Jak vybrat ten správný doplněk stravy?

Tyto naše stránky-rady  jsou určeny především všem těm, kteří mají chuť i sílu  podpořit svoje zdraví , ale chtějí si za své peníze koupit pouze kvalitní  účinný přírodní výrobek. 

Snažte se nakupovat kvalitní a „čisté“100% přírodní produkty od renomovaných výrobců a také tam, kde Vám sdělí všechny potřebné informace o produktu.Bezpečné a kvalitní výrobky mají také svou cenu. Tím, že se u jejich výroby zachovávají všechny potřebné normy a jejich suroviny pochází z čistých ekologických, nezamořených a přírodních oblastí, nemůže být proto tento výrobek tak levný, jako výrobky, které touto výrobní kontrolou neprošly a prodávají se například na slevových portálech. Dobrý výrobek totiž takovou reklamu nepotřebuje.

Někteří internetoví prodejci nakoupí jakékoliv zboží jen za účelem prodeje a zisku bez ohledu na kvalitu a původ zboží. V jejich eshopech naleznete takovou směsici zboží, že není možné, aby o něm měli dobrý přehled, natož, aby znali produkty podrobněji co do jejich kvality. Navíc dle sdělení Ministerstva zdravotnictví  není až 70% výrobků na trhu vůbec notifikováno ( nejsou totiž  ani schválené. ) Někteří prodejci si totiž myslí , že pokud nakoupí zboží v jiném členském státě EU tato povinnost notifikace  pro ně již neplatí. Toto tvrzení  se však mylné ,všechny výrobky která jsou umistovány na trhu v CZ musí být schváleny notifikací u MZ viz Zákon č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích. Dejte si také pozor na „super ceny se slevou“ na slevových serverech. Najdete zde výrobky rozličných kvalit, cen a původu. Nikdo Vám nezaručí samoúčelnost slevy, která ani slevou být nemusí, protože se před slevou zboží uměle nadhodnotí a slevovým portálům jde čistě o zisk.

Vždy pečlivě vybírejte čisté  standartizované přírodní produkty bez pojiv, éček, protispékavých látek a dalších chemikálií. Neznáme jediný důvod je do kapslí přidávat a vy tak nemusíte platit za něco, co vlastně ani nechcete. Navíc tyto látky na vašemu zdraví  v žádném případě neprospívají. Je běžnou výrobní praxí, že až polovinu gramáže tabletky nebo kapsle váží jen plnidla a další látky, které se  do nich přidávají pouze proto, aby vše drželo pohromadě. V případě kapslí, aby se s nimi dalo rychleji pracovat, tím je myšleno zejména jejich plnění. Tyto látky lze nahradit „čistými surovinami“ nebo je zcela vypustit. Vede to ale k vyšší výrobní ceně produktu a dnešní doba je orientovaná převážně na zisk. 

Co je to standardizovaný obsah ?

Jde o obsah účinných látek a složek výrobku který je sestavený podle přesně dodržovaných a jednotných principů a zásad ISO. Je normovaný, doložený certifikáty COA (osvědčení o pravosti) u jednotlivých složek a bylin  daného  členského státu EU v případě ČR  na ministerstvu zdravotnictví v USA u FDA při notifikaci výrobků.  Zde je malý příklad pro pochopení : pro 1 výrobek se do  náplně kapsle (lisování tabletky) použije např. bylina - extrakt  Aksamitník vzpřímený (Tagetes erecta) a ten má v certifikátech COA doložen a prokázán standardizovaný obsah  s účinnou  látkou 20 %  luteinu a 1,2% zeaxantinu to je záruka toho, že výrobek bude fungovat. Pro 2 stejný výrobek se  použije bylina se stejným názvem ,ale ta není  standardizována na účinné látky , rozdíl je však v tom , že zde není žádná záruka toho ,že to bude na vaše zdraví fungovat ,  Vaše otázka ? proč to nedělají všichni stejně se standardizovaných surovin  aby to fungovalo ?  Tady je odpověď jsou menší továrny, které nemají zařízení a neumí s byliny účinné látky extrahovat. Další podstatný rozdíl je nákupní cena. Pokud je výrobce , který to umí vyrobit  a doloží vám vše  COA zaplatíte požadovanou cenu za bylinu se stejným názvem vždy několikanásobně  vyšší  než za nákup  nestandardizované suroviny. Např.mezi nákupem standardizovaného přírodního a chemickou cestou vyrobeného  Koenzymu Q10 u výrobce je to až 1000% rozdílu ceny!!

To vše se pak projeví rozdílem ceny, za kterou výrobek na trhu kupujete.Kvalitní standardizovaný výrobek nikdy nemůže cenou konkurovat těmto neověřeným výrobkům např. ve Slevomatech a různých pochybných obchodech , Neneste se zmást ani lékárna  nebo gigantická známá  firma –výrobce  doplňků není zárukou kvalitního výrobku,, vždy se proto informujte o složení výrobku , který si chcete koupit. Zdraví máte jen jedno. 

Co to jsou pomocné přídatné látky?

Jistě jste se při konzumaci doplňků nebo léků setkali s termíny aditiva, protispékavé látky, mazadla, plnidla, leštidla atp. Farmaceutický průmysli působí, jako by se bez přídatných látek nedala vyrobit piluka nebo plněná kapsle. S pilulkama je to těžší, proto se podívejme na kapsle. Mohou být želatinové nebo celulózové (ty jsou vhodné i pro vegany)

Problémem je fakt, že podstatná část těchto výrobků je díky nízké pořizovací ceně nabízena ve formě „lepených“ tablet, nebo želatinových kapslí vyráběných pomocí speciálních automatických linek. Tyto stroje pracují s neuvěřitelnou rychlostí a jsou schopny „vychrlit“ miliony tablet nebo kapslí za jeden den. Hlavním problémem těchto produktů je, že mohou obsahovat až 60% tzv. pomocných látek = plniva, maziva, pojiva a aditiva (lepidla a stabilizátory), takže kromě toho, že jsou k sobě jednotlivé složky sypány, lepeny a lisovány pod vysokým tlakem, což může ovlivnit jejich využitelnost, polykáte navíc ročně "doslova kilogramy" zbytečných aditiv.

Navíc při klasické automatické výrobě s pomocí přídatných látek tuto kapsli namažete mazadly, aby ve stroji lépe klouzala. Poté se míchá směs, kterou budou kapsle plněny. Do ní lze přidat celou řadu aditiv, abyste nemuseli celou kapsli plnit účinnými a léčivými látkami. Aby se výrobci lépe pracovalo a EXP se maximálně prodloužila, přidává se navíc  do směsí účinných  spousta protiskékavých a protihrudkujících látek. Mezi ně se řadí zhruba 10 látek s označením E. Patří mezi ně například přemičitan draselno-hlinitý, talek, hořečnaté soli apod. Některé z nich obsahují škodlivý hliník, který je toxický pro lidský i zvířecí organismus. Do kapsle lze přidat i plnidla, aby směs účinných látek nabyla na objemu. Mezi plnidla můžeme zařadit opět solidní seznam éček, zde například síran hlinito-amonný, hydroxid vápenatý (hašené vápno), bis(dihydrogenfosforečnan) vápenatý, hydrogenfosforečnan vápenatý, fosforečnan vápenatý (orthofosforečnan vápenatý) atd. Hlavním úkolem těchto látek je naředit látky účinné. Otázkou ale je, kolik těchto účinných látek dostanete do kapsle, kterou naplníte plnidly a protiskékavými látkami. Asi moc ne? Více škodlivá  éčka  zde.

Zákeřná "nevinná" éčka 

Zákeřnější jsou kombinace různých chemických látek, které jsou jinak jednotlivě v neškodné dávce vašeho doplňku stravy nebo léku. Tak například některá "éčka" jsou v potravinách doplňku stravy nebo léku v takové dávce, která prokazatelně není škodlivá, ale už nikdo nezkoumal jejich vzájemné reakce v organismu a působení těchto reakcí na náš organismus. "Xenobiotika se dostávají do organismu zejména přes trávicí trakt," Sem patří různé aditiva, protispékavé látky, konzervanty, tzv. "éčka", dochucovadla, barviva, plnidla , mazadla  a jiné přídatné látky v potravinách. Pro mnohé může být překvapením, že sem patří i látky, vstupující přes pokožku - kosmetické přípravky, sprchové gely, čisticí prostředky, antiperspiranty, nebo léčiva aplikovaná přes kůži." Ty se dostávají do jater už sice zředěné, ale nakonec je musí játra přece jen odbourat a připravit na vyloučení z těla.

Není té chemie je již skutečně moc?

Z hlediska našeho stravování bychom si měli položit následující otázky: Myslíme kromě chuťového požitku i na své zdraví? Nezapomínáme z pohodlnosti na to, že mnohé z pochutin ovlivňují jak zdravotní stav, tak kvalitu lidského života? Té chemie je již skutečně moc! Potvrzují to i údaje zveřejněné v Lékařských listech: „Průměrný Američan za rok zkonzumuje 4 až 5 kg potravinářských aditiv...“ Nedělejme si iluze, že náš „nevědomý“ konzument, který často nakupuje co nejlevnější pochutiny, nemůže do svého těla dostat obdobné množství. Přepočítejte si poměr uvedeného množství k tělesné hmotnosti malého dítěte! I když vezmeme v úvahu, že nesní takové množství potravin jako dospělý, přesto se jeho detoxikační orgány mohou zahltit. Musíme totiž připočítat také škodliviny, které přijímá vlivem znečištěného životního prostředí a dalšími způsoby. Může pak být překvapující, když dětský imunitní systém zkolabuje? Vždyť tak velké množství škodlivin není schopen zpracovat! To dokazuje mimo jiné skutečnost, že počet alergií u nás i v dalších zemích neustále stoupá. Chcete-li se tedy trvale vyhnout nemocem nebo se vyléčit , musíte pochopit, že svůj zdravotní stav určujete sami. Vy přece rozhodujete, co budete jíst a pít, co dáte svým dětem a jak se budete chovat ke svému tělu. Je jasné, že se často budete muset postavit proti obecným zvyklostem a s ohledem na své zdraví provést i nemalé změny. Případně si dokázat odříci i některé škodlivé pochutiny. 

Pozor, vitaminy nejsou léky. Jsou to jen doplňky stravy. Vždy je však potřeba kontrolovat obal-etiketu -složení tak abyste věděli co si vůbec za svoje peníze kupujete a zda zrovna to plné chemických látek Vám pomůže!

Stojí za to si uvědomit, že zrovna zde  u některých prodúktů vlastní účinné látky tvoří pouze menší část tabletek vitaminových přípravků. Zbytek jsou  plnidla, regulátory kyselosti a další přídatné látky, řada výrobků obsahuje náhradní sladidla jako aspartam, cyklamát, sacharin nebo sukralózu.

Určitě zde narazíte i na azobarviva. Ty jsou obzváště nebezpečné! Ta se používají k vytvoření výrazně sytých odstínů a bývají dávána do souvislosti s hyperaktivitou u dětí. Obsahuje je léčivý přípravek Celaskon Červený pomeranč. Bohužel coby léčivo nemusí na rozdíl od potravin deklarovat složení na obalu a zákazník se o přítomnosti azobarviva dozví až v příbalovém letáku.Každopádně většina volně prodejných vitaminových přípravků patří mezi doplňky stravy. 

Co je to dávka (DDD) ?

doporučená denní dávka (DDD) je vyjádřením úrovně hodnoty živin, kterou nařizuje zákon za potřebné  pro zachování dobrého zdraví.

DDD je  uvedena pro každou živinu –účinnou  látku, vitamín čí minerál ,které je povinnost zákonem uvádět. To vše je  rozepsáno podle průměrného věku a pohlaví a váhy.  Každá DDD představuje minimální příjem “jediné” živiny, účinné látky, vitamínu čí minerálu spolu s doporučením těchto  hodnot pro jeden den . Toto nám poskytuje, jistotu  že je zde uveden rozsah s nejvyššími a nejnižšími hodnotami.  DDD je ,ale  uvedená hodnota pro EU navíc v každé zemi platí trochu jiné zákony a tudíž  tyto  DDD hodnoty. Např., v Číně se pro léčení a užívání bylin vitamínů a minerálů  v TČM používá tkz. šoková  léčba . To  je např.  to , že pokud v EU platí užívání 3 kapsle  DDD  Cordycepsu denně v Číně to je třeba až čtyřnásobek tj 12  kapslí  v denní dávce. Nebo minerál vápník ten je  v Japonsku 900mg v USA 1000mg (do 50 roků a nad 50 roků dokonce 1200 mg ), Anglii je to 700mg a v České republice doporučen na  800 mg   Vidíte všechno je jinak ?

Tabulka  DDD zde klikni vitamíny

Tradiční čínská medicína to však  řeší jinak. 

Dle TČM je na každém aby si vyzkoušel a naučil se poznávat svoje tělo a mysl  s tím,, že vždy může přidat nebo ubrat dávku podle toho jak se cítí. Nemá vůbec  smysl když se člověk po nějakém čase užívání cítí zdravotně dobře v pořádku, aby bral  plnou hodnotu DDD nebo ještě větší dávky jakéhokoliv doplňku. Zejména ty americké výrobky jsou až s nesmyslnou pravidelností na vitamíny  nastaveny na  poměry až 1000% DDD. Co je, ale špatné většinou se jedná pouze o náhražky přírodních vitamínů.TČM říká ,že je možno užívat třeba i půlku DDD pokud se  cítíte dobře. Pokud cítíte, že vám to chybí klidně zvýšíte  tuto dávku třeba krátkodobě i na dvojnásobek nebo až trojnásobek DDD. Navíc  pokud chcte léčit -vyléčit vaši nemoc nebo příčinu je potřeba zvolit -užívat  na začátek  vždy  i trojnásobně větší  dávku než je dávka doporučená (DDD) !! DDD je vždy pouze pro doplnění a  vaši prevenci !

 

 

image

 

Jak poznám jestli je výrobek -doplněk schválený jaké má hodnoty a zda obsahuje nějaké přidavné látky ?

Každý schválený výrobek kdekoliv na světe musí být ze zákona opatřen složením a hodnotami výrobku tak aby si každý zákazník mohl sám vyhodnotit  s čeho je výrobek vyroben a zda je pro jeho užívání dobrý či špatný nebo dokonce nebezpečný. Vždy také musí obsahovat sdělení a hodnoty v jazyce země v které se prodává navíc popis i označení ,hodnoty a údaje –složení  musí být uvedeny vždy  v jazyce země  v které se výrobek prodává.  Pokud je to  např. Česká republika musí být vždy   českém jazyce. Každé uváděná značení ,množství -hodnoty na etiketě  se musí  vztahovat na potravinu –doplněk  ve stavu, v jakém je uváděn do oběhu  Vždy musí být na etiketě  u doplňku stravy  uveden  návod k použití ,složení -hodnoty s čeho je to vyrobeno a kolik čeho jaké  účinné látky  výrobek obsahuje  tak abyste se i vy laici mohli v tom  orientovat .Pokud to na obale nenajdete není tato potravina notifikována –schválena,  protože by takto  neprošla příslušnými schvalovacími úřady  a vy vlastně nemáte žádnou jistotu toho co kupujete !!  Navíc každý slušný a notifikovaný prodejce tyto informace o daném  výrobku uvádí  už  v předstihu  svém  webu nebo přímo na e-shopu .

Pokud tam tyto výše uvedené informace  nenajdete  nemá  pro Vás žádný smysl  na těchto stránkách a e-shopech  trávit svůj čas i kdyby byla cena  tisíckrát lepší. Zde totiž není žádná 100%  záruka toho ,co se  tam píše je tomu opravdu tak a že vám následně po zakoupení taký výrobek vůbec pomůže. Na druhou stranu nemusíte mít obavy , že pokud budete chtít koupit kvalitní produkt, že ho nenajdete.Ten kdo  svoje  výrobky podrobně zná  a má výrobky notifikované  nemá  před vámi co skrývat a  všechny potřebné a zákonem povinné informace Vám  s předstihem poskytne . Pokud navíc někdo  prodává výrobky doplňky stravy   bez přidávaných a pomocných  látek   rád Vám tuto informaci předem sdělí ,protože  je to velmi  důležitá informace pro vaše zdraví a také pro něho jedno velké plus !!!

My to děláme jinak.

Možná se vám naše ceny u našich výrobků Naturgreen budou oproti konkurenci zdát trochu  vyšší, ale toto zdání opravdu pouze klame. U nás za svoje peníze vždy koupíte zaručeně pouze čisté a standardizované 100 % přírodní produkty. Pokud je to možné používáme pouze přírodní kapsle, do kterých plníme pouze standardizované rostlinné či houbové extrakty a prášky z řas, vojtěšky a mladého ječmene a to ničím neředěné bez pojivých látek typu „E“. To znamená, že celý obsah našich kapslí je vašeho tělu zdraví prospěšný tj. s maximálním účinkem pro vaše zdraví nebo vaši příčinu nemoci.. Žádná plnidla, mazadla ani protispékavé látky my nic z toho nepoužíváme. A co víc pro tyto přírodní náplně používáme opět většinou pouze kapsle  100% přírodní, čiré a rostlinného původu. Jsou dvoudílné, složené z hydroxypropylmethyl celulózy, bez barviv a dalších éček. Rostlinné kapsle navíc plně respektují kulturní, náboženské a stravovací návyky různých cílových skupin. Tím je však výroba našich produktů o něco dražší, ale pokud si spočítáte množství účinných látek u nás a jinde zjistíte, že nákupen  našeho někdy i možná  dražšího produktu oproti konkurenci u nás vlastně ušetříte,ale hlavně šetříte svoje zdraví, což je víc než peníze protože zdraví to na prodej není.

Proto vždy pečlivě vybírejte, co za své peníze kupujete. Buď to budou účinné tělu a zdraví 100% prospěšné byliny nebo extrakty, nebo v případě přidání pomocných látek částečně i škodlivé „e-chemikálie“, které se při výrobě tabletky nebo kapsle do nich přidávají. Pamatujte na to, že přidáním těchto pomocných látek( někdy je to až 60% váhy náplně nebo tabletky ) je vždy v první řadě na úkor účinné látky  (extraktu nebo byliny), která je v kapsli nebo tabletce. Čím více pojiva tam je, tím méně je pak toho co by mělo léčit a pomáhat a navíc to také komplexně snižuje účinnost výrobku samotného (kapsle nebo tabletka totiž není nafukovací). Ale co víc, takto naplněné kapsle nebo lisované tabletky nemají s vaším 100% zdravím nebo se zdravím vašich blízkých vůbec nic společného. Naše rada pro Vás zní v případě nákupu jakéhokoliv zdravého výrobku, který by měl především vám nebo vašemu blízkému  pomoci si vždy  důkladně prověřte a potom se sami rozhodněte co kde a jaký vlastně ten výrobek koupit, ale pozor není to vždy jenom o ceně. Myslím si, že i vy chcete pro vás a vaše blízké nebo členy rodiny pouze to nejlepší. Dobré a zdravé  výrobky mají být pouze od toho, aby zdraví pomohli a  ne aby vaše  zdraví poškodily.

Co to jsou extrakty nebo poměr složení ?

U některých výrobků (složení bylin hub ) jsou některými prodejci uváděna   někdy  nesmyslně vysoká čísla a velká slova jako  je složení - poměr  nebo  síla  "20:1 ,10:1 extrakt" a tvrzení .. toto je 20 x silnější nebo to odpovídá 20 x  větší síle běžné suroviny, byliny, houby  nebo něčemu podobnému. To , ale  vůbec  neznamená, že tento výrobek je 10 nebo 20 krát více koncentrovanější  než obyčejné byliny  nebo je "silnější", a tím účinnější, což znamená , že  je  rychlejší účinek  nebo  má  lepší výsledky, atd !!  To je nesmysl  a bohapustá  lež .  Tento  uvedený poměr  to pouze odráží podíl kolik surového bylinkového nebo houbového  materiálu bylo použito k výrobě  na 1kg  množství konečného výrobku . Ale to  ještě neznamená že to je účinné nebo zdraví prospěšné a  nejsou "lepší" nebo "silnější", nebo "efektivnější" než jen obyčejné a  standardizované byliny, Zeleného  na louce taky nasečete 10kg a je s toho pouze 1kg  usušeného sena ,, ale co dál ??

Navíc tyto  produkty,  10-20:1 uváděné na trh jako extrakty  "výtažky" nebo "bylinné výtažky" – se po samotné extrakci dále zpracovávají přes  další extrakční techniku a tím se  ředí některými  dalšími rozpouštědly. Také  nesmíme zapomenout na to, že se zde do kapslí nebo tablet  přidávají  některé další pomocné  nosiče a to  zejména  pomocné látky a to až 50% , které se používají při výrobě než se konečně dostanou ke  spotřebitelům. 

Čistý 100% extrakt je  vždy vyroben nějakou extrakcí CO2 (nejčistější forma) nebo přes tkz. „extrahovadlo“ a ne pouze sušením 5- 20:1 a jeho výsledný produkt  je vždy pouze čistá dále neředěná surovina ,prášek , tinktura  nebo  konečný produkt a to  je vlastně skutečný extrakt nebo přesněji - "nativní extrakt“.

Pak už pouze záleží  na tom jaké  účinné látky byly se suroviny získány a jakou technologií nebo zpracováním aby jich tam zůstalo co nejvíce. Co je také důležité je potřeba vědět že tyto extrakty byla na účinné látky  jejich obsah změřeny přesnou technologií (nejpřesnější je většinou  plynovou chromatografie a HPCL)  a to je potom tkz standardizovaný extrakt ,který přesně udává hodnoty  a složení extraktu. Proto pokud se uvádí pouze poměr (ratio ) nebo extrakt- surovina, která není standardizovaná tak nikdo neví co obsahuje a může se jednat většinou pouze o neúčinné placebo  , které  je pro vaše zdraví bezvýznamné jsou  to pouze vyhozené  peníze. (viz  nabídka slevomaty, e-shopy co prodávají vše atd )

Proto vám důsledně jako kupujícím doporučuji nakupovat podle dobrého vlastního uvážení a  použít vždy zdravý rozum, stejně jako  tyto výše uvedené zdroje informací  tak aby jste je mohli použít pro  vlastní  a správný výběr produktu, který vám opravdu ke zdraví pomůže.   Kupujte pouze ověřené a notifikované výrobky , které jsou vyrobeny se standardizovaných  vstupních surovin  a  COA certifikátem .

Také už Hippokrates říkal: „Nejsi-li ochoten změnit svůj život, není ti pomoci“

Proto cesta ke skutečnému zdraví spočívá v nalézání a odstraňování chyb, které děláme. A to nejen v životosprávě, ale i ve způsobu myšlení a projevovaných citech. Je již na čase pochopit nezvratnou skutečnost: chceme-li přežít, musíme uznat všechny přírodní zákonitosti, které směřují vždy jen k našemu dobru! Pouze tehdy, naučíme-li se žít v harmonii s přírodou, ve které lidmi vymyšlené a chemickou cestou vyrobené látky působí rušivě, můžeme směřovat ke skutečně šťastnému, hodnotnému a plnému životu. Mám veliké přání: „Aby toto pochopilo co nejvíce lidí!“

Děkujeme za návštěvu našich webových stránek, které Vám zde detailně popisují naše  rady a informace pro  péči  o vaše zdraví, prevenci  a  jeho léčbu. Naše BIO certifikáty najdete zde 

Za Gloria Import CZ s.r.o 

Leoš Nováček 


Varování pro vás: chcete  se dozvědět, jak to dělají podvodníci ?

Více info najdete klikni  zde   aneb  "Zázračné pilulky na internetu"


Only for export  mimo země EU 

 Novinky, akce,reklama, světové studie a oborné články

Naše nové produkty pro vaše zdraví vše bez  škodlivého chloru info  zde zde 

Filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem více info o účincích vody s konvice zde 

Novinka Relaxační & revitalizující sprchová hlavice s filtrem   info  zde 

 

Filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem           Relaxační & revitalizující sprchová hlavice

http://mynatureproduct.com/jak-se-vylecit-pomoci-alkalicke-vody.html


Naturgreen® BioRegenR a BioRegenV  (dvě balení jedna cena )

Speciální protizánětlivá a regenerační  ranní a večerní směs složená se standardizovaných bylin, Bio konopného proteinu a Bio konopných loupaných semínek
info zde 
 

Chcete-li se o těchto produktech dozvědět více, poslouží vám jako zdroj informací stránka s tématikou léčivých rostlin a biologického smyšlení v medicíně, kde se dozvíte vše co Vás o daném produktu zajímá. 

Stačí, když kliknete na tento odkaz:      Jak vybrat ten správný doplněk stravy?