pitnou vodou. (nalejete a vylejete, ale  ještě nefiltrujete) Když je, ale  pouze jeden tento  test v pořádku, tak  stejně pořád ještě nevíte, co pijete  za vodu po filtraci!  Potřebujete udělat druhý  test a to  testovat ještě nezávadnost složení filtru. To je to, co vám pak s toho filtru vyteče za vodu. To je ten druhý test.

2. druhý test je: Testování pro dlouhodobý styk s pitnou vodou na úpravu pitné vody. (dlouhodobý styk s pitnou vodou je to, že filtrovaná voda vám v konvici zůstává dlouhodobě) To je testování podle příloha č. 1 k vyhlášce č. 252/2004 Sb. Zde se testuje i  filtrační naplň její složení, zda nezhoršuje kvalitu vstupní vody a to ve všech hygienických parametrech a to, ani v mikrobiologických. Pouze po tomto úspěšném testu je pak tato přefiltrovaná voda  100% nezávadná a zdravá. Toto testování je nejdůležitější a nejpřísnější! TEST ZDE

Pozor tedy na některé podobné nebo i stejné konvice a filtry, které nejsou vyrobeny pod naší značkou a nejsou stejně testovány viz info nahoře. Tyto konvice a filtry mají úplně jinné složení -nápln fitrů. U takových filtrů pak vůbec  nemáte jistotu, jakou vodu po filtrování pak vlastně vůbec pijete!

Konvice a filtry vše  je testováno pro nezávadnost v České akreditované labotatoři pro Naturgreen "SLIM"  viz dole nebo zde a zde. CZ  testy  a vyjádření akreditované zkušebny pro zákazníka pro značku "Naturgreen"3,5l najdete na filtrační konvici a filtry  zde zde  zde zde  Více info o testování a nezávadnosti  vody dole.

Pouze u nás pak pijete po přefiltrování lahodnou alkalickou a nezávadnou vodu, která vyjde po přefiltrování na 0,90 kč za litr.

Víte ,že někteří lidé by měli pít především alkalickou vodu a neměli pít vůbec např. sycené vody nebo jen v rámci indikované lázeňské léčby. Vodám syceným CO2 by se ale měla v zájmu rychlejšího uzdravení nebo úspěšné rekonvalescence vyhýbat i většina nemocných s jinými diagnózami, protože v této fázi potřebuje tělo zvýšenou očistu a voda (tekutina) by neměla nijak zatěžovat a vyvolávat nežádoucí dráždivé reakce. Sycené vody k (běžnému) pití také shodně nedoporučují alternativní léčebné systémy a systémy zdravé výživy. Vodám syceným CO2 by se ale měla v zájmu rychlejšího uzdravení nebo úspěšné rekonvalescence vyhýbat i většina nemocných s jinými diagnózami, protože v této fázi potřebuje tělo zvýšenou očistu a voda (tekutina) by neměla nijak zatěžovat a vyvolávat nežádoucí dráždivé reakce. Sycené vody k (běžnému) pití také shodně nedoporučují alternativní léčebné systémy a systémy zdravé výživy.  Proč pít čistou alkalickou vodu a ne jinou? Chcete se dozvědět jak přímo na vás působí pití jiné vody ? Vše se dozvíte zde v tomto článku. Jaká jsou rizika spojená s pitím perlivých vod a sodovek ?

 

Zde je zobrazen postup filtrace  pro náš osmistupňový filtrační systém

Obsah balení naší Alkalické  konvice 

Konvice, nádržka na filtraci vody, alkalický vodní filtr, víko, indikátor doby použitelnosti filtru.

Technické parametry

 • Digitální ukazatel ve víku konvice.

 • Kapacita konvice: 3,5 l.

 • Filtrační kapacita: 2 l.

 • Materiál konvice: certifikovaný plast pro potravinářské účely 

 • Materiál víka, nádržky a rukojeti: ABS plast.

 • Obal alkalického filtru: PP.

 • Max životnost filtru: 300 l (podle vstupní vody a vaší údržby)

 • Filtrační média: aktivní uhlí, pryskyřicový měnič iontů, částice se záporným potenciálem, přírodní minerály.

Doporučení

Začněte s pitím alkalické vody postupně, aby si vaše tělo přivyklo jejím čistícím schopnostem. Voda je vhodná pro děti od 6 let, jestliže ji chcete podávat i mladším dětem, zkonzultujte její užívání s pediatrem. Jestliže trpíte nějakým závažným onemocněním, je vhodné užívání alkalické vody konzultovat s vaším lékařem.Jak má vypadat zdravá voda její pH  obrázek dole  Náhradní filtry na našich www  koupíte zde 

Výběr produktu

Na českém trhu existuje celá řada zavedených filtračních konvic na vodu. V čem se naše liší? Jde o způsob filtrace. Ty obyčejné konvice na vodu používají většinou pískovou nebo uhlíkovou filtraci. Zbaví vodu některých nečistot, popřípadě chloru. Naturgreen® Filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem vodu nejen čistí, ale také  změkčuje, upravuje její pH a podle kvality vstupní vody ji nabíjí i mírně záporným ORP. Používá sedmistupňový filtrační systém, který vodu nejen čistí, ale také ji upravuje. Odstraňuje nečistoty, zápach , chlor ,vodní kámen, těžké kovy, ale navíc ji obohacuje ji minerály.

Dokáže vyčistit vodu z vodovodu  od nečistot  a nastavit optimální hodnoty TDS v ppm (množství rozpuštěných tuhých látek) a to cca 250-300 ppm (podle vstupní vody ) oproti standardním někde až 450-600 ppm (vysoké hodnoty z vodovodu obsahují také nečistoty a kovy). Pro vaši informaci hodnota TDS je u většiny sycených vod  90 ppm to už tak přečištěné, že se s toho stává čistá, ale pouze skoro  "mrtvá voda"). Tento náš filtr také upravuje kyselou pH vodu na zasaditou hodnotu 8 – 9,5 pH  (asi až o 2 stupně podle kvality vody z vašeho vodovodu). Přírodní iontoměničové granuláty a minerální kuličky  ji "nabíjí" na záporné hodnoty ORP. Vaše tělo pracuje s hodnotami krve a tekutin v rozmezí -200mV proto užíváním této vody nemusí tělo vydávat tolik síly na přeměnu standardní vody s vodovodu. Ta je  průměrné  v hodnotách kolem +450 mV. Naše filtrovaná voda tak díky nízké hodnotě ORP přispívá k eliminaci tzv. volných radikálů v těle. Vodík v aktivní i molekulární formě je silným antioxidantem.

Při objednávání akčních balíčků (Filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem) vždy do poznámek uveďte jednotlivé barvy, které si přejete objednat. Totéž platí u objednávky náhradních filtrů. V případě náhradního filtru vždy uvádějte do poznámek  barvu filtru, kterou si přejete objednat. Pamatujte na to, že jsou vždy 4 barvy a to jak u  konvic, tak u náhradních filtrů. Všechny barvy však mají však stejné filtrační vlastnosti.

Tipy na užívání :

alkalickou vodu pijte v přiměřeném množství každý den celá rodina. Můžete ji použít i na přípravu kávy nebo čaje a na vaření. Jakmile alkalickou vodu ochutnáte, už nebudete chtít pít žádnou jinou. Má lahodnou a svěží chuť bez zápachu chloru. Pravidelně také kontrolujte indikaci filtru a vždy  včas pamatujte na  výměnu nového filtru. Čím déle filtr používáte ,tím také ztrácí svoji částečnou funkčnost a tím i  kvalitu filtrované vody.Filtr sám o sobě neodstraňuje s vody všechny bakterie(do umí pouze chlor nebo UV). Proto vám doporučujeme  používat jako vstupní vodu nejlépe vždy pitnou kohoutkovou vodu, která by měla být zbavena všech bakterií. Následně po přefiltrování náš filtr dokáže tento vstupní chlor odstranit. Takto přefiltrovaná voda je pak po filtraci  „čistá“ (zbavená chloru), ale i bakterie se vždy množí více v teple a na světle a nechlorované vodě.Vždy proto udržujte konvici čistou a podle možností v chladu (v době zvýšených teplot i v lednici) a ne na přímém světle nebo u zdroje tepla. Vždy především v době tepla, měňte častěji vodu v konvici (nejlépe 2x3 za den).Vodu ,která v konvici zůstane po delší časové období (či přes noc) doporučujeme používat na vaření či kávu nebo čaj. Tak abyste se těšili co nejkvalitnější vodě, používejte vždy co nejčerstvější filtrovanou vodu a nenechávejte filtr v konvici vyschnout. Filtr  s kontaktem s vodou také zvyšuje její pH a pro vaše tělo je nejlepší co nejzásaditější voda. Obsah hodnoty minerálů v konvici  je vždy zvyšován úměrně s časem. 

Rady a doporučení k užívání Filtrační konvice !

Před nasazením s novým filtrem zacházejte opatrně. Nový filtr pouze našroubujte do konvice (viz návod). V žádném případě filtr zbytečně různě neotáčejte a hlavně neprotřepávejte! Pokud ho omylem protřepete, aktivní uhlí se může promíchat (to se může stát i přepravou k vám domů). Dokud není filtr aktivován vodou je to pouze suchá směs účinných složek v sedmi vrstvách ve filtru. Na kvalitě následně filtrované vody po opětovném usazení „aktivního uhlí“ se to však neprojeví, filtr své vlastnosti aktivuje pouze vodou. Může se stát pouze to, že filtr bude špatně protékat (částečně se ucpe) nebo budete muset místo dvojí počáteční aktivace filtru filtrovat vodu 3x, a to do doby, než  poteče pouze křišťálově čistá voda. To je známka toho, že se aktivní uhlí aktivací vodou „usadí „zase zpět na své místo. Poté se můžete těšit opět křišťálově čistou vodou.

Někdy se může stát, že voda filtrem zejména při první aktivaci než se  filtr  aktivuje  a vrstvy si „sednou“ špatně protéká. Je to dáno tím, že náš  filtr je originální více vrstvý a plní hned několik funkcí. Je složený s několika filtračních vrstev a ne jenom s písku jako u konkurence. Díky tomu  zde může dojít k zaseknutí nějaké ostřejší částice a to do poslední 7 vrstvy (filtrační gázy) přímo u odtokové dírky.

Pokud tedy filtr při první aktivaci špatně protéká, může to být způsobeno několika aspekty. Za prvé protřepáváním filtru  před prvním použitím, dále pokud se voda pustí  tlakem přímo na filtr –do filtru  voda se musí do nádobky konvice  napouštět  vždy mimo filtr a ne přímo na filtr.  Filtr se nenamočí na dobu 15min před prvním použitím do vody ( viz návod)  při výměně filtru na zde. A v neposlední řadě dopravcem (přepravou k vám) filtrem se různě hází, ale to však nemůžeme ovlivnit.

V tomto případě stačí filtr otočit odtokem nahoru a lehce se shora na dírku párkrát poklepat polévkovou lžící a ihned se to  uvolní. Pokud nepomůže tato varianta, uvolnění můžete také provézt uvolnění i propíchnutím jehly (špendlíku dokonce čistou kancelářskou svorkou) a filtr poté opláchněte pod tekoucí vodou.) Tak se zaseklá částečka  aktivního uhlí či pryskyřice  v  mikro -dírce ve spodní části filtru jak je ta  filtrovací gáza, se vždy pak uvolní! Vše pak nechat  znovu prokapat -filtrovat  a bude to v pořádku fungovat tak jak má. Vždy se to však v tomto případě musí se to otočit. Filtru se nic nestane jde jenom o to uvolnit dírku od zaseknutého mikro kamínku pryskyřice nebo aktivního uhlí, které zde blokuje odtok.Zprovoznění ucpaného filtru poklepáním pro alkalizační konvici Naturgreen video najdete zde 

Při aktivaci také může téci  s filtru  lehce černa nebo  šedá barva  (s aktivního uhlí). To je většinou vždy pokud filtr předem nenamočíte při jeho  první aktivaci. To je barva pouze aktivního uhlí ( známé pod názvem živočišní uhlí zde info  ) To  je přirozeně ne škodlivé  ( při aktivaci musí protéct cca 7,5-10 litru vody to jsou asi 4 plné nádobky tak  aby byla voda čistá ! )

S konvicí zacházejte opatrně, je to plast ne kov ! Pokud budete vodu z konvice nalévat až do dna (nasucho) nebo ji budete hodně naklánět, přidržte si druhou rukou (prstem) víko konvice ať vám nevyjede z nádoby, není napevno, je pouze poskládané ze tří dílů. Při výměně nebo nasazení filtru, nebo čištění konvice dbejte na správné usazení komponentů konvice, vše do sebe lehce zapadne, není potřeba žádné síly.

Pozor před prvním použitím konvice pozorně čtěte návod ke konvici a návod pro výměnu filtru. Vždy při první aktivaci filtru nebo jeho výměně je potřeba 2 - 3x vyměnit vodu v konvici.  Až poté aktivujte display s ukazatelem kvality vody. Vrchní část konvice, víko s digitálním ukazatelem použitelnosti filtru doporučujeme vždy pouze otřít vlhkým hadříkem, nesmí se dávat pod proud tekoucí vody!  Přesný postup je popsán v návodu na použití, který je součástí výrobku v českém jazyce!  Udržujte konvici vždy čistou a pravidelně ji umývejte nejlépe octovou  vodou (min 1týdně ) ! Toto ošetření vám pomůže udržet filtrační konvici neustále jako novou.

Návod k použití upřesnění !

Do filtrační konvice používejte vodu pouze mikrobiologicky bezpečnou, pitnou a ošetřenou vodu s vodovodu. Nepoužívejte vodu neznámé jakosti a bez adekvátní dezinfekce. K pití si  vždy připravte nejlépe čerstvou vodu. Ta chutná nejlépe a bude tou známkou té nejlepší kvality. Je vždy lepší filtrovat vodu v menším množství, pouze pro svoji potřebu a to i několikrát denně !  Ráno  vždy doporučuje vodu vyměnit (či použít tu „noční“ na vaření, kávu, čaj) a do filtrační konvice  napustit vždy čistou „mikrobiologicky „ošetřenou nezávadnou vodu s vodovodu. Náš alkalický filtr odstraní chlor a po přefiltrování (cca 7-12 min) je během chvilky v konvici  alkalická voda ,nabitá mineráli a bez chloru

Pro nejlepší chuť a  jakost čisté filtrované vody, dbejte na to, aby byla filtrační konvici s vodou vždy umístěna  na studeném a chladném místě!  Neumisťujte ji v teple, na přímém slunci nebo u tepelných zdrojů. Nevkládejte do mikrovlnné trouby nebo na horký sporák. Při vyšších teplotách vody, nebo dlouhém nepoužívání konvice, může ve vodě docházet k růstu bakterii, proto takovou vodu vždy nejlépe před pitím vyměňte za čerstvou, nebo ji použijte pouze k  vaření, přípravě kávy či čaje.  

Ve filtru jsou mimo jiné umístěny přírodní iontoměničové granuláty a minerální kuličky, které  u vody mění ORP  zvyšují pH a vodu „dobíjejí“ Filtr by tak měl být částečně  ponořen ve vodě ( stačí pouze kontakt s vodou)  tak aby filtrovaná  voda  neztrácela hodnoty ORP a pH  Pokud bude filtr na suchu delší dobu cca den dva tak dojte k zaschnutí a k zatuchnutí filtru a výskytu bakterii. Pak je filtr  i když je třeba nový určen na výměnu. 

Filtrační konvici s vodou vždy mějte umístěnu na studeném a chladném místě!  Určitě ne v teple, na přímém slunci nebo u tepelných zdrojů. Především v době tepla (léto) měňte filtr, ale i vodu častěji než je jeho harmonogram výměny. Vždy je dobré po delší době nepoužívání (dovolená) u filtrační konvice  vyměnit filtr. Pro nejlepší čistou vodu ve  filtrační konvici vždy pravidelně (nejlépe 2x týdně) konvici  rozdělejte  a důkladně dle návodu ošetřete.Odměnou vám za to bude chutná a čistá voda viz zde 

Doporučení k ošetření konvice :

Pokud nebudete filtrační konvici pravidelně omývat (ocet je výborný na usazené nečistoty) viz návod k použití může se stát, že dříve či později se podle kvality vaší vstupní vody na stěně a dně filtrační konvice vytvoří bílý minerální film. Usazující minerální bílý film na stěnách a dně konvice je způsoben především vlivem použití vaší vstupní vody a také zejména přírodními iontoměničovými granuláty a minerálními kuličkami obsaženými ve filtru.Jedná se o usazeniny minerálů obsažených ve vodě a to především vápníku a hořčíku.

Pokud zanedbáte pravidelnou údržbu konvice (časové ošetření je potřeba přizpůsobit podle vstupní vody např. 2x týdně) či nevhodným ošetřením může se stát , že konvice (její průhledné stěny a dno ) nebudou už časem tak průhledné. Proto pravodelně udržujte vaši konvici čistou a provádějte pravidelné ošetření(na usazeniny opět stačí použit pouze obyčejný ocet)

Informace pro "domácí měřiče  pH vody" lakmusovými papírky 

Pro přesná měření hodnot pH vodných roztoků se v současné době používá prakticky výlučně potenciometrie s využitím skleněné elektrody jako měrného členu. Alkalickou vodu a  její hodnoty nelze seriozně  měřit lakmusovými papírky ,které navíc nejsou pro měření alkalické vody vůbec určeny. Ty jsou výrobcem určeny na měření a hrubou orientaci kyselosti měřeného roztoku pH se slin a moči. Papírky nejsou výrobcem určeny  k měření alkalické vody a navíc jsou brzy nefunkční a také  velmi nepřesné a to až o 0,9 pH hodnoty stupnice. Přesné měření je možné provézt pouze kvalitním kalibrovaným přístrojem  na bázi potenciometrie. Prosím nepoužívejte k měření alkalické vody lakmusové papírky nejsou k tomu určeny.

Měření pH a ORP provádějte vždy kalibrovaným přístrojem, který si můžete zakoupit zde 

Co by jste asi měli vědět ?

Toxicita přímo ovlivňuje naše lidské tělo a její organismus. Musíme mít na paměti, že i zbytkový chlor podstupuje chemickou reakci s jinými organickými sloučeninami ve vodě a generuje trihalomethan, který je obecně známý karcinogen. Trihalometany jsou vytvořeny jako vedlejší produkt převážně u chloru, který se používá k dezinfekci vody. Trihalometany představují jednu skupinu chemických látek, obecně označovaných jako dezinfekce vedlejších produktů. Vznikají  z reakce chloru nebo bromu s organickými látkami přítomnými ve vodě. V THM (World Health Organization ) byly spojeny prostřednictvím několika epidemiologických studií s některými nepříznivými účinky na lidské zdraví. Mnoho zemí má nastaveny limity na množství, které je přípustné v naší pitné vodě. Nicméně, trihalometany jsou pouze jedna skupina z mnoha stovek možných vedlejších produktů dezinfekce vody. Drtivá většina, vedlejších skupin chemických látek,které vznikají při dezinfekcí vody však nejsou ve světě vůbec sledovány.  Nikdy nebylo jasně prokázáno, které z nich jsou nejpravděpodobnější kandidáti s negativními účinky na naše zdraví. Ve Spojených státech  EPA(agentura pro ochranu životního prostředí ) omezuje celkovou koncentraci čtyř hlavních složek (chloroform, bromoform, bromodichloromethane, a dibromochloromethane), označovaný jako celkovou koncentraci  trihalometanů (TTHM), pouze do 80 ppb ve vyčištěné vodě.

Nic před vámi neskrýváme !

Zde jsou naše CZ atesty-měření pro volný  chlor obsažený ve vodě v naší alkalické konvici po přefiltrování.Hodnoty volného chloru ve filtrované vodě  jsou uvedeny  v mg/l neboli  ppm/l a jsou tak nízké, že nejdou touto běžnou metodou, která se standardně používá hygienou k měření pitné kohoutkové vody ani změřit  Pro protokol hodnot klikni zde.

Navíc máme k dispozici SGS atest výrobce ,měření je provedeno přístrojem ICP-OES spektrometrem s vysokou citlivostí a přesností. Hodnoty  volného chloru  jsou zde měřeny na  <0.005) mg/l což je jednoduše řečeno 0%.volného chloru a navíc všechny daší hodnoty pro fenol, ropné produkty a  těžké kovy jsou na 0 %. 

Víte, že  zásaditá voda je revitalizačním prostředkem pro krev, mozek a celé tělo, že čistí každou část těla. Tento druh vody má schopnost zaplavit naše orgány zevnitř, odplavuje škodlivé látky, které se tam usadily díky volným radikálům, a tak čistí tělo. Je však nezbytné pít 1,5- 2 litry zásadité vody denně.Na začátku užívání je však potřeba  s alkalickou  vodou začít s  malými dávkami a postupně pak vodu přidávat. Člověk vylučuje asi 2,5 litru vody denně (moč, pára, pot atd.), proto není pro většinu lidí těžké konzumovat vodu v denním  množství 1,5- 2 litry.

Chcete se dozvědět  o zásadité vodě více ? Doporučujeme vám naši alkalickou konvici, která dokáže tuto zásaditou vodu vyrobit. Více info najdete zde 

Návod k použití zde:  KonviceNáhradní filtr.

Návod k výměně  celého dispeje- indikátoru (nefunkční baterie ) zde (náhradní displej cena 50 Kč)

Návod k výměně  celého středového víčka  s indikátorem (nefunkční baterie ) zde (náhradní víko cena 70 Kč)

Návod pouze k výměně baterie indikátoru (nefunkční baterie ) zde ( baterie typ lithium CR1632 3V) cena 30 Kč

U všech náhradních dílů pokud je budete objednávat samostatně doporučujeme pro nízké poštovné platbu převodem na účet. Přijde  vám  obálka s dílem. Cena dopravy je potom 60 Kč místo 120 Kč dobírka. Samostatné objednávky na díly zasílejte vždy emailem nebo u hromadné objednávky dejte do  poznámek. POZOR: filtr není náhradní díl.

Prohlášení dovozce a certifikace o nezávadnosti:

Na trhu najdete několik podobným alkalizačních konvic, ale pouze jediná alkalická konvice Naturgreen a její filtry, mají povinnou certifikaci pro nezávadnost s České akreditované laboratoře na těžké kovy a další. 
 
Pokud nemá  takovýto výrobek na úpravu pitné vody certifikaci České akreditované laboratoře podle zákona č. 258/2000 Sb. vyhláška 409/2005 Sb., č.252/2004 Sb. v platném znění, zákona nesmí se tyto výrobky na trhu v České republice a na Slovensku prodávat! Protokol na nezávadnost výrobku a filtry s akreditované laboratoře najdete k nahlédnutí najdete zde dole.

CZ : podle platných předpisů (Vyhláška 409/2005 Sb., vyhláška č.252/2004 Sb. v platném znění,zákon č. 258/2000 Sb.

CZ  testy  a vyjádření akreditované zkušebny pro zákazníka pro značku "Naturgreen" najdete na filtrační konvici a filtry  zde zde  zde zde 

CZ testy na  chlor, těžké kovy, amonné ionty (rozklad bílkovin a močoviny), pesticidní látky, dusičnany a další chemické kontaminanty zde.

1 Konvice -nádoba  je  materiál: Akrylonitrilový styren SAN ( AS )  BPA free

2.Víko, nálevka  a rukojeti je materiál :  Akrylonitril-butadien-styren  (ABS  )BPA free

3.Cartridge-filtr  pouzdro je  materiál: Polypropylén (PP) BPA free

4. Vnitřní materiál filtru : Postříbřené aktivní uhlí, iontoměničové pryskyřice, alkalické keramické a minerální kuličky a další.

Novinka exkluzivně v CZ a SK Relaxační & revitalizující sprchová hlavice 

Pro nejlepší pocit čistoty, svěžesti a zdraví vám doručujeme dokoupit naši Relaxační & revitalizující sprchovou hlavici. Je to jedinečná očista těla i duše, která odplaví nemoci i stres. Více info zde

 

Novinka: Ionizační lahev a „Generátor“ vodíku Naturgreen, obohacuje vodu o vysoké koncentrace molekulárního vodíku, který je sám o sobě silný antioxidant!  Vše s Českými certifikáty s akreditované labotaroře pro nezávadnost výrobku.Informace zde.

Dovozce:  GLORIA IMPORT CZ, s.r.o.

Ukrajinská 728/2 Praha 10100

IČ 28579097

Náhradní filtry na našich www  koupíte zde