E-SHOP > Non food - zdraví a osobní péče o tělo > Naturgreen CE Respirátor (Medical Protective Mask )

Naturgreen CE Respirátor (Medical Protective Mask )

Naturgreen respirátor Medical Protective Mask % DPH + akce oxymetr zdarma !

Originální respirátor s doložením certifikace a zpětnou kontrolou původu zboží.

S filtrační třídou americké N95 a s certifikací CE s harmonizovanou normou EN149:2001 + A1:2009 pro bezpečné použití v celé EU

Jedná se o osobní ochranný prostředek dle nařízení 2016/425. Výrobek je opatřen označením CE zaručujícím shodu s požadavky platných právních předpisů tak jako respirátor FFP2.

Jak se řídit při nákupu respirátoru tak, aby jste si nekoupily pouze „výlisek látky“ najdete dole !

Naturgreen respirátor Medical Protective Mask je vyrobený pod ochrannou známku s vysokými parametry filtrace a složením. Tento certifikovaný respirátor disponuje 4 stupňovou úrovní ochrany N95, která (filtruje 95%, FFP3 filtruje 99% ) Respirátor mimo jiné také poskytuje nositeli efektivní ochranu před kapénkovou/virovou nákazou!

Naturgreen respirátor Medical Protective Mask je velmi kvalitní respirační ochrannou a je navržen tak, aby snížil expozice uživatele ve vzduchu obsažených částic, včetně velmi malých částic (0,3 mikronů) a velkých kapek.

Na rozdíl od volně použitelné chirurgické masky –roušky na jedno použití je respirátor -maska N95 těsně přiléhající a k dosažení velmi těsného lícování obličeje, což zaručuje minimální únik kolem okrajů respirátoru, když uživatel vdechuje. Jeli respirátor N95 dobře nasazen pak jeho filtrační schopnosti převyšují několikanásobně schopnosti chirurgických obličejových masek na jedno použití.
Speciální hydrofobní ošetření na respirátoru zajišťuje, aby byla naše lékařská maska N95 mohla být použita i proti infekčním chorobám typu COVID-19.

Respirátor Naturgreen (Medical Protective Mask ) N95 poskytuje účinnou filtraci a zabezpečuje nízký odpor při dýchání.
Nezapomeňte, že Respirátor chrání nositele Vás ,ale i Vaše okolí.

Specifické osobní ochranné prostředky při vědomém zacházení s koronavirem SARSCoV-2, resp. 2019-nCoV

Při vědomém zacházení s pacientem s podezřením na onemocnění Covid-19 nebo s prokázaným
onemocněním Covid-19 jsou zdravotnickým pracovníkům doporučovány osobní ochranné
prostředky vyšší třídy ochrany, a to zejména respirátory třídy FFP2, resp. N95. (viz odkaz WHO).

U nás koupíte pouze originální účinný respirátor třídy N95 s doložením CE certifikace a Test reportem pro ověření původu a kvality zboží.

Neprodáváme respirátory KN95 "No Name" bez certifikace a Test reportu s ilustračními fotkami nebo s pouze "multifunkčním" nedohledatelným CE certifikátem !

Cenově zvýhodnění balíčky 5ks 10ks 20ks

AKCE Oximetr zdarma.

Nabídka pouze do vyprodání zásob


(id:1ks respirátor)
150,-
 -67%
49,-
cena bez DPH 40,50
dostupnost: skladem

Akce do vyprodání zásob 

ke každému zakoupenému balíčku 20ks certifikovaných respirátorů

1x oxymetr zdrama

Pozor akce oxymetr pouze na balíčky při koupi 20ks respirátorů.

Jak se tedy  řídit při nákupu respirátoru tak, aby jste si nekoupily pouze „výlisek látky“ který vypadá jako respirátor, ale bez jakýkoliv požadavků a funkcí pro Vaše bezpečí! Info najdete zde a zde

Kvalitní Naturgreen respirátor Medical Protective Mask s filtrační americkou třídou N95 a s Test reportem zde - (laboratorním osvědčením) s Certifikací CE s harmonizovanou normou EN149:2001 + A1:2009 pro bezpečné použití v celé EU.

Respirátor s označením N95 je respirátor vyšší třídy ochrany  a je doporučován  zdravotnickým pracovníkům k osobní ochranné   (viz zde odkaz WHO).

Jedná se o osobní ochranný prostředek dle nařízení 2016/425 zde. Výrobek je opatřen označením CE zaručujícím shodu s požadavky platných právních předpisů tak jako respirátor FFP2.

Respirátor N95 je respirátor s částicovým filtrem, který splňuje EU normu EN149:2001 + A1:2009 a USA mormu N95 NIOSH pro filtraci vzduchu. To znamená, že filtruje alespoň 95 % částic ve vzduchu větších 0,3 mikrometrů. Vyjma krizové situace (například pandemie) se jedná se o běžný respirátor používaný v mnoha odvětvích průmyslu i zdravotnictví. Tento druh respirátoru chrání před pevnými částicemi, ale nikoli před plyny a výpary.

Americké centrum pro kontrolu nemocí (CDC) schvaluje používat certifikovaný respirátor s označením  N95 jako součást doporučených ochranných prostředků ve svých častých otázkách FAQ COVID-19 a pokynů k SARS (SARS je podobný typ viru Corona). Což znamená, že respirátor s označením N95 lepší je přijatelnější volba než Čínský standard KN 95 definovaný normou GB2626-2006 kteeré jsou někdy prodejci záměrně  zaměnovány s respirátory N95.

Pozor respirátor s onačením KN95 a N95 není to stejné Respirátor N95 má rozdílné filtrační materiálové zpracování  zde info oproti Čínskému standardu KN 95.

Viz článek jsou roušky „Made in China“ vadné? 

"Certifikáty jsou problémem samy o sobě. Na první pohled platné dokumenty mohou obsahovat název jiného výrobce, uvedené zboží ve skutečnosti testováním projít nemuselo. Takové testování filtrů u respirátorů totiž trvá i dva týdny a vyjde až na 2 000 dolarů." Celý článek čti zde 

Je tvořen jemnou sítí syntetických polymerních vláken vyrobených procesem zvaným foukání taveniny. Tento proces tvoří vnitřní vrstvu, která odfiltruje nebezpečné částice.

Ve Spojených státech vyžaduje úřad pro správu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (OSHA), aby zdravotničtí pracovníci, u nichž se očekává, že budou provádět pacientské činnosti s těmi podezřelými nebo potvrzenými, že jsou infikováni COVID-19, nosili pouze ochranu dýchacích cest, jako je respirátor s označením N95. 

Je důležité si také uvědomit, že standartní chirurgické roušky jsou odlišné od respirátorů a nejsou navrženy ani schváleny k tomu, aby poskytovaly ochranu proti částicím ve vzduchu, protože netvoří dostatečné utěsnění na obličeji nositele. Na chirurgické masky.roušky  se nelze spolehnout při ochraně dýchacích cest.

 Správné použití respirátoru :

  1. Otevřete prvotní obal.
  2. Před  samotným nasazením respirátoru si pečivě umyjte ruce.
  3. Rozbalte  masku a umístěte ji na obličej. Dbejte přitom na to, aby maska doléhala těsně a zakrývala nos a bradu.
  4. Upravte popruhy –gumky za uši tak, aby maska dostatečně přiléhala a neodchlipovala se.
  5. Během používání respirátoru si nesahejte na oči ani obličej. Nečistoty a viry mohou vniknout do těla také přes oční sliznice. Masku je vhodné kombinovat s ochrannými brýlemi.
  6. Masku sundávejte až po návratu do bezpečných prostor. Dbejte přitom na to, abyste masku sundávali přes popruhy a nedotkli se přitom přední filtrační části
Varování:  před nasazením a po sundání respirátoru (masky)  si očistěte ruce dezinfekcí. Respirátor sundavejte zezadu (nedotýkejte se přední části  masky) a ihned po použití vyhoďte do uzavřeného koše. 
 
Specifikace Naturgreen Medical Protective Mask 
Medical Protective Mask s filtrační třídou N95 bez výdechového ventilu
Materiál : „Melt blown“ PP vlákna vyfukované z taveniny 1 ~ 2 mikrony, 
Ochrana : 4 stupňová  úroveň ochrany  
Třída ochrany: N95 
Stupeň filtrace: ≥ 95%
CE certifikace EN149:2001 + A1:2009 pro bezpečné použití v celé EU.
Velikost: Univerzální. 
Balení obsahuje samostatně1xrespirátor. 
Barva: Bílá
Respirátory N95  jsou určeny pro jednorázové použití a garanční doba pro bezpečné použití  je dána výrobcem až 8 hodin.
 
Upozornění-Varování:
 
pro Vaši nejvyšší bezpečnost, doporučujeme zakoupit a používat pouze certifikované respirátory zde s normou CE certifikace EN149:2001 + A1:2009 pro celou EU! 
 
Certifikát CE a Test report k tomuto výrobku by měl být vždy k nahlédnutí na stránkách prodejce a měl by korespondovat s nabízeným výrobkem.
 
CE Certifikace a Test report k nahlednutí pro zpětnou kontrolu jaký výrobek vlastně kupujete,najdete CE zde a Test report zde

Náš tip - bez záruky výrobce a dovozce : během nového ohniska koronaviru jsou však obličejové masky nedostatečným zbožím a každý  zahodí jednu nebo dvě obličejové masky každý den.  Respirátor -masku  N95 je možné použít pro bezpečné použití  za níže uvedených podmínek 8 hodin celý den, ale musí být v  dobrém stavu bez poškození, vlhkosti a deformace.

Podle některých výzkumů si respirátorová maska N95 použitá po dobu dvou dnů udržuje filtrační účinnost alespoň 95%, a filtrační účinnost respirátoru N95 používaného po dobu tří dnů se snižuje na 94,7%.

Pokud je tedy respirátor N95 v dobré údržbě, v  dobrém stavu (bez poškození, vlhkosti a deformace) a je pravidelně desinfikován (postříkán rozprašovačem) desinfekcí na bázi min 60% alkoholu (náš tip používáme čistý 80% konzumní líh, který okamžitě vyvětrá a navíc je čistý bez přidatných látek a chemie) nebo vysvícen UV-C lampou (germicidní lampa po dobu 3 min s každé strany), či je provedena sterilizace párou,může se dle některých studií za dodržení hygienických podmínek používat i několikánásobně. 

Jak tedy sterilizovat respirátor  Info ČVUT zde

  • Dezinfekce teplem: horkou párou nebo v mikrovlnce (v případě respirátorů bez kovových částí; dle výkonu 3–5 minut; je třeba napřed navlhčit vodou například rozprašovačem; je nutné mít pod dohledem, aby nedošlo ke vzplanutí)
  • Dezinfekce UV zářením: kdo má UV lampu, popř. takzvané horské sluníčko, může osvítit z každé strany tři minuty
  • Chemická dezinfekce: použít dezinfekční prostředek na plochy ( s obsahem min 60% alkoholu ), nechat oschnout.

Světová zdravotnická organizace WHO doporučuje pouze respirátory s označením N95 či FFP2 jako základní ochranu před šířící se nákazou koronavirem!

O respirátorech pro Čínský standart  KN 95 definovaný normou GB2626-2006 se zde WHO vůbec nezmiňuje, jak je někdy mylně na různých  www informováno!

Health care workers should: - wear a medical mask when entering a room where patients suspected or confirmed of being infected with 2019-nCoV are admitted and in any situation of care provided to a suspected or confirmed casec ; - use a particulate respirator at least as protective as a US National Institute for Occupational Safety and Health (NIOSH)-certified N95, European Union (EU) standard FFP2, or equivalent, when performing aerosolgenerating procedures such as tracheal intubation, noninvasive ventilation, tracheotomy, cardiopulmonary resuscitation, manual ventilation before intubation, and bronchoscopy.

Více informací o normách ochrany respirátorů si můžete přečíst v dokumentu Světové zdravotnické organizace (WHO) zde. Na zboží bylo vydáno prohlášení o schodě.

Dovozce/prodejce   :

GLORIA IMPORT CZ, s.r.o.

Ukrajinská 728/2 Praha 10100

IČ 28579097

www.naturgreen.cz