E-SHOP PRO ZVÍŘATA > Chlorella Taiwan

Chlorella Taiwan

Chlorella obsahuje řadu vitaminů, minerálů, aminokyselin a vysoké množství bílkovin.

Tím je vhodná pro zvířata a doporučuje se užívání zejména při těchto stavech:

podporuje trávení, má i detoxikační účinky a napomáhá zácpě, reguluje vysoký tlak, zápach z tlamy, pokožky i dechu. Obsahuje také řadu vitaminů, minerálů, aminokyselin a vysoké množství bílkovin. Je také vhodná při nedostatku energie, nachlazení, pokud je v těle či v organismu zánět či je zjištěna přítomnost toxických kovů.

Podávejte chlorellu pokud vaše zvíře trpí některou s nemocí, jako jsou zažívací nemoci - potíže, Crohnova choroba nebo astma, chronický únavový syndrom či kožní problémy. Chlorella, také posiluje imunitu a je důležitá pro stav kostí a šlach u vašeho zvířete.


(id:chlorella pes)
699,-
 -43%
399,-
cena bez DPH 356,25
dostupnost: skladem

Chlorella Taiwan prášek 

Chlorella je jednobuněčná, sladkovodní zelená mikrořasa, které je věnována velká pozornost výzkumníků. A to proto, že chlorella je spojována s řadou potenciálních zdravotních výhod.

Chlorella je posilovač imunity, detoxikátor , gastrointestinální pomocník a další.

Ale, jak poznáte kvalitní chlorellu?

Chlorella potřebuje k růstu čisté prostředí a spoustu slunečního svitu. Proto je na světě jen málo míst, kde se dá pěstovat chlorella nejvyšší kvality. Do nedávné katastrofy atomové elektrárny Fukušima jím bylo Japonsko. Vzhledem k tomu, že se tam dostalo do vzduchu velké množství radiace a dalších škodlivých látek, není jisté, že místa na pěstování chlorelly zůstala nezasažena.

Chlorella se také pěstuje v Číně, ale zajisté všichni víme, jak Čína dbá o ekologii a ochranu čistého ovzduší a vody. Také není jisté, že je všude v Číně zajištěn dostatek slunce. Chlorella zde může být pěstována na živných roztocích, ale její kvalita je podstatně nižší a je spíš dobrá jako krmivo pro zvířata.

Proč se musí chlorella pěstovat v netoxickém prostředí? Jde o to, že tato malá řasa do sebe absorbuje těžké kovy a další toxiny. Chlorelle je ,ale jedno, kde tyto škodliviny absorbuje, a pokud se pěstuje v nečistém prostředí, naváže je na sebe již tam a my bychom v dobré víře jedli chlorellu toxickou. Například chlorella z Číny může obsahovat nadlimitní hliník, arsen, olovo, rtuť a další těžké kovy.

Kde tedy chlorellu pěstovat?

Ideálním místem je Taiwan, ne však celý, ale pouze jeho jižní a jihovýchodní část. Zde v čisté vodě roste pod blankytným nebem ta nejlepší chlorella. Díky slunečnímu záření získává energii a akumuluje pro Vás ve svých buňkách živiny. Po její dezintegraci Vaše tělo využije maximum živin, které obsahuje.

Rozrušení buněčné stěny

Možností jak chlorellu dezintegrovat je více. Nejlevnější je chemická dezintegrace, kde se celulózová stěna rozbije za pomocí chemikálií. Tyto látky také bohužel poškodí i vnitřek chlorelly, takže již nelze mluvit o zdravém produktu. 

Aby se účinné látky ve chlorelle nepoškodily, je ideální používat mechanické rozrušení buněčné stěny. To je oproti chemické cestě o dost dražší, ale jistě se vyplatí. Mechanické rozrušení buněčné stěny se provádí ve speciálním mlýně z jižní Koreje, kde se chlorella mele tak, aby nedošlo k jejímu zahřátí a zničení obsahu.

Takže dnes s vámi chci mluvit o tom, jak může chlorella pomoci vašemu psovi zůstat zdravý… a jak ji přidat do jídelníčku vašeho psa.

1. Pomáhá vašemu psovi detoxikovat toxiny

Chlorella je silný detoxikátor, který se váže na toxiny a odstraňuje je z těla vašeho psa.

Každý den je váš pes vystaven toxinům, včetně…

 • Těžké kovy z očkování, zpracovaných potravin, prevence škůdců a znečištění 
 • Dioxiny nalezené ve vzduchu, rybách a mléčných výrobcích 
 • Neurotoxiny ve vodě, potravinách a prevence škůdců 
 • Radioaktivní částice z radiačního ošetření a v životním prostředí 

Existuje mnoho studií, které prokazují detoxikační účinky chlorelly. 

V jedné studii vědci zkoumali účinky chlorelly na hladiny olova v krvi. Při doplnění během expozice snížil toxicitu o 66,03 %. Jiné studie zkoumaly účinek chlorelly na kadmium a rtuť . V obou studiích chlorella pomohla snížit množství těžkých kovů uložených v těle. 

V roce 2001 výzkumníci extrahovali chlorofyl (rostlinné barvivo) z chlorelly. Chlorofyl účinně zastavil absorpci dioxinů … a zvýšil jejich odstraňování . A v roce 2016 vědci úspěšně použili chlorellu jako detoxikátor radioaktivního stroncia .

2. Stabilizuje volné radikály a pomáhá předcházet chronickým onemocněním 

Chlorella je plná silných antioxidantů, které pomáhají opravovat nestabilní buňky zvané volné radikály. Bez antioxidantů mohou volné radikály v těle vašeho psa řádit a začít napadat zdravé buňky. To povede k oxidačnímu stresu a zánětu, který může způsobit…

 • Předčasné stárnutí 
 • Rakovina
 • Alzheimerova choroba 
 • Artritida
 • Alergie
 • Srdeční choroba
 • Autoimunitní poruchy 

A to je jen začátek. Oxidační stres a záněty jsou spojeny s více než 200 nemocemi . 

V roce 2019 vědci testovali chlorellu na králících, aby zjistili, zda může snížit oxidaci a hromadění volných radikálů. Studie byla úspěšná… a vědci doporučili chlorellu jako doplněk k udržení volných radikálů pod kontrolou. 

V jiné studii byly buňky postižené oxidačním stresem lépe schopné samy se opravit.

3. Pomáhá posilovat imunitní systém 

Chlorella obsahuje účinnou sloučeninu zvanou CGF (Chlorella Growth Factor). CGF obsahuje nukleové kyseliny ve formě RNA a DNA, které podporují regeneraci sklepů. Když váš pes jí krmivo bohaté na nukleové kyseliny, pomáhá chránit RNA a DNA vašeho psa. To chrání jeho buňky, aby byly schopny lépe bojovat s nemocemi a nemocemi. 

V jedné studii CHF zlepšilo humorální imunitní odpověď, která je zodpovědná za produkci protilátek. Protilátky pomáhají odstranit nežádoucí patogeny z těla vašeho psa. V další studii chlorella zvýšila počet interferonů a posílila přirozené zabíječe. Oba jsou nedílnou součástí schopnosti vašeho psa udržet viry a bakterie na uzdě. 

Podle Dr. Clarence Hardina, MVDr.

"Množství nukleové kyseliny v těle klesá s věkem, pokles spojený s procesem stárnutí a oslabenou imunitou" 

Hardin doporučuje chlorellu k dlouhodobému užívání ke zpomalení procesu stárnutí a posílení zdraví u starších psů

4. Zlepšuje zdraví trávení 

Spousta lidí zná probiotika… prospěšné bakterie, které zlepšují zdraví jeho střev. Chcete-li zlepšit účinnost těchto probiotik , je nejlepší je užívat spolu s prebiotiky. 

Prebiotika jsou nestravitelná vláknina, která vyživuje bakterie v tlustém střevě vašeho psa. Na oplátku bakterie vylučují prospěšné metabolity, které pomáhají udržet vašeho psa zdravého. 

Chlorella je prebiotikum, které vyživuje tyto bakterie, aby mohly obnovit a udržovat zdravá střeva. A podle jedné studie může pomoci zvýšit růst a míru přežití probiotik.

5. Zbaví se špatného dechu 

Již dříve jsem zmínil, že chlorella obsahuje antioxidanty… a jedním z těchto antioxidantů je chlorofyl. Chlorofyl je rostlinný pigment, díky kterému je většina rostlin a řas zelená. Existuje řada důvodů, proč krmit svého psa potravinami bohatými na chlorofyl. To vše pomáhá …

 • Detoxikujte tělo
 • Posílit imunitní systém 
 • Pomoc při správném trávení 
 • Rozkládá šťavelan vápenatý 

Další jedinečnou výhodou je, že chlorofyl v chlorelle může také pomoci odstranit zápach z úst vašeho psa. 

Podle veterináře 

„Jedním z nejdůležitějších způsobů, jak naši domácí mazlíčci těží z chlorofylu, je to, že léčí i předchází zápachu z úst zevnitř. Zlepšuje také trávení, což je nejpravděpodobnější příčina zápachu z úst, a to i u psů se zdravými zuby a dásněmi.“

Jak přidat chlorellu do stravy vašeho psa 

Protože kvalita se může u různých značek chlorelly lišit, udělejte si průzkum. Chlorella nízké kvality může hromadit toxiny a působit proti výhodám detoxikačních řas.

Existují také různé druhy chlorelly. Pokud můžete, zkuste najít produkt, který využívá Chlorella pyrenoidosa … obsahuje více živin a více CGF než jiné druhy. 

Jakmile budete mít prášek z chlorelly, můžete jej přimíchat přímo do krmiva vašeho psa. Jako u každého nového doplňku začněte s menším množstvím, abyste viděli, jak jej váš pes snáší.

Kolik Chlorelly bych měl dát svému psovi?

Začněte s malým množstvím chlorelly a podle potřeby množství zvyšujte. 

Sledujte svého psa na nežádoucí účinky, kdykoli zavedete nový doplněk.

1x čajovou lžičku sypké suroviny podle potřeby ( zarovnejte mg podle váhy vašeho psa)  pokapejte troškou vody, nebo zakápněte rybím či (olivovým nebo slunečnicovým olejem) a podávejjte nejlépe samostatně v misce.

V případě, že pes bude v tomto stavu chlorellu odmítat, můžetejí také přimíchat do jeho oblíbeného jídla. Vždy vyzkoušejte co bude pro vaše zvíře nejlepší ! 

Náš tip : nasypejte prášek na vlhké krmivo - maso, vařená zelenina, rýže, těstoviny, nebo na mírně zavlhčené granule a promíchejte vše. 

 • Malí psi do 10kg   500-1000 mg
 • Střední psi 10-30 kg 1000 -2000 mg
 • Velcí psi od 30kg 2000 – 3000 mg

Pokud váš pes potřebuje posílení imunity, můžete dávku zdvojnásobit.

Chlorellu, lze používat dlohodobě - měsíce ( vynikající výsledky při pravidelné vysoké zátěží, rychlé zlepšení zdravotního stavu po nemoci - rekonvalescence,atd.).Chlorella není pro organizmus zvířete škodlivá ani při vyšším dávkování, nebo větším jednorázovém nechtěném příjmu. Negativní vlivy nebyly pozorovány ani při podávání 12,5 g / 10 kg hmotnosti po dobu 30 dnů.

Chlorella, může být malá, ale může být silná… zejména jako pravidelný doplněk stravy vašeho psa. 

Proč bych měl dát svému psovi chlorellu?

Chlorella může u psů kompenzovat nutriční nedostatky. Špatná kvalita stravy a stres mohou způsobit, že psům chybí důležité živiny. Toxiny z pesticidů, herbicidů a očkování mohou být docela útokem na imunitní systém psa. Kromě nutričních vlastností chlorelly je výborným prostředkem pro detox.

Energie

Železo, b-vitamíny a bílkoviny dělají z chlorelly skvělý doplněk pro obnovu energie psa. Energie může být také obnovena, když pes konzumuje chlorellu a snižuje jeho zátěž toxiny nebo těžkými kovy.

Vakcína Detox

Vakcíny mohou být stresem pro imunitní systém a zdrojem těžkých kovů. Chlorella posiluje imunitní systém a pomáhá odstraňovat jedovaté kovy.

Anémie

Obsah železa v Chlorelle je užitečný pro psy s anémií. Psi s vážnými problémy s blechami jsou zvláště náchylní k anémii.

Pachy

Zápach z úst nebo jiné pachy od vašeho psa vám mohou pomoci chlorofylem, jehož je Chlorella dobrým zdrojem.

Artritida

Chlorella může pomoci psům s artritidou zvýšením přijímané výživy a zlepšením jejich pH.

Dovozce/ výrobce : GLORIA IMPORT CZ, s.r.o.

Země původu  suroviny Taiwan