E-SHOP > Spirulina Taiwan

Spirulina Taiwan

Omezená Akce super cena na více kusů pouze do vyprodání zásob!. Vždy nová EXP

Spirulina je sladkovodní sinice, obsahující velké množství proteinů, které dovedou zásobovat tělo potřebnými živinami a svým vynikajícím složením dokáží organismus nejen vyživovat, ale také posílit.

Spirulina Platensis nazývaná také někdy modrozelená řasa je výjimečným zdrojem chlorofylu, beta karotenu, vitamínů a minerálních látek. Nalezneme v ní také kyselinu listovou, linoleovou a vitamín B12.

Spirulina se vyznačuje lehkou stravitelností a vstřebatelností.

Jako doplněk výživy má Spirulina řasa jeden z nejvyšších obsahů bílkovin. Obsahuje o 60 – 70% více bílkovin než jakékoliv jiné přírodní potraviny. Na rozdíl od jiných forem proteinů je Spirulina z 85 – 95% stravitelná a je volně k dispozici jako samostatný doplněk stravy.

Dalšími cennými živinami, jež spirulina obsahuje, jsou vysoké koncentrace antioxidantů, esenciálních mastných kyselin a GLA mastné kyseliny, lipidy, nukleové kyseliny (RNA a DNA) a fytochemikálie, jako jsou karotenoidy, chlorofyl a fykocyanin.


(id:Sp-shop)
339,-
cena bez DPH 294,78
dostupnost: skladem

VYUŽIJTE JEDINEČNÉ AKCE 6+1 ZDARMA 

Nakupte 6 velkých balení Spiruliny a sedmé od nás dostanete zcela zdarma

možné nebo schválené učinky na lidský organismus

NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16. května 2012),
které platí od 14.12. 2012 nám neumožňuje popisovat účinky našich doplňků na lidský organismus.

 

Chcete-li se o tomto produktu dozvědět více, poslouží vám jako zdroj informací stránka s tématikou léčivých rostlin a biologického smyšlení v medicíně, kde se dozvíte vše co vás o daném produktu zajímá. 

Stačí, když kliknete na tento odkaz:

Spirulina Thaiwan

Spirulina Taiwan

Spirulina, sinice často zaměňovaná za modrozelenou řasu, patří mezi potraviny budoucnosti. Obsahuje ve velkém množství lehce stravitelné bílkoviny a další množství výživných a vysoce účinných detoxikačních látek, které naše tělo nezbytně potřebuje.

Bílkoviny

Proteinů je ve Spirulině opravdu mnoho, o to je cennější, že jsou velmi dobře stravitelné, protože se svou skladbou a složením více podobají bílkovinám živočišným, než rostlinným. Neobsahují však škodlivé látky, které nalezneme třeba v mase. Lépe stravitelné proteiny má už jen vaječný bílek.

Fykocyanin

Modrozelené zabarvení Spiruliny má na svědomí barvivo fykocyanin, které je rozpuštěno mezi buněčnými orgány této sinice. Vědci jej zkoumají v kontextu s detoxikací ledvin a jeho protizánětlivou aktivitou.

Vitamín B12

Kobalamin je jeden ze skupiny vitamínů B. S jeho nedostatkem se může potýkat každý, zejména vegani nebo vegetariáni, protože je ho v rostlinné potravě velmi málo, nebo se tam vůbec nevyskytuje. Vitamín B12 je pro fungování lidského organizmu nezbytný. Zajišťuje správnou krvetvorbu, podílí se na funkci nervového systému a je součástí mnoha chemických reakcí v organizmu, jako třeba syntéza DNA a ATP.

Chlorofyl

Zelené barvivo chlorofyl, jež umožňuje fotosyntézu má silné dezinfekční a detoxikační účinky na organizmus. Je vhodný při problémech v trávicím traktu, kde podporuje hojení drobných poranění či vředů.

Další spirulinové nutrienty

Ve spirulině nalezneme také kyselinu linoleovou, nukleové kyseliny (DNA, RNA), GLA mastné kyseliny, vitamíny skupiny B, C, E a minerály. Nejcennější na spirulině je její vyváženost všech nutričně hodnotných látek, které se mezi sebou vzájemně podporují a doplňují.

Složení

100% čistá Spirulina Platensis v tabletách po 500mg.

Doporučené dávkování

2 – 4 tablety 3x denně před jídlem. Při zdravotních problémech je možno dávkování zdvojnásobit.

Nutriční hodnoty

Nutriční hodnoty

Ve 100 g výrobku

Nutriční hodnoty

Ve 100 g výrobku

Energie

377 cal.

Chlorofyl

1038 mg

Bílkoviny

67 g

Beta karoten

136000 µg

Sacharidy

14,6 g

Kyselina listová

333 µg

Tuky

5,9 g

Kyselina linoleová

995 mg

Vápník

432 mg

Fykocyanin

7037 mg

Hořčík

391 mg

Vitamín A

22666 µg

Železo

86 mg

Vitamín E

9820 µg

Zinek

1,88 mg

Vitamín B6

1290 µg

Draslík

1130 mg

Vitamín B12

195 µg

Pokud naši Spirulinu porovnáváte s konkurencí, musíte vždy porovnávat stejné množství obsahových látek na určitou hmotnost produktu. U nás je to 100 g.

Studie a certifikáty  o obsahu těžkých kovů u naší chlorelly a spiruliny

Doporučení

Není určeno dětem do 3 let, skladujte v suchu, temnu a chladu, v dobře uzavřeném obalu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C v uzavřeném obalu.

Postup výroby naší Spiruliny

Abychom k vám dostali Spirulinu nejvyšší kvality, pečlivě jsme vybírali dodavatele, kterému není cizí slovo ekologie a je schopen dodávat Spirulinu nejvyšší kvality lisovanou do tablet bez obsahu jakýchkoliv jiných látek, pojiv či „éček“.

Naše spirulina roste v optimálním prostředí na Taiwanu, kde se těší dostatku slunce, čisté vody a čerstvého vzduchu. Taiwan je veliká země a ideální podmínky pro pěstování řas a sinic nalezneme na jihu a jihovýchodě Taiwanu.

Čistá kultura spiruliny se zde nasazuje do venkovních jezírek, kde roste za pomoci fotosyntézy bez živných roztoků, které se používají, pokud v lokalitě není dostatek sluníčka. Spirulina pěstovaná bez dostatku slunečního svitu má o hodně nižší kvalitu, což poznáte hlavně na obsahu účinných látek.

Po sklizni se spirulina vyčistí, koncentruje a velmi rychle sprejově vysuší, aby výživné látky v ní obsažené neutrpěly žádnou škodu. Sprejové sušení je speciální patentovaná metoda, která dovede prášek spiruliny usušit tak aby byly zachovány všechny mineráli a vitamíny. Poté se prášek už jen slisuje do tablet, které mají sytou, modrozelenou barvu. Postup výroby si můžete prohlédnout na schématu níže.

Jak poznáte kvalitní Spirulinu?

Pěstování

Jak již bylo výše zmíněno, spirulina potřebuje k růstu a ukládání živin hodně slunce, na světě není dost lokalit, kde by se dala velmi kvalitně pěstovat, zejména pokud naše požadavky rozšíříme ještě o čisté ovzduší a vodu. Spirulina se k nám hodně vozí i z Číny a prodává se za velmi atraktivní ceny, ale je třeba si uvědomit, jaké je v Číně životní prostředí. Tyto výrobky většinou nesplňují normy pro nebezpečné látky, jako je rtuť, olovo, arsen, hliník a další těžké kovy. Spirulina na sebe všechny tyto látky lehce váže. Proto se používá k detoxikaci organizmu. Pokud je spirulina zamořená již v pěstírně, tělo nám spíše než detoxikuje, téměř otráví.

Potřebuje spirulina rozrušit buněčnou stěnu?

Pokud ke spirulině užíváte i sladkovodní řasu chlorellu, jistě jste už slyšeli o rozrušování buněčné stěny. U chlorelly je to nezbytné, protože má svůj buněčný obsah chráněný celulózovým obalem. U spiruliny, která se řadí mezi sinice a je spíše buněčnou stavbou podobná bakterii je rozrušování buněčné stěny hloupost. Spirulinu člověk bez jakýchkoliv obtíží stráví. Pokud vám někdo nabízí spirulinu s rozrušenou buněčnou stěnou, máte dost pádný důvod nevěřit mu.

Pozor na tabletky s pojivy a éčky

Vydělat chce každý a není nic jednoduššího, než kvalitní prášek naředit levnými pojivy a prodat jej za stejnou cenu, jako se prodávají čisté tabletky spiruliny. Zisk se zmnohonásobí. O zdravotních účincích, které takto míchané tabletky spiruliny moc nemá cenu se bavit. Tělo si zanesete chemikáliemi a spirulina s nimi smíchaná má již jen minimální detoxikační účinek.

Tipy na užívání spiruliny

Spirulinu můžete společně užívat s dalšími zelenými potravinami, jako je mladý ječmen a chlorella pyrenoidosa. Jejich účinky se vzájemně umocňují a doplňují.

Doporučujeme Vám s našimi produkty užívat naše čisté, přírodní bylinkové a ovocné směsi od Naturgreenu, které  uspokojí nejen Vaši žízeň, ale pomohou Vám i s Vašimi zdravotními neduhy. Jsou pečlivě „namíchány“ v synergii tak, aby spolu násobily synergický efekt, jednotlivých léčebných procesů a tím připravily rychleji Vaše tělo pro návrat do zdravé  rovnováhy a harmonie. Více info  najdete zde 

 

Dovozce

GLORIA IMPORT CZ, s.r.o.

Rooseveltova 115, Olomouc

www.naturgreen.cz

Země původu

Taiwan

 

TOPlist