E-SHOP > Naturgreen® StomachHerbs

Naturgreen® StomachHerbs

Naturgreen® StomachHerbs je základem léčby pro žaludeční-dvanáctníkové vředy

Jak je poznat žaludeční-dvanáctníkové vředy a co na ně pomáhá? Více info se dozvíte dole.

Naturgreen® StomachHerbs obsahuje hořkou okurku momordiku, včelí pyl, propolis a 6 účinných bylinek – třezalku, bazalku, meduňku, lékořici, heřmánek a květ ibišku.

Momordika charantia je tropická liána, která dosahuje délky až 5 metrů. Její plody obsahují steroidí saponiny, mezi které patří i charantin, kyselinu askorbovou a volné aminokyseliny. Plody a semena navíc obsahují alkaloidy, tzv. momordicin, polypeptid p-inzulin podobný hovězímu inzulinu, momorcharin A a B a další látky. V tradičních medicínách se momodrika používá proti plynatosti, při vředech nebo cukrovce.

Třezalka, bazalka, meduňka, lékořice i heřmánek pomáhají udržet normální funkci trávicího systému. Obsahují přírodní silice, hořčiny a saponiny.

Včelí pyl obsahuje řadu biologicky aktivních látek, lehce stravitelné bílkoviny, aminokyseliny a vitamíny. Propolis, nebo také včelí tmel je produkt včely medonosné. Obsahuje pryskyřice, vosky, balzámy a éterické oleje. Nalezneme v něm i vitamíny skupiny B.

60 vegan kapslí po 650 mg.


(id:nsh-shop)
399,-
 -25%
299,-
cena bez DPH 260,-
dostupnost: skladem

 

Naturgreen® StomachHerbs

Bylinné pohlazení pro váš žaludek s mormodikou, propolisem a včelím pylem. Čisté bylinky a včelí produkty v kapslích vhodných i pro vegany.Naturgreen® StomachHerbs  je základem léčby pro žaludeční-dvanáctníkové vředy 

NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16. května 2012), které platí od 14. 12. 2012 nám neumožňuje popisovat účinky našich doplňků na lidský organizmus.

Chcete-li se o tomto produktu dozvědět více, poslouží vám jako zdroj informací stránka s tématikou léčivých rostlin a biologického smyšlení v medicíně, kde se dozvíte vše, co vás o daném produktu zajímá.

Stačí kliknout na tento odkaz

Naturgreen® StomachHerbs 

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU

Třezalka tečkovaná:

 • Normální trávení.
 • Normální funkce kardiovaskulárního systému.
 • Normální funkce močových cest – ledviny.
 • Normální funkce dýchacího systému.
 • Normální stav pokožky.
 • Imunita.
 • Duševní zdraví - emoční rovnováha.
 • Osvěžení těla.
 • Potlačuje poruchy spánku z důvodu obsahu hypericinu.
 • Relaxace – pozitivní nálada – spánek.

Meduňka lékařská:

 • Normální trávení.
 • Normální funkce dýchacího systému.
 • Kognitivní a duševní zdraví.
 • Normální činnost oběhové soustavy.
 • Hormonální rovnováha.
 • Pozitivní nálada – relaxace – spánek.
 • Antioxidant.

Lékořice lysá:

 • Normální trávení.

Heřmánek pravý:

 • Normální trávení.
 • Normální funkce dýchacího systému.
 • Uvolnění dýchacích cest s rýmou.
 • Normální stav pokožky.
 • Antioxidant.
 • Přirozená obranyschopnost – imunitní systém
 • Kognitivní a duševní zdraví.
 • Pozitivní nálada – relaxace – spánek.

Momordika charantia je tropická liána dosahující výška až 5 metrů. Český název nemá. Řadí se do čeledi tykvovitých a rostou na ní plody – hořké okurky (tykve). V indickém sanskrtu se momordika nazývá Karela. V tradiční čínské medicíně se používá od 14. století, kdy do ní byla dovezena z Indie, kde původně roste. V Turecku slouží jako lidový lék na problémy s trávením stejně jako v jiných Afrických zemích.

Meduňka lékařská (Melissa officinalis) je rostlina z čeledi hluchavkovitých s příjemnou citrónovou vůní obsahuje 0,1% silic (citral, citronelal, citronelol, geraniol, linalol) a asi 4% tříslovin, kyseliny hydroxytriterpenové (např. kyselina ursolová). Dále, a to v menším množství, hořčin, sliz, flavonoidy a minerální látky. Z jejich listů se připravuje čaj, který uklidňuje a normalizuje zažívání.

Lékořice lysá (Glycyrrhiza glabra) je rostlina z čeledi bobovitých, z níž se využívá kořen, který je aromatický a slouží k výrobě tzv. pendreku. Jako lék slouží již od starého Egypta, kde se svařená s jinými bylinkami používala jako afrodisiakum. Ze středověkých pramenů ji zmiňuje například Mattioliho herbář, ve kterém se popisuje postup jak lékořici pěstovat, sklízet a využít jako léčivý prostředek. Kořen lékořice obsahuje 20% škrobu, 6% hořčin, saponiny - glycyrrhizin (50x sladší než sacharóza), monosacharidy, oligosacharidy s uronovými kyselinami, glykosidy (likviricin, likviricigenin, izolikviricigenin, formononetin), oxykumariny a cyklitoly. 

Bazalka pravá (Ocimum basilicum) je rostlina z čeledi hluchavkovitých, která pochází původně z Indie a dalších tropických částí Asie. Používá se tam jako koření i lék zhruba 5000 let. Do Evropy se dostala až v 16. století. Jde o univerzální bylinku, která se tradičně míchá s jinými rostlinami směsí na uklidnění a na trávení. Obsahuje 1,5 % silic (hlavně methylchavikol – estragol a linaloolem), 5 % tříslovin, flavonoidy, glykosidy, éterické oleje (eugenol a ocim), bazalkový kafr, tanin, cinoel a další látky.

Včelí pyl je přirozená potrava včel a jedná se o jednu z nejkomplexnějších potravin vůbec. Ne nadarmo se někdy nazývá „elixír mládí“. Včely pyl sbírají z nejrůznějších rostlin, díky tomu obsahuje to nejlepší z každé z nich a není v lidských silách smíchat tolik kvalitních pylů tak, jak to dovedou jen včely. Včelí pyl obsahuje více než 5000 druhů enzymů, fytonutrienty, flavonoidy, fytosteroly a karotenoidy.

Heřmánek pravý (Matricaria chamomilla) je pravděpodobně nejznámější léčivka v našich končinách. Řadí se do čeledi hvězdnicovitých a je rozšířen v Evropě, Asii, Severní Americe i v Austrálii. Obsahuje až 3 % léčivých silic a používá se jako farmakum i v kosmetice. Obsahuje glykosidy, flavonoidy, terpeny – azulen, thujon, bisabolol, apigenin, geraniol a další, aromatické kyseliny, kumariny, steroidy, sacharidy a vitamíny.

Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum) se řadí do čeledi třezalkovitých. Roste po celé Evropě, v severozápadní Číně, Malé Asii a v Africkém pohoří Atlas. Má žluté pětičlenné květy, které obsahují barvivo hypericin. Jako léčivo se sbírá kvetoucí nať třezalky, traduje se, že nejúčinnější je 24. 6. na Sv. Jana. Obsahuje třísloviny, glykosidy hyperosid, rutin a kvercetin, silice, pryskyřice, červené barvivo hypericin, organické kyseliny, provitamín A, vitamín C a další látky. Tradičně se používá jako antidepresivum a při problémech s trávením.

Propolis je včelí stavební materiál, který má příjemnou aromatickou vůni a je podobný pryskyřici. Suroviny k jeho výrobě včely sbírají z rostlin, které pryskyřičné látky obsahují. Ty poté mísí výměšky hlavových žláz. Propolis včelám slouží jako ochranný a stavební materiál a jrho tenkou vrstvou je de facto potažen celý vnitřek úlu. Tam má ochrannou antibakteriální funkci. Propolis obsahuje zhruba 50 % pryskyřičných látek, 30 % včelího vosku, balzámy, éterické oleje, vitamíny skupiny B, flavonoidy a stopové prvky.

Ibišek je rostlina z čeledi slézovitých, má nápadné květy a vyskytuje se v oblastech tropů a subtropů na celém světě. Květy sůdánského ibišku jsou dužnaté, mají kyselou chuť a používají se jako pochutina. Nápoj z Ibišku má sytě červenou barvu a pije se tradičně s medem, aby se zmírnila jeho kyselá chuť. V Egyptě se traduje, že nápoj Karkade měli v oblibě Faraóni. Obsahuje polyfenoly, minerály a značné množství vitamínu C.

Vznik žaludečních vředů je však  v dnešní době podmíněn nejčastěji dlouhodobým pravidelným užíváním nesteroidních antirevmatik (které jednak omezují krevní zásobení žaludku a jednak dráždí jeho sliznici) nervozitou špatnou stravou , alergií na různé potraviny a dále infekcí, vyvolanou bakterií Helicobacter pylori. Také odstraňte potravinové spouštěče refluxu. Jsou jimi převážně kofein, alkohol a nikotin. Doporučuje se  omezení rizikových potravin, (tučné a příliš kořeněné jídlo.) To vše mohou být příčiny vašeho stavu , které by vředy mohli způsobovat.

Velmi dobré účinky na žaludek má Naturgreen® StomachHerbs a je základem léčby pro žaludeční-dvanáctníkové vředy.

Některé léčivé byliny jejich kombinace které jsou obsahem výrobku Naturgreen® StomachHerbs mohou v těchto případech podporovat samotnou léčbu. V některých v těchto kombinacích jsou schopny vředy někdy i samy vyhojit. Je ,ale vždy dobré, nejprve objasnit příčinu vzniku žaludečních vředů a pak zahájit léčbu.  Také  náš Aloe Vera gel napomáhá k urychlení  těchto hojivých procesů. Aloe vera gel navíc zlepšuje vstřebávání živin ve střevech, harmonizuje imunitu a zvýšením obsahu hemoglobinu v červených krvinkách zvyšuje dodávky kyslíku do všech tkání.  rospěšných bakterií.  Doplněk Chlorella Probiotic Lactobacillus Complex  napomůže k vytvoření rovnováhy střevní flóry, což následně může přispět k odstranění helikobaktera bez nutnosti použití antibiotik.I alkalická voda s naší alkalické filtrační konvice a její pití bude mít na žaludeční vředy velký zdravotní přínos! 

Jak je poznat žaludeční-dvanáctníkové vředy a co na ně pomáhá? Více info zde 

Složení

Nutriční informace

1 kapsle

4 kapsle

Momordika

221 mg

884 mg

Meduňka lékařská

58 mg

232 mg

Lékořice lysá

55 mg

220 mg

Bazalka pravá

48 mg

192 mg

Včelí pyl

45 mg

180 mg

Heřmánek pravý

36 mg

144 mg

Třezalka tečkovaná

27* mg

108* mg

Propolis

24 mg

96 mg

Ibišek květ

16 mg

64 mg

*9 % DDD třezalky v 1 kapsli a 36 % DDD ve 4 kapslích.

Momordika (Momordica charantia) plod, Meduňka lékařská (Melissa officinalis) list, Lékořice lysá (Glycyrrhiza glabra) kořen, Bazalka pravá (Ocimum basilicum), Včelí pyl, Heřmánek pravý (Matricaria chamomilla), Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum), Propolis, Ibišek (Hibiscus) květ, HPMC kapsle.

Dávkování

Užívejte 2x denně 2 kapsle na lačno. Zapijte dostatečným množstvím tekutin. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Doporučení

V čem jsou naše produkty jiné? Neobsahují pojiva, éčka, stabilizátory, pojiva, maziva, leštidla... Prostě v nich nenaleznete nic kromě vegan kapsle z celulózy naplněné účinnými bylinkami, kvalitními standardizovanými extrakty, semínka či mleté plody (například šípky). Proč to tak děláme? Jde nám o zdraví a kvalitu, ne o nečestný výdělek na tabletkách nacpaných z 90 % chemií.

Upozornění

Není určeno dětem do 16 let. Není určeno pro těhotné a kojící matky. Ukládejte, mimo dosah dětí. Skladujte v suchu, temnu a chladu a v dobře uzavřeném obalu. Doplněk stravy, není náhradou pestré stravy.

Balení

60 vegan kapslí po 650 mg.

Dovozce

GLORIA IMPORT CZ, s.r.o.

Ukrajinská 728/2 Praha 10100

www.naturgreen.cz

 

TOPlist