E-SHOP > New Organic Curcumin Extra 2016

New Organic Curcumin Extra 2016

Novinka NEW Organic Curcumin Extra 2016 nejsilnější kombinace Kurkuminu a Piperinu v celé EU.

Nový NEW Organic Curcumin Extra 2016 jsme na základě nových světových studií nově posílily o další 3 byliny Acerola, Quercetin, Lykopen. Ty „pracují“ ve vzájemné synergii a ve spojení už se zmiňovaným, extraktem s černého pepře (piperin) a dokážou navíc několikrát násobit svoje účinky a ještě více zlepšit celkovou biologickou dostupnost kurkuminu.

A co více, v tomto novém produktu Organic Curcumin Extra 2016 jsme pro vás navíc jako dárek zvýšily čistou celkovou váhu účinných bylin s 350mg na 450mg v jedné kapsli. Tj. čistou náplň 1 vegetariánské kapsle jsme zvýšily o 100 mg , to vše při zachování původní ceny staršího produktu. V této kombinací je náš Organic Curcumin Extra 2016 (extrakce probíhá s odrůdy Panangali Kurkuma) ve vegetariánské kapsli po 550 mg s nejvyšším poměrem a účinností 97,90 % Curcuminoidů (standardizováno) jediný bezkonkurenční originál na trhu. A to v nejvyšším a nejlepším možném složení jako je “kvalita – čistota – účinek – cena“

Něco o rostlině a výrobě extraktu.
Kurkuma dlouhá (Curcuma longa), je jednou z nejvíce důkladně prozkoumaných rostlin. Nejznámější je zřejmě Kurkumin jeho vlastnosti jsou předmětem více než tisíců kladných recenzovaných a publikovaných biomedicínských studií. Je to druh pěstovaný v jihovýchodní Asii, ale především v Indii byl a je po staletí široce používán v ajurvédské (tradiční indické) a čínské medicíně. K farmaceutickým účelům se sbírá oddenek (pakořen) rostliny, se kterého se speciální vhodnou technologií zpracování vyrábí extrakt z kurkumy, který dosahuje při jeho nejlepší kvalitě vysoké čistoty a to až 95% polyfenolických látek nazývaných kurkuminoidy.

Kurkuminoidy jsou silné antioxidanty získané z kurkumy. Jsou silně protizánětlivé a mají antimutagenní, anti-houbové a anti-parazitní vlastnosti. Kurkuminoidy jsou brilantní oranžové pigmenty získané z kořene kurkumy Curcuma longa. Patří do skupiny polyfenolů, která zahrnuje všechny bioflavonoidy, flavany a flavanoly. Všechny polyfenoly jsou antioxidační, ale některé skupiny jsou silnější než ostatní. Kurkuminoidy patří mezi nejsilnější antioxidanty.

Náš kurkumin je extrahován novou dvojitou patentovanou metodou CO2 +Ethyle Acetáte. Tato dvojitá extrakce CO2 je sice dražší,ale je naprosto čistá (bez zbytkových rozpouštědel) a s nejvyšším obsahem 97.90% kurkuminoidů a ostatních přírodních substančních látek, což je největší poměr účinné látky v EU. Dvojitá extrakce CO2 + Ethyle Acetate a výsledný kurkumin je nejbezpečnější způsob léčby.

Dostanete při nákupu přípravku pod názvem Kurkumin u všech prodejců – konkurence všechny potřebné informace o nabízeném produktu jako tomu je u naší firmy??

Je několik důležitých věcí, které byste při nákupu kvalitního produktu pod názvem Kurkumin měli vědět. Je to vždy zpracovaná vstupní odrůda Kurkuminu druh extrakce, poměr a složení a standardizace. S toho se potom odvíjí síla čisté suroviny, která se poté násobí s účinkem na vaše zdraví. Jeden s nejdůležitějších bodů je mimo jiné typ zpracování suroviny extrakce.

Kurkumin je jedním z nejčastějších doplňků stravy používaných v dnešní době. Ale, co je nejdůležitější potřebujete také vědět to, jakou „čistou“ kvalitu užíváte. Na světě je hodně výrobců, kteří se zabývají zpracováním kurkumy na účinnou látku kurkumin a ostatní kurkuminové substance, ale je zde také spousta druhů extrakce jak tento účinný „lék“ s kurkumy vyextrahovat. Pro extrakci je velice důležité rozpouštědlo, protože při extrakci přecházejí extrahované látky do jediné fáze - do fáze rozpouštědla, většinou do kapalné formy kde následuje zpětný separační proces a zbylá surovina, která se následně vysuší. Ne však každá použitá extrakce je 100% čistá tak aby finální konečný produkt zůstal bez toxinů nebo ho zde zbylo pouze minimum ve stopových hodnotách ,které jsou zdraví neškodné. Nepoužívanější jsou 3 druhy zpracovaní je to extrakce Ethyle Acetate , Ethanol , CO2. Nejčistější kde jde dosáhnout nejvyššího a nejčistějšího poměru curkumoidů je tkz. dvojí extrakce . Je to metoda CO2 a další patentovaná extrakce spojená s Ethyle Acetáte tu vám nabízíme v našem výrobku Organic Curcumin Extra.Tady dosahujeme čistoty až 97,90% Curcuminoidů (standardizováno), a to vše bez zbytkových rozpouštědel. Navíc náš kurkumin jako jediný v ČR obsahuje standardizované množství demethoxycurcumin (DMC) a bisdemethoxycurcumin (BDMC),které dokáží potlačit dle světových studií proliferaci v nádorových buňkách.

Mějte také na paměti, že každá laciná extrakce jako je třeba aceton, technický benzín, a další laciná rozpouštědla není zrovna to nejlepší řešení. Použitím takového laciného extrahovala je sice potom nabízený výsledný extrahovaný produkt (následně koncový výrobek) lacinější, ale určitě to není zrovna to, co váš organismus k vyléčení potřebuje. Tyto laciná extrahovala sebou přinášejí riziko toho, že určité množství zbytkovým toxinů,, (viz použité laciné toxické rozpouštědlo většinou za účelem pobídnutí nižší ceny trhu) zůstane navždy ve výsledné extrahované surovině a potom také ve finálním výrobku, ale hlavně potom následně ve vašem těle tím, že to orálně užíváte.

Obloukem se vyhýbejte firmám, které vám neuvedou všechny potřebné doložitelné informace o jejich nabízeném produktu. U takového výrobku totiž není vůbec žádná záruka, že takový produkt pomůže vašemu zdraví a co víc, jsou plné éček a pojiv, které vašemu zdraví spíše ublíží.

Pro další synergii s Organic Curcumin Extra doporučujeme užívat Organic Green Tea Extract důležité info dole.

Vždy jsme o krok dopředu před konkurencí

Další zajímavé info o tomto produktu a certifikáty k nahlédnutí dole.


(id:OCE-shop)
699,-
 -14%
599,-
cena bez DPH 520,87
dostupnost: skladem

Naše firma nabízí nový produkt

NEW Organic Curcumin Extra 2016

                                                                                                                  

NEW Organic Curcumin Extra 2016 obsahuje  kapsle HPMC (hydroxypropylmethylcelulosa ) po 550 mg s nejvyšším poměrem a  účinností kurkuminoidů, které jsou  na  našem trhu k dispozici. NEW Organic Curcumin Extra  obsahuje skupinu silných polyfenolických látek nazývaných kurkuminoidy. Celá naše formule je  na základě nových zveřejněných světových studií posílena o další  3 byliny které „pracují“ ve vzájemné synergii a ve spojení s extraktem s černého pepře (piperin) a dokážou několikrát násobit svoje účinky a tím zvyšovat biologickou dostupnost kurkuminu.   Navíc náš kurkumin jako jediný v ČR obsahuje standardizované množství  demethoxycurcumin (DMC) a bisdemethoxycurcumin (BDMC),které dokáží potlačit dle světových studií proliferaci v nádorových buňkách.

jedná se o jediný bezkonkurenční originál  na trhu.

"Kvalita – Čistota – Účinek – Cena“

Kurkuma dlouhá (Curcuma longa), je jednou z nejdůkladněji prozkoumaných rostlin. Nejznámější je zřejmě Kurkumin jeho vlastnosti jsou předmětem více než tisíců kladných recenzovaných a publikovaných biomedicínských studií.  Je to  druh pěstovaný v jihovýchodní Asii, ale především v Indii byl a je  po staletí široce používán v ajurvédské (tradiční indické) a čínské medicíně. K farmaceutickým účelům se sbírá oddenek - pakořen rostliny, s kterého se speciální vhodnou technologií zpracování  vyrábí extrakt s kurkumy, který dosahuje při jeho nejlepší kvalitě vysoké čistoty a to až 98% polyfenolických látek nazývaných kurkuminoidy. Existuje však více než 15 druhů kurkumy nejlepší s nejvyšším poměrem kurkuomidů je odrůda Salem Panangali Kurkuma, kterou má naše firma v nabídce. Oddenek Salem Panangali Kurkumy je hlavní surovinou pro extrakci curcuminu, který se  pěstuje především v Salemu (oblast Indie a jeho okolí). Obsahuje nejvíce léčivých kurkumidů. Kurkuminoidy jsou silné antioxidanty získané z kurkumy. Jsou silně protizánětlivé a mají antimutagenní, antimykotické a antiparazitní vlastnosti. 

Kurkuminoidy jsou brilantní žluto-oranžové pigmenty získané z kořene kurkumy Curcuma longa. Patří do skupiny polyfenolů, které zahrnují všechny bioflavonoidy, flavany a flavanoly. Všechny polyfenoly jsou  mají antioxidační aktivitu, ale některé skupiny jsou silnější než ostatní. Kurkuminoidy patří mezi nejsilnější antioxidanty. Extrakt s 95% kurkuminoidů však neobsahuje pouze kurkuminoidy, obsahuje i demetoxykurkumin (kurkumin II), bisdemetoxykurkumin (kurkumin III) a také ostatní kurkumnové substance (cyklokurkumin) bio-aktivní fenolické sloučeniny, které likvidují volné radikály a  s antioxidační  aktivitou. Tyto látky se navzájem podporují a pomáhají při různým zdravotních potížích. Kurkuminoidy historicky a tradičně se používají k ochraně před poruchami trávení, onemocnění jater, žloutenky, močových cest, na kožní problémy, pomoc při hojení ran a u artritických a alergických zánětů. K velmi příznivým a významným účinkům kurkuminu patří jeho vliv na trávicí ústrojí, kdy jeho silné  antioxidační a protinádorové schopnosti pomáhají udržovat zdravou činnost jater, žlučníku a trávící soustavy. Kurkumin také zvyšuje tvorbu a vylučování žlučových kyselin a tím napomáhá k trávení stravy, která je bohatá na tuky. Kurkumin, jako antioxidant, je vhodný nejen při nádorových onemocněních, ale i při infekčních zápalech jater a toxickém poškození jater. Kurkuma - Kurkumin byl také celosvětově použit s výbornými výsledky u rakoviny tlustého střeva a prostaty. V této poslední aplikaci, výzkum ukazuje, protizánětlivou aktivitu srovnatelnou s indometacin a fenylbutazon jsou nesteroidní protizánětlivé léky Analgetika nenarkotického typu (Antipyretika).

Protizánětlivá síla kurkuminoidů vychází z inhibice enzymů, které syntetizují zánětlivé leukotrieny, prostaglandiny aprostocykliny z kyseliny arachidonové, (všudy přítomné omega-6 mastné kyseliny hojně rozšířené v naší stravě). Další protizánětlivá podpora pochází z přímé likvidace volných radikálů. Antioxidační síla kurkuminoidů také významně blokuje část lipidů v séru volných radikálů (stejně jako mnoho antioxidantů), což vede k významnému snížení volných radikálů a oxidovaného cholesterolu. Je to proces, ve kterém volné radikály "kradou" elektrony z lipidů v buněčných membránách, což vede k poškození buněk.

Kurkuminoidy navíc prokázaly schopnost inhibovat mutageneze a karcinogeneze u laboratorních zvířat, které byly vystaveny tabákovým mutagenům (dehet a další škodlivé látky z cigaret) a inhibovat aflatoxiny (zpomalení některých procesů v organizmu), silným karcinogenům generovanéých plísní Aspergillus parasiticus  které se  běžně nacházejí na  kukuřici a arašídech .

Kurkuminoidy dokáží v trávicím inhibovat růst patogenních bakterií a navíc s velkou účinností likvidují plísňové a  střevní parazity.

Pozor kurkuma nebo kari co používáte doma jako koření a kurkumin extrakt s 95 % a výše kurkuminoidů není totéž. Je zde obrovský rozdíl v „síle“ prášku a složení, který je dám extrakcí a zpracováním suroviny a od toho se pak také odvíjí také cena výrobku. Těch 95 % kurkuminoidů musí být výrobcem (standarizováno), což znamená, že v je jejich obsah výrobcem zaručen. Pokud výrobek není standarizován tak nemáte žádnou jistotu co obsahuje. Je tam pouze třeba 30% extraktu!

Piperin je extakt z černého pepře, nezaměňujete si jej s obyčeným černým pepřem, ten má mnohem menší účinnost.

V synergii přidaný přírodní Quercetin je získáván extrakcí s květů Jerlínu japonského (Sophora japonica). Jerlín japonský navíc obsahuje ve svých květech také cca 20% rutinu, který zlepšuje pružnost a pevnost cév a tím napomáhá ke zlepšení stavu křečových žil, bércových vředů, cévních trombóz, zánětů žil, brání prostupu krve cévní stěnou apod.Má regenerační, antibakteriální a protialergické účinky, příznivý vliv na imunitu, na kůži, zlepšuje vstřebávání vitamínu C. Jeho použití je zvláště výjměčné při ischemických chorobách srdce, cukrovce a zvýšené hladině cholesterolu. Bylina též podporuje dýchání při astmatu a má silné protizánětlivé působení. Snižuje krvácivost, jak z povrchových ran, tak při vnitřním krvácení, pomáhá též při léčbě epileptických záchvatů a všeobecně k uvolňování křečí.

V synergii přidaný Lykopen( s rajčat) je jeden z nejdůležitějších potravinových karotenoidů. Studie dokázaly, že lykopen pozitivně působí na lidský organismus a fytochemikálie lykopen je vhodná látka na zlepšení výkonu, jelikož působí svým vlivem na regeneraci svalů a těla a navíc nás tak  preventivně chrání proti civilizačním nemocím Působí také proti volných radikálům, které likviduje a má tak vliv na regeneraci organismu. Funguje jako prevence a pomoc proti rakovině prostaty, plic nebo žaludku a proti infarktu. Lidé konzumující pravidelně lykopen mají až o polovinu nižší riziko výskytu těchto nemocí. Odborníci také uvádějí, že právě antioxidativní efekt je jedním z pozitivních faktorů, které pomáhají snižovat riziko vzniku onkologických onemocnění. Lykopen je také vhodný jako antioxidant při srdečně cévních onemocněních, kdy se podílí na ochraně endotelu. Pomáhá také zlepšovat funkci prostaty..

NEW Organic Curcumin Extra vegan kapsle jsou vyrobeny na poloautomatícké plničce kapslí v malé serii. Zde není potřeba přidatných mazadel, ředicích nebo protispékavých (protihrudkující) látek, jako je např. oxid křemičitý, kyselina stearová, oxid titaničitý, stearan hořečnatý a další éčka. Naše vegan kapsle obsahují pouze čistý 100% prášek Kurkumin s obsahem  95% kurkuminoidů bez těchto pomocných látek. 


Důležitá synergie (spolupůsobení)

Na základě nových světových studií pro zesílení účinků kurkumoidů a pro vzájemnou synergii  tak abyste dosáhli  co nejlepších výsledků využitelnosti curcuminoidů v těle, doporučujeme vždy užívání Organic Curcumin Extra kombinovat s naším Organic Green Tea Extract 

New Organic Green Tea extrakt ze zeleného čaje s 50% EGCG je námi  nově a na základě světových studií  posílen o dalších  pět bylin, které „pracují“ ve vzájemné biologické synergii. Kombinace těchto bylin a jejich léčivých účinných látek dohromady  s kurkuminem zvyšuje dohromady jejich biologickou dostupnost a synergicky působí proti zhoubným buňkám a v tomto spojení dokážou několikrát násobit účinky Organic Curcuminu Extra.

Přírodní bio-zesilovače kurkumin ,piperin, quercetin ,silybin, zázvor, vitamínC,  garcinia cambogia(gacinol) nebo i další byliny, mohou výrazně potlačit enzym cytochromu P450 3A, který má na starost biotransformaci léčiv a tím zvyšují biologickou dostupnost účinných látek kurkuminu. Na tomto principu funguje i spolupráce kurkuminu a látky EGCG, která působí na jinou fázi buněčného cyklu, kde se prokázal jejich chemopreventivní synergický účinek. Více info zde

Spojení Kurkumy dlouhé (Curcuma longa) s EGCG extraktem ze zeleného čaje několikanásobně zvyšuje účinnost kurkuminoidů, podobně jako extrakt s černého pepře (piperin). Bylo to ověřenove studii Kfafif, 1999 (odkaz zde). Další studie dokazuje, že dosažení stejného výsledku na buňkách rakoviny ve zkumavce stačila až 3x menší dávka kurkuminu,(Curcuminoidů) pokud se testoval spolu s EGCG. Kombinace obou látek byla analyzována a doporučena také jako experimentální léčba b-chronické lymfatické leukémii (B-CLL) v Angelo, 2010 (odkaz zde).  

Jedinečný výrobek Organic Green Tea Extract novinka na trhu v EU exkluzivně pod naší značkou Naturgreen®

NEW Green Tea Extrakt (Camellia sinensis) obsahuje 98% polyfenolů, 70% katechinů, 50% EGCG, přírodní kofein 3% , zázvor extrakt s 5 % gingerolů, garcinia cambogiaextrakt 60% (HCA gacinol min 5%),  ostropestřec mariánský (80% sylmarin), acerola (malpighia) extrakt s 25 % přír.vitamínu C, růže šípková  extrakt (rosa canina) - prášek  z šípků 5:1 s přírodním 5% obsahem přír.vitaminu C.  Více info o složení  zde

V případě dokoupení Organic Green Tea Extract stačí při  užívání  1 kapsle ráno a večer společně spolu s naším výrobkem Organic Curcumin Extra. Pokud nechcete kupovat jednotlivé produkty, zvlášť můžete  u nás zvolit i  akční balíček zaměřený přímo na váš problém, kde je uvedeno optimální doporučené užívání všech produktů, které jsou obsahem balíčku. 


Co náš výrobek Organic Curcumin Extra + Piperin Extrakt podporuje a kde pomáhá:  doporučuji přečíst viz dole


 

 

 

možné nebo schválené učinky na lidský organismus

NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16. května 2012),
které platí od 14.12. 2012 nám neumožňuje popisovat účinky našich doplňků na lidský organismus.
 

Chcete-li se o tomto produktu dozvědět více, poslouží Vám jako zdroj informací stránka s tématikou léčivých rostlin a biologického smyšlení v medicíně, kde se dozvíte vše co vás o daném produktu zajímá. 

Stačí, když kliknete na tento odkaz:

                                               

Organic Curcumin Extra

 

 
Nová informace
 
Zajímavý článek Neuroprotektivní síla kurkuminu zde

Složení: dvoudílné HPMC(kapsle bez barviva) po 550mg (čistá náplň kapsle je 450mg). Kurkumin s obsahem 97.90 %  kurkuminoidů HPLC , acerola (malpighia) extrakt s 25 % přírodního vit. C, přírodní Quercetin (vodní extrakce s Jerlín japonský (Sophora japonica) s obsahem 95% s 3-hydroxyflavone,rajče jedlé (solanum lycopersicum) extrakt s 30 % lykopenu, pepř černý/ piperin extrakt 95.441 %HPLC Vše se standardizovaným obsahem účinných látek. Bez pojiv, éček, protispékavých látek a dalších chemikálií. 

Účinné látky -nutriční hodnoty v kapsli 450 mg
1kapsle
2kapsle
Kurkumin extrakt
297,8mg
595,6mg
Demetoxykurkumin
44,6 mg
89,2mg
Acerola (Malpighia) extrakt
45mg
90mg
Quercetin (natural)
31,1mg
62,2mg
Rajče jedlé (Solanum lycopersicum)
22,5 mg
45mg
Bisdemetoxykurkumin
4,,5 mg
9mg
Piperin extrakt 
4,5mg
9mg
     

* DDD 2 kapsle vitamín C 28 %  Další složky: Dvoudílné HPMC(kapsle bez barviva

Doporučené dávkování:

Dospělí po 1 kapsli ráno a večer nejlépe po jídle. Děti od 15 let  po 1 kapsli ráno po jídle. Zapít dostatečným množstvím tekutin Pro optimální účinnost užívejte po dobu min. 3-5 měsíců. Zvýšení na dvojnásobek denní dávky a doby užívání je možné po konzultaci se svým lékařem.

Varování:

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. V případě, že pacient trpí žlučovými kameny užívání pouze pod dohledem lékaře jinak nejsou hlášené žádné kontraindikace.  V případě nežádoucích účinků přestaňte preparát užívat. Použití v průběhu chemoterapie by měly být prováděny pouze pod přímým dohledem kvalifikovaného lékaře. Kurkumin jeho užívání je třeba před plánovanou operací zastavit.  Nedoporučujeme kurkumin a piperin míchat doma s prášků -extratků tkz. farmak kvality. Při dávkování je totiž potřeba použít přesné laboratorní váhy. Pokud to špatně nadávkujete (odvážíte) a požijete můžete si také mimo jinné vyvolat i pořádný žlučníkový záchvat!  Navíc tyto vyrobky nejsou notifikovány tudíž takto nejsou povoleny k prodeji ke konečnému spotřebiteli...

Upozornění:

Není určeno dětem do 15 let. Není určeno těhotným a kojícím ženám. Ukládejte, mimo dosah dětí Skladujte v suchu, temnu a chladu,  v dobře uzavřeném obalu.Doplněk stravy, není náhradou pestré stravy.

Obsah balení

Dvoudílné HPMC(kapsle bez barviva po 550mg (čistá náplň kapsle je 450mg)  Celková váha balení je 66 g  /120 kapslí +-5%

Dovozce a výrobce :

GLORIA IMPORT CZ, s.r.o.

Ukrajinská 728/2 Praha 10100

IČ 28579097

www.naturgreen.cz 

Země původu extraktu kurkuminu : Indie


Doporučení

Účinky našich přípravků podporuje a posiluje každodenní pití alkalické vody. Tu si jednoduše vyrobíte pomocí Naturgreen® filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem. Více informací naleznete ZDE.

Zde vám nabízíme pro vaši kontrolu k nahlédnutí analyzační certifikát výrobku (certificate of analysis COA) ,který zaručuje složení hodnot  našeho výrobku a navíc digitální  graf HPLC, který je nedílnou součástí tohoto certifikátu. U HPLC se jedná o naprosto přesné měření účiných hodnot u výrobku, suroviny nebo byliny (vysokoúčinnou kapalinovou chromatografii ). Tyto naše dokumenty vám prokazují  ,že to co vám nabízíme  je "skutečnost" co pomůže a ne žádné neučinné placebo ! My před vámi  nic neskrýváme. Tyto naše informace pro vás nikde jinde u jiných prodejců nenajdete. Všechny podrobné nformace má k dispozici vždy pouze dovozce nebo výrobce, ale ne překupník !! 

Víte co jinde kupujete? Možná na trhu najdete levnější výrobek se stejným názvem ,ale zde pozor na % složení a množství účinných látek u výrobku.  Každý  výrobek s názvem kurkumin + piperin může mít  jinné specifické složení s obsahem v rozsahu učiných látek. U čistého extraktu kurkuminu je to hodnota 5%-98% nebo u extraktu piperinu to je  3%.-98%. Při nízké dávce a složení učiných látek  v kapsli je cena výrobku většinou nízká,ale tento výrobek pak nemá na organizmus žádný nebo jen minimální účinek.Je to pouze placebo efekt!

Zde klikni pro kurkumin  graf HPLC a zde klikni kurkumin COA a piperin COA zde

Pro extrakci našeho kurkumínu  používáme již novou metodu extrakce Co2 . Je všeobecně známo, že extrakce Co2 je nejlepší  a  nejbezpečnější způsob extrakce. Tato technologie  je velmi čistá a v extrahovaném  produktu  nezůstává  žádné zbytkové rozpouštědlo, tak jako ve standardním způsobu extrakce. A výsledek ?? Takto extrahovaná  kurkuma, je  v podstatě rovnou čistý 100% přírodní  kurkumin se zachováním  nejvyššího možného poměru všech účinných látek a čistotou  97.90% .

Co je to  extrakce metodou CO2 ?

Je to metoda kdy je surovina extrahovaná CO2 (oxid uhličitý) a  běžně  se nazývá  výtažky CO2 nebo  v krátkosti CO2s. Stručně řečeno, výtažky –suroviny  CO2 jsou získány natlakováním oxidu uhličitého, až se s nich stane tekutina. Kapalný oxid uhličitý tak působí jako rozpouštědlo na přírodní rostlinné hmoty-suroviny  a získaný obsah látky  pak rozpouští do kapalného CO2. Poté se CO2 přivede zpět do přirozeného přetlaku a CO2 se vypaří zpět do svého plynného stavu a to co zbývá, je výsledný prášek extrakt  ,olej nebo jiná požadovaná surovina."Standardní "  extrakty CO2 jsou často označovány jako esenciální –čisté na rozdíl od absolutních, protože zde nezbude žádná stopa ( někdy zbytky  škodlivého rozpouštědla kdy je prováděna neodborná extrakce malými firmami ). Ale co je důležité je zde možnost získání čistých vysokých hodnot účinných látek, které jsou obsaženy v extrahované surovině. Extrakce  CO2s mají výhodu nad zásadními, protože žádná ze složek není poškozena teplem. Postup extrakce CO2 zde 

"Standard" extrakty CO2 jsou obvykle silnější než jsou jejich zásadní protějšky a získané prášky nebo oleje více často také voní a blíže se podobají  k vůni přírodních bylin. Extrakty CO2 jsou obecně silnější  než prášky nebo oleje získané standardní extrakcí. Proto jsou u našeho kurkuminu naměřeny tak vysoké hodnoty oproti konkurenci ,které jsou  97,90% HPCL  a to se zachováním  nejvyššího možného poměru všech účinných látek a čistoty. Vždy pro Vás máme  pouze kvalitní zboží a  ne žádné placebo a tím jsme pořád o krok dále než je naše konkurence.

Řada přírodních antioxidantů, adaptogenů a dalších podobných látek účinně chrání lidský organismus před volnými radikály, chemikáliemi a škodlivými látkami, se kterými jsme v každodenním kontaktu. Některé z nich vědci zkouší používat například proti rakovinovému bujení současně, protože zjistili, že se vzájemně podporuje jejich účinek a napomáhají si k lepšímu vstřebávání do organismu. Na tomto principu funguje i spolupráce kurkuminu a látky EGCG(epigalokatechin galát), kterou získáváme ze zeleného čaje.

American Institute for Cancer research spolufinancoval výzkum New Yorského Centra proti rakovině, které právě spolupráci EGCG a kurkuminu zkoumalo. Vědci použili epitelové buňky z dutiny ústní, které byly v normálním stavu nebo byla jejich buněčná linie odvozena z dysplastické  leukoplakie a spinocelulárního karcinomu. Buňky vědci vystavovali působení kurkuminu a EGCG zvlášť a také oběma látkám dohromady. Buňky rostly v pěti denních cyklech a probíhala analýza jejich buněčného cyklu. Obě testované látky prokázaly, že mají schopnost inhibovat růst rakovinových buněk, avšak každá jinak. EGCG byl méně účinný při progresi rakovinových buněk, protože byly odolnější, než dysplastické a normální buňky. Kurkumin byl oproti EGCG účinný na všechny druhy buněk stejně. Analýzou buněčného cyklu vědci zjistili, že EGCG inhibuje buněčný růst ve fázi G1 a kurkumin ve fázi S/G2M. Kombinace obou látek vedla ke snížení jejich dávkování a tím, že každá z látek působí na jinou fázi buněčného cyklu, se prokázal jejich chemopreventivní synergický účinek.

Více info zde synergie-kurkuminu s EGCG.  U nás  na Eshopu múžete současně ke kurkuminu objednat pro zesílení účinku také Organic Green Tea (zelený čaj ) nebo přímo v akci 4 ks kurkuminu +1 ks zelený čaj zdarma 

 

Varování pro naše odběratele. Pozor na neseriozní prodejce. Zjistili jsme, že se na trhu objevuje nový laciný Kurkumin. Je to modrý-bílý obal s názvem KURKUMIN A PIPERIN. Popis u něho autenticky kopíruje obsah některých našich pasáží o kurkuminu ,čímž se snaží pro „neznalé zákazníky“ navodit dojem, že se jedná o náš výrobek. V žádném případě se nejedná o náš výrobek a ani o nějakou naši novou formuli či složení Je zde nabízen pouze výrobek pod názvem (KURKUMIN A PIPERIN. ) u kterého záměrně není uvedena váha a složení kapsle. Navíc je zde uvedena pouze želatinová kapsle, ale žádné prokazatelné % množství účinných a pomocných látek, tak jak nařizuje zákon o potravinách. U výrobku není také doložen COA certifikát a graf HPLC, kdy právě graf HPLC je nedílnou součástí COA, a přesně definuje o složení účinných látek.Sdělení, že byl výrobek je vyroben v CZ a testován akreditovanou laboratoří ZU( otázka je však na co zde není ) testování může být třeba pouze na obsah vlhkosti což je potom  nepodstatné a zavádějící. Pokud nebyl výrobek testován na % obsah standardizovaných účinných látek ,včetně doložení grafu HPLC a uvedení přesného popisu složení ( může v kapsli obsahovat až 50% pojiv a éček). To  pak to není vůbec žádná záruka kvality výrobku. V tomto případě může být výrobek sice za super cenu ,ale s pouze s nulovým nebo min.či negativním účinkem na vaše zdravý.


odborné články a studie najdete zde 

http://mynatureproduct.com/synergie-kurkuminu-s-egcg-a-dalsimi-prirodnimi-latkami.html

http://mynatureproduct.com/neuroprotektivni-sila-kurkuminu.html

http://mynatureproduct.com/kurkumin-brani-rozvoji-kvasinek.html

Nová studie 2014  pro léčbu úzkosné deprese je zde 

http://mynatureproduct.com/piperin-zvysuje-ucinky-kurkuminu-v-boji-s-rakovinou.html

Trpíte na migrény ? Více info jak pomoci od migrény zde 

Novinka  pro rok 2016 prevence proti cukrovce 2 typů více info zde  White Mulberry extrakt s listů

TOPlist