E-SHOP > Kelp - Chaluha bublinatá o přírodní jód

Kelp - Chaluha bublinatá o přírodní jód

Novinka jód extrahovaný z řas za skvělou cenu!

Akce super cena na více kusů pouze do vyprodání zásob vždy nová EXP.

Chaluha bublinatá je mořská řasa obsahující spoustu jódu, který je potřeba ke normální funkci štítné žlázy. Kromě toho se užívá i jako bylina.

Protože je denní dávka jódu malá pouze 150uq (mikrogramů) a je problém tímto malým množstvím naplnit kapsli, použili jsme šetrnou nejlepší variantu zachování produktu bez plnidel a éček a smíchali jsme pro vás extrakt z chaluhy bublinaté se sladkovodní sinicí Spirulinou.

Kapsle Kelp - chaluha bublinatá obsahují 150 mg standardizovaného extraktu z chaluhy bublinaté a 250 mg Spiruliny. V balení jich naleznete 120 ks. Naše HPMC kapsle jsou vhodné i pro vegany, protože neobsahují želatinu.(id:KChB-shop)
699,-
 -29%
499,-
cena bez DPH 445,54
dostupnost: skladem

Chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus) je mořská řasa hnědé až hnědozelené barvy. Má specifický kožovité a vidličkovitě rozdělené pásy s drsnou střední žilkou. Kelp, jak se chaluze bublinaté také říká má na svých pásech většinou párovité vzduchové bubliny, od kterých dostala i své biologické jméno. Kelp roste na mělčinách a v oblasti příboje Severního a Baltského moře.

Chaluha bublinatá má velmi široké využití jako léčivka, která díky svému vysokému obsahu jódu napomáhá normální činnosti štítné žlázy. Kromě léčení má kelp i skvělou želírovací vlastnost, takže se hojně využívá i v potravinářství.

 

Složení

Chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus), hnědé jedlé řasy z čeledí Fucaceae, standardizovaný extrakt. 150 mg prášku s obsahem 0,1% přírodního jódu a 250 mg prášku modrozelené sladkovodní řasy Spiruliny. Dvoudílné kapsle složené z hydroxypropylmethyl celulózy, které jsou vhodné i pro vegany. Obsah přírodního jódu v jedné kapsli je 150 uq (mikrogramů) to je 100% doporučené denní dávky pro dospělého zdravého člověka

Jednoduchý test

Udělejte si na vnitřní straně zápěstí vatovou tyčinkou ( jódovou tinkturou-Lugalův roztok ) skvrnu velikosti kovové padesátikoruny. Když během 8 hodin (někomu i v řádu desítek minut) skvrna zmizí, má jódu nedostatek. Pokud skvrna zmizí to těchto uvedených  8 hodin signalizuje to nedostatek jódu a dysfunkci vaší štítné žlázy. V tomto případě  doporučujeme jod co nejdříve doplnit. Zdravý člověk s dostatkem jódu má skvrnu viditelnou někdy až 24 hodin.  Pro potřeby štítné žlázy se denní potřeba jódu pohybuje od 150 do 300 mikrogramů, protože náš organismus si žádá dávky v miligramech. Terapeutické dávky se však mohou pohybovat až kolem jednoho gramu!

Testovací sada na jod koupíte zde 

Nutriční informace složení

1 kapsle

2 kapsle

Chaluha bublinatá 0,1%

150mg*

  300mg**

Spirulina prášek

   250mg

500mg

*1kps přírodní jód 150uq(mikrogram) 100% DDD. **2kps  200% DDD

 Doporučené dávkování:

Dospělí po 1 kapsli ráno s jídlem, při nedostatku jódu po poradě s lékařem nebo lékárníkem možno zvýšit až na 2-3 kapsle denně. Děti od 5 let po 1 kapsli denně. Pro optimální účinnost doporučujeme užívat po dobu min. 5 měsíců. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Dávkování

Dospělí užívají 1 kapsli ráno s jídlem, při nedostatku jódu se po poradě s lékařem může denní dávka zvýšit až na 2 kapsle. Děti od 12 let smí užívat maximálně 1 kapsli denně. Pro děti od 3-12 roků doporučujeme pouze 1 kapsli každý druhý den. Pro optimální účinnost a doplnění zásob jódu v organizmu doporučujeme užívat po dobu 3 – 5 měsíců.

Doporučené denní dávky jódu dle světové zdravotnické organizace (WHO) 

Životní období
DDD jódu v µg
Dospělí a mladiství
150
Těhotné a kojící ženy
175 – 200
Děti 0 – 1 let
40 – 50
Děti 1 – 3 roky
70
Děti 4 – 10 let
90 – 120

Důležité upozornění

Pozor, nejedná se o tablety nebo želatinové kapsle, které navíc s účinnou látkou Kelp – jódu obsahují navíc až 50% plnidel s éčky, které se musí do tabletky přidat při výrobě (lisování), proto aby se tableta spojila (slepila). U nás kupujete pouze standardizovaný extrakt, vyrobený šetrnou technologií a plněný do přírodních HPMC kapslí bez pojiv a éček. Abychom se vyhnuli přídatným plnidlům je kapsle doplněna sladkovodní řasou spirulinou. Dáváme přednost sice dražší variantě, ale technologie plnění do vegan kapslí bez přídavných látek je na rozdíl od konkurence naším standardem. Sami víte, že u poruch štítné žlázy je dobré si hlídat to, co jíte a dál nezatěžovat organismus chemikáliemi.

Povolená zdravotní tvrzení dle EU (nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006)    

  • Jod přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím.
  • Jod přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
  • Jod přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
  • Jod přispívá k udržení normálního stavu pokožky.
  • Jod přispívá k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k normální činnosti štítné žlázy.

Důležité info pro ty, kteří chtějí docílit snížení váhy

Nedostatek jodu může vliv na přírůstek, nebo úbytek váhy. Štítná žláza je orgán specializovaný na produkci hormonů, které řídí především metabolismus. Při snížené hladině hormonů (nedostatkem jodu) dojde ke zpomalení metabolismu a může vzniknout částečná hypotyreóza neboli snížená funkce štítné žlázy se projevuje na mnoha systémech našeho těla a to zejména také nekontrolovatelným přírůstkem na váze. Činnost štítné žlázy je kontrolovaná hypofýzou, která pomocí hormonu TSH udržuje potřebnou aktivitu štítné žlázy. Hypofýza je orgán uložený v mozku, který funguje pro žlázu podobně jako řídicí centrum. K tomu, aby štítná žláza  fungovala tak jak má  je potřeba aby si vytvořila dostatek hormonu T3 a T4 pro který  je důležitý a potřebný dostatečný přísun jodu v potravě.

Doporučení

Chaluhu bublinatou - Kelp můžete kombinovat se všemi s našimi výrobky, například s  Acai Berry Thin, Green Tea nebo Green Coffee, Spirulina a dalšími.

Doporučujeme Vám s našimi produkty užívat naše čisté, přírodní bylinkové a ovocné směsi od Naturgreenu, které  uspokojí nejen Vaši žízeň, ale pomohou Vám i s Vašimi zdravotními neduhy. Jsou pečlivě „namíchány“ v synergii tak, aby spolu násobily synergický efekt, jednotlivých léčebných procesů a tím připravily rychleji Vaše tělo pro návrat do zdravé  rovnováhy a harmonie. Více info  najdete zde 

Upozornění

Přípravek Kelp Chaluha bublinatá není vhodný bez konzultace s lékařem pro těhotné a kojící ženy, osoby se zjevně zvýšenou hyperfunkcí štítné žlázy a pro děti do 12 let. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Tento přípravek není náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C v uzavřeném obalu.

Dovozce

GLORIA IMPORT CZ, s.r.o.

Ukrajinská 728/2 Praha 10100

www.naturgreen.cz