E-SHOP > Naturgreen® ArthoFix Complex

Naturgreen® ArthoFix Complex

Novinka 2022

Naturgreen®ArtroFix Complex je silná a účinná formule, která kombinuje společně několik ajurvédských bylinek podle jedinečného vzorce.

Revmatismus, Artróza a Artritida trápí asi 30 procent populace lidí. Nejčastěji si stěžují na bolest a tuhost svalů a pak kloubů. Může se přidat zvýšená teplota. Jak na těžší formy nepříjemné nemoci, poradí lékař.

Ale i v přírodě, se najde vždy řada bylin, které působí protizánětlivě, prokrvují, očišťují, tiší, prohřívají nebo naopak chladí… Jako vždycky, i v tomto případě platí lidové moudro: Na všechno pro všechny vyrostla vždy bylina.


(id:ArthoFix Complex)
899,-
 -33%
599,-
cena bez DPH 534,82
dostupnost: skladem

Bolí vás stále klouby, a nemůžete přijít na to , čím to je!  

Někteří lidé  mluví o Revma o Artróze nebo Artritidě. Je  však obecně známé, že  degenerativní poškození kloubů a artritida je aktivní zánět uvnitř kloubu, který může být jak hnisavý, tak jakýkoli jiný. Léčba  se současnou konvenční medicínou se typicky zaměřuje na snížení bolesti a kontrolu zánětu; tyto přístupy však nemají žádný vliv na přirozený průběh onemocnění. Některé chemické symptomatické léky zmírňují bolest, zánět a mohou zlepšovat i dočasně funkci kloubů. ...Nejběžnější léky předepsané na  jsou v nejlepším případě středně účinné. Kromě toho mohou být vedlejší účinky této léčby poměrně významné a někdy i život ohrožující.

Revma ,Artróza nebo Artritida je obecně známé degenerativní poškození kloubů a artritida je aktivní zánět uvnitř kloubu, který může být jak hnisavý, tak jakýkoli jiný. Léčba  se současnou konvenční medicínou se typicky zaměřuje na snížení bolesti a kontrolu zánětu; tyto přístupy však nemají žádný vliv na přirozený průběh onemocnění.Některé chemické symptomatické léky zmírňují bolest, zánět a mohou zlepšovat i dočasně funkci kloubů. ...Nejběžnější léky předepsané na  jsou v nejlepším případě středně účinné. Kromě toho mohou být vedlejší účinky této léčby poměrně významné a někdy i život ohrožující.

Co tato kloubní onemocnění způsobuje?

U artritidy  jde o zánět. K artritidě, ale může dojít, pokud se do kloubu dostane nějaká infekce z krve - třeba při zápalu plic, někdy i může dojít k zánětu v důsledku některých virových onemocnění (třeba borélie). Mohou to být i reaktivní artritidy, kdy zánět způsobují krystaly myseliny močové (choroby typu dna). Revma je mezi lidmi známým zdravotním problémem. Je správně spojováno s postižením pohybového aparátu, často ve spojení s vlhkem a chladem. Bolesti kloubů, ztuhlost, snížená pohyblivost. Revma je považováno primárně za nemoc kloubů. Co se týče artrózy, ta může být poúrazová a nebo artróza spojená s jiným onemocněním - například s revmatismem, tady dědičnost samozřejmě může hrát svoji roli.

U chronicky postižených pacientů dochází k celkové ztrátě kvality života. Celosvětově trpí akutní bolestí kloubů 34,1 % žen a 26,4 % mužů (Německo, 2021). U obou pohlaví jsou nejvíce postiženy klouby ramenní, kolenní a kyčelní, přičemž bolestivost se zvyšuje s věkem. 

Ve Spojeném království (2017) se odhaduje, že 54 % dospělých ve věku 45 let a starších trpí vícemístnou bolestí periferních kloubů. 

Jak ukazuje National Health Interview Survey Spojených států amerických, odhaduje se, že 52,5 milionů dospělých má diagnostikovanou artritidu a 22,7 milionů dospělých trpí artritidou a artritidou související s omezením aktivity. Odhaduje se, že do roku 2030 bude diagnostikována artritida u 67 milionů lidí. Podstatný je také ekonomický dopad bolestí kloubů.


Naturgreen®ArtroFix Complex 

Naturgreen®ArtroFix Complex, je silná a účinná formule, která kombinuje společně několik ajurvédských bylinek podle jedinečného vzorce. 

Složení kapsle/hodnoty
1 kapsle obsahuje
3 kapsle obsahuje
Boswellia serrata
150 mg
450mg
Myrhovník/ Guggul
120mg
360mg
Drmek čínský extrakt
42mg
126mg
Galgán lékařský
42mg
126mg
Kotvičník  zemní
36,5mg
109,5mg
Chebule srdčitá
36,5mg
109,5mg
Zázvor lékařský
36,5mg
109,5mg
Lékořice lysá 
36,5mg
109,5mg

Složení kapsle:

Boswellia serrata extrakt 65% bosweliových kyselin, Myrhovník extract ( Guggul -Commiphora wightii ) Guggulsterones 10%, Drmek čínský (Vitex Negundo L) extrakt 10:1, Galgán lékařský L extrakt 5% Galangin , Kotvičník  zemní extract (Tribulus terrestris ) 90% saponinů, Chebule srdčitá extrakt (Tinospora Cordifolia ) 20:1, Zázvor lékařský extract (Zingiber Officinale ) 1% Gingerol, Lékořice lysá extrakt (Glycyrrhiza glabra) 20% (kyselina glycyrrhizinová). Všechny extrakty mají vyvážený standardizovaný obsah účinných látek.

Doporučené dávkování:

užívejte 3x denně 1 kapsle s jídlem či těsně po jídle. Zapíjejte dostatečným množstvím vody. Zvýšení na dvojnásobek denní dávky je možné po konzultaci se svým lékařem nebo lékárníkem.

Obsah balení :Naturgreen®ArtroFix Complex : 72 g  /120 kapslí +-5%, 1kapsle čistá náplň je 500 mg.

Boswellia serrata schválené zdravotní tvrzení dle legislativy EU (OnHold):

 • Normální stav kloubů
 • Normální činnost srdce, hladina cholesterolu v krvi
 • Duševní zdraví
 • Normální funkce reprodukčního systému
 • Normální stav kostí a kloubů

Kyselina 3-Oacetyl-11-keto-beta-boswellová (AKBA) je navíc nejaktivnější složkou extraktu Boswellia a bylo prokázáno, že je silným inhibitorem 5-LOX, což je klíčový enzym v biosyntéze leukotrienů z kyseliny arachidonové. v buněčné zánětlivé kaskádě pro normální stav kostí a kloubů

Extrakty z oleoresinu Boswellia serrata jsou charakteristické svým obsahem čtyř pentacyklických triterpenových kyselin, přičemž hlavní složkou je kyselina beta-boswellová.

Bylo prokázáno, že kyseliny boswellové a AKBA snižují produkci prozánětlivých cytokinů, jako je IL-1, IL-2, IL-6, IFN-gama a TNF-alfa, z nichž všechny jsou spojeny s destrukcí kloubních tkání, jako je chrupavka. NFkB je považován za cíl AKBA. 9

Zázvor má povolená následující zdravotní tvrzení dle NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16. května 2012), které platí od 14.12 2012

 • Normální hladina cukru v krvi (metabolismus sacharidů).
 • Normální činnost kardiovaskulárního systému.
 • Přirozená obranyschopnost - imunitní systém.
 • Normální funkce dýchacích cest/imunita.
 • Normální stav kostí a kloubů.

Drmek obecný má povolená následující zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:

 • je antioxidant
 • podporuje pohlavní soustavu žen
 • podporuje kognitivní funkce
 • přispívá k normální činnosti kloubů

Myrhovník guggul (Commiphora mukul, Commiphora wighti): má povolená následující zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:

 • normální stav pokožky,
 • normální hladina cholesterolu v krvi hladina lipidů,
 • normální činnost kardiovaskulárního systému,
 • metabolismus lipidů,
 • kontrola tělesné hmotnosti,
 • normální stav kloubů a kostí - zejména při problémech s artritidou a záněty kloubů,
 • přirozená obranyschopnost - imunitní systém,
 • normální funkce dýchacího systému. 

Dovozce-výrobce:

GLORIA IMPORT CZ, s.r.o.

IČ 28579097

Země původu-vyrobeno: Česká republika