E-SHOP > Filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem

Filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem

Jedinečná filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem nejen vodu filtruje, ale také alkalizuje.

Zbavuje vodu nečistot od vodního kamene, těžkých kovů, zbytků hnojiv a dalších škodlivých látek. Nastavuje optimální hodnoty TDS cca 260 ppm se zachováním všech potřebným minerálů ve vodě.

Alkalizuje kyselou vodu na zásaditou a udržuje filtrovanou vodu po celou dobu v konvici na hodnotách pH 8 – 10 pH.(dle kvality filtrované vody). Obvykle zvyšuje pH vody o dva a více stupně.(pro nejlepší hodnoty pH doporučuje mít filtr stále v kontaktu s vodou v konvici.)

Má negativní ORP a to až -100mV, čímž dodává vodě antioxidační vlastnosti.

Redukuje velikost molekul vody a díky tomu lépe hydratuje vaše tělo.
Část filtrační vložky se skládá mimo jiné z přírodních iontoměničových granulátů a minerálních kuliček
1)Maifan kameny to jsou dlouhovlnné infračervené kameny (bohaté na vápník, železo, zinek, hořčík, měď a selen)
2) Muyu Jade jsou kameny (bohaté na 26 různých minerálů a stopových prvků
Obsah hodnoty minerálů v konvici je vždy zvyšován úměrně s časem.

Jediná alkalizující konvice na vodu s patentovanou filtrací tohoto druhu na trhu.

Jeden filtr přefiltruje až 300 litrů podle kvality vaší vody , cena na 1 litr vychází na 0,90 Kč.

Moderní design a výběr ze čtyř moderních barev. Digitální ukazatel životnosti alkalického filtru ve víku konvice.
Jednoduchá obsluha.

V balení vždy 1x konvice a jeden filtr na cca 300 litrů.


(id:Kon-Z)
1 500,-
 -33%
999,-
cena bez DPH 825,62
dostupnost: skladem

Jedinečná filtrační konvice na trhu s alkalickým vodním filtrem ,která  nejen vodu filtruje, ale také alkalizuje. 

Voda je základ zdraví, jistě moc dobře víte, že bez vody člověk nepřežije moc dlouho, jen zhruba 10 dní. Zdroje čisté a pitné vody se na světě stále zmenšují, proto je dobré mít způsob, jak si vodu účinně upravit. Ačkoliv mám vody v našich zeměpisných šířkách dostatek, než vám vyteče z kohoutku, uplyne dlouhou cestu. Dezinfikuje se chlorem, mohou v ní být rezidua hnojiv, vodní kámen, měď a další kovy vyplavené z trubek, jako je olovo, měď atp. Proto je vodu dobré i v našich zeměpisných šířkách před použitím přefiltrovat. Filtračních konvic je celá řada, ale jen Naturgreen® konvice s alkalickým filtrem vodu zbaví všech výše popsaných nečistot a navíc ji alkalizuje. Tím tělu napomáhá lépe udržovat acidobazickou rovnováhu.

Zdravotní rizika BPA

Pozor na levné konvice, k jejichž výrobě je použit většinou méně kvalitní plast, který se měkčí se chemikáliemi jako jsou na příklad bisfenol A (BPA) nebo ftaláty. Konvice vyrobené z materiálu, které jsou měkčeny těmito látkami, vychází oproti  EKO materiálu  až 1000% levněji a místo, aby vám pomohly tak spíš mohou uškodit. Na jedné straně jejich filtr možná trochu pomůže od chloru, ale na druhé takto měkčený plast pustí do filtrované vody navíc 10x více  škodlivin, které pak když pijete, což tak to nemá se zdravím nic společného!

Bisfenol A je syntetický estrogen, který napodobuje hormony našeho těla. Ukazuje se, že škodí i v malých dávkách. Existuje více než 100 nezávislých studií z celého světa, které ukazují, že bisfenol A může způsobovat celou řadu zdravotních problémů. Zde jsou některé jejich závěry klikni zde.

Jak poznat kvalitní konvici

Pro prodej konvic jsou závazné dvě věci, které nařizuje zákon: CE certifikát + test report, který se váže k certifikaci. Dále se používá většinou vespod výrobku nesmazatelné recyklační číslo může to být SAN nebo další označení. Pokud se jedná o EKO materiál  označení BPA  free a další, což naše filtrační konvice splňují. To vše musí být ze spodu nesmazatelně označeno na výrobku. Podle toho se pak pozná, o jaký materiál jde a zda je produkt ekologický nebo výrobek zdraví škodlivý. Pokud není certifikát a test report a není na konvici recyklační číslo, tak jde o nedůvěryhodný výrobek a dejte od něj raději ruce pryč a raději se jej urychleně zbavte.

Pokud  není výrobek označen BPA  free a co tety  potom dělá s vaším zdravím čti a klikni zde  bisfenol A (BPA

Zde je uvedeno dohledatelné CE pro naše konvice

CE certifikace číslo: SZEM 120700430301V

Test Report ID: W101530159~016105D

Navíc jako záruka kvality pro vaše zdraví má naše konvice ve spodní části vytištěny(lisovány) do plastu další mezinárodní symboly pro nezávadnost.

1) :Styrén akrylonitril (SAN) to znamená, že výrobek je vyroben s EKO materiálu bez použití BPA a byly k jeho výrobě použity certifikované suroviny.

2) označení BPA  FREE: znamená, že se nejedná se o levný, lidskému zdraví škodlivý plast, který se měkčí chemikáliemi jako jsou třeba bisfenol A (BPA) nebo ftaláty.

Deset důvodů, proč koupit naši alkalickou filtrační konvici a filtrovat vodu z vodovodu

 1. Filtrace vody poskytuje  lepší chuť a vonící pitnou vodu po odstranění chloru, chemických látek, pesticidů, těžkých kovů a bakteriálního znečištění. Navíc díky digitálnímu ukazateli, který sleduje výkon filtrace a ukazuje zbývající životnost filtru, budete mít jistotu, že si vždy vychutnáte optimální kvalitu filtrované vody.

 2. Odstraníte z pitné vody olovo bezprostředně před spotřebou, a zabráníte škodlivým látkám vstupovat do těla.

 3. Neustále budete mít  po ruce čerstvý zdroj čisté, zdravé vody, která stojí mnohem méně než drahé balené vody a také snížíte množství toxického odpadu vznikajícího používáním PET lahví v životním prostředí. Tato zdravá čistá filtrovaná voda stojí pouze 0,90 Kč za 1litr.

 4. Tyto vodní filtry výrazně snižují riziko některých druhů rakoviny, včetně: rakoviny rekta, rakoviny tlustého střeva a rakoviny močového měchýře tím, že odstraní chlór a jeho vedlejší produkty, jako je trihalometany (THM) z pitné vody.  (Při dezinfekci vody chlorem mohou vznikat jako vedlejší produkty tohoto způsobu dezinfekce tzv. trihalomethany (THM), ke kterým řadíme chloroform, bromoform, dibromchlormetan a bromdichlormetan. Tyto látky ve vyšších koncentracích mohou mít rakovinotvorné účinky nebo mohou způsobit genetická poškození.)

 5. Náš patentovaný 7 násobný kombinovaný vodní filtr selektivně odstraní nebezpečné znečišťující látky z pitné vody. Navíc, ale zachová vše zdravé, včetně vysoké hodnoty minerálů a stopových prvků díky  (použití iontoměničových granulátů a  minerálních kuliček)  a tím také vysokou rovnováhu pH pitné vody.

 6. Pití čisté filtrované vody, chrání tělo před chorobami a vede k celkovému zlepšení zdraví a nárustu energie.

 7. Náš vodní filtr poskytuje čistou, zdravou vodu na vaření, stejně jako pití, v pohodlí domova se ji vyrobíte z vody z vodovodu.

 8. Vodní filtry snižují riziko gastrointestinálního onemocnění o více než 80 procent tím, že odstraní Cryptosporidium, Escherichia coli a Giardia z pitné vody.

 9. Pití čisté vody je důležité zejména pro děti. Naše vodní filtry poskytují nejzdravější vodu pro děti a jejich rozvoj imunitního systému.

 10. Naše vodní filtry nabízejí poslední linii obrany mezi tělem a více než 2100 známých toxinů, které mohou být přítomny v pitné vodě.

Víte ,že někteří nemocní jako kardiaci, diabetici se sklonem k acidóze, lidé s vředovou chorobou či jinými poruchami gastrointestinálního traktu by měli pít především alkalickou vodu a neměli pít vůbec např. sycené vody nebo jen v rámci indikované lázeňské léčby. Vodám syceným CO2 by se ale měla v zájmu rychlejšího uzdravení nebo úspěšné rekonvalescence vyhýbat i většina nemocných s jinými diagnózami, protože v této fázi potřebuje tělo zvýšenou očistu a voda (tekutina) by neměla nijak zatěžovat a vyvolávat nežádoucí dráždivé reakce. Sycené vody k (běžnému) pití také shodně nedoporučují alternativní léčebné systémy a systémy zdravé výživy.  Někteří nemocní jako kardiaci, diabetici se sklonem k acidóze, lidé s vředovou chorobou či jinými poruchami gastrointestinálního traktu by neměli sycené vody pít vůbec nebo jen v rámci indikované lázeňské léčby. Vodám syceným CO2 by se ale měla v zájmu rychlejšího uzdravení nebo úspěšné rekonvalescence vyhýbat i většina nemocných s jinými diagnózami, protože v této fázi potřebuje tělo zvýšenou očistu a voda (tekutina) by neměla nijak zatěžovat a vyvolávat nežádoucí dráždivé reakce. Sycené vody k (běžnému) pití také shodně nedoporučují alternativní léčebné systémy a systémy zdravé výživy.  Proč pít čistou alkalickou vodu a ne jinou? Chcete se dozvědět jak přímo na vás působí pití jiné vody ? Vše se dozvíte zde v tomto článku. Jaká jsou rizika spojená s pitím perlivých vod a sodovek ?

Zde je zobrazen postup fitrace  pro náš sedmistupňový filtrační systém

Část filtrační vložky, která se skládá  z iontoměničových granulátů a  minerálních kuliček obsahuje přírodní  :

1)Maifan kameny  to jsou dlouhovlnné infračervené kameny (bohaté na vápník, železo, zinek, hořčík, měď a selen)

2) Muyu Jade  jsou kameny (bohaté na 26 různých minerálů a stopových prvků

Srovnání konvic a džbánů !

Prosím nepleťte a nezaměňujte  si naši  filtrační Alkalizační konvicí Naturgreen se značkou Britta nebo s jinými lacinými  značkami , které jsou u nás na trhu. U těchto konvic a džbánů  je úplně jiný filtr a to většinou pouze pískový .Tento filtr a  jeho technologie umí  s vody  odstranit pouze hrubé nečistoty a špínu a možná trochu chloru to je vše. Navíc filtrování s novou patronou BRITA může hodnotu pH vody ne zvýšit , ale pouze snížit asi na hodnoty  4,5 pH  klikni zde (použito s http://www.britavoda.com/doma/faq). To jsou ,ale už  kyselé hodnoty což je špatně viz tabulka dole .

Další novinka pro vás už brzy info zde 

Obsah balení

Konvice, nádržka na filtraci vody, alkalický vodní filtr, víko, indikátor doby použitelnosti filtru.

Technické parametry

 • Digitální ukazatel ve víku konvice.

 • Kapacita konvice: 3,5 l.

 • Filtrační kapacita: 2 l.

 • Materiál konvice: certifikovaný plast pro potravinářské účely CE.

 • Materiál víka, nádržky a rukojeti: ABS plast.

 • Obal alkalického filtru: PP.

 • Max životnost filtru: 300 l

 • Filtrační média: aktivní uhlí, pryskyřicový měnič iontů, částice se záporným potenciálem, přírodní bio minerály.

Doporučení

Začněte s pitím alkalické vody postupně, aby si vaše tělo přivyklo jejím čistícím schopnostem. Voda je vhodná pro děti od 3 let, jestliže ji chcete podávat i mladším dětem, zkonzultujte její užívání s pediatrem. Jestliže trpíte nějakým závažným onemocněním, je vhodné užívání alkalické vody konzultovat s vaším lékařem.Jak má vypadat zdravá voda její pH  obrázek dole  Náhradní filtry na našich www  koupíte zde 

                                                                                                                              

Výběr produktu

Na českém trhu existuje celá řada zavedených filtračních konvic na vodu. V čem se naše liší? Jde o způsob filtrace. Obyčejné konvice na vodu používají pískovou nebo uhlíkovou filtraci, nic jiného. Zbaví vodu nečistot, popřípadě chloru, ale ne tak kvalitně. Kromě toho pouze Naturgreen® Filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem vodu nejen čistí, ale také upravuje její pH a nabíjí ji mírně záporným ORP. Používá sedmistupňový filtrační systém, který vodu nejen čistí, ale také upravuje. Odstraňuje nečistoty, vodní kámen, těžké kovy, ale navíc ji obohacuje ji minerály.

Dokáže vyčistit vodu z vodovodu na hodnoty TDS (množství rozpuštěných tuhých látek) až na 250 ppm, oproti standardním 458 ppm (vysoké hodnoty z vodovodu obsahují také nečistoty a kovy). Pro vaši informaci hodnota TDS je u většiny minerálek 90 ppm to už tak přečištěné, že se s toho stává čistá, ale pouze "mrtvá voda"). Tento filtr také upravuje kyselou pH vodu na zasaditou hodnotu 8 – 10 pH  (podle kvality vody z vašeho vodovodu) a přírodní iontoměničové granuláty a minerální kuličky  ji nabíjí až na -100mV hodnoty ORP. Vaše tělo pracuje s hodnotami krve a tekutin v rozmezí -200mV proto užíváním této vody nemusí tělo vydávat tolik síly na přeměnu standardní vody, která je průměrné (vodovodní nebo minerálky) v hodnotách kolem +450 mV. Díky záporné hodnotě ORP přispívá k eliminaci tzv. volných radikálů v těle. Vodík v aktivní i molekulární formě je silným antioxidantem.

NOVÝ PRODUKT - AKCE

U našeho zboží můžete využít akční nabídky pro konvice nebo filtry  5+1 zdarma. Nově také akce 1 ks konvice a 4 náhradní filtry +1 filtr zdarma (což je zásoba pro 3 člennou domácnost zhruba na 1 rok). Náhradní filtry, pokud se neaktivují vodou, vydrží po dlouhou dobu až doby jejich aktivace, tedy namočení ve vodě.  

Při objednávání akčních balíčků (Filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem) vždy do poznámek uveďte jednotlivé barvy, které si přejete objednat. Totéž platí u objednávky náhradních filtrů. V případě náhradního filtru vždy uvádějte do poznámek  barvu filtru, kterou si přejete objednat. Pamatujte na to, že jsou vždy 4 barvy a to jak u  konvic, tak u náhradních filtrů. Všechny barvy však mají však stejné filtrační vlastnosti.

Pozor pozorně čtěte návod k použití. Vždy při první aktivaci filtru nebo jeho výměně je potřeba 2 - 3x vyměnit vodu v konvici. Přesný postup viz. návod k použití, který je součástí výrobku v českém jazyce!

Tipy na užívání

Alkalickou vodu pijte v přiměřeném množství každý den celá rodina. Můžete ji použít i na přípravu kávy nebo čaje a na vaření. Jakmile alkalickou vodu ochutnáte, už nebudete chtít pít žádnou jinou. Má lahodnou a svěží chuť.Pravidelně kontrolujte indikaci filtru a vždy  včas pamatujte na  výměnu nového filtru. Čím déle filtr používáte ,tím také ztrácí svoji částečnou funkčnost a tím i  kvalitu filtrované vody. Výměna nového filtru včas je vždy záruka kvalitní vody.

Abyste se těšili co nejkvalitnější vodě, nenechávejte filtr v konvici vyschnout. Kontaktem s vodou zvyšuje její pH a pro vaše tělo je nejlepší co nejzásaditější voda.Obsah hodnoty minerálů v konvici  je vždy zvyšován úměrně s časem.

Rady a doporučení k užívání Filtrační konvice !

Před nasazením s novým filtrem zacházejte opatrně. Nový filtr pouze našroubujte do konvice. V žádném případě filtr zbytečně různě neotáčejte a hlavně neprotřepávejte! Pokud ho omylem protřepete, aktivní uhlí se může promíchat (to se může stát i přepravou k vám domů). Dokud není filtr aktivován vodou je to pouze suchá směs účinných složek v sedmi vrstvách ve filtru. Na kvalitě následně filtrované vody po opětovném usazení „aktivního uhlí“ se to však neprojeví, filtr své vlastnosti aktivuje pouze vodou. Může se stát pouze to, že filtr bude špatně protékat (částečně se ucpe) nebo budete muset místo dvojí počáteční aktivace filtru filtrovat vodu 3x, a to do doby, než  vám z filtru  místo tmavší vody poteče pouze křišťálově čistá voda. To je známka toho, že se aktivní uhlí aktivací vodou „usadí „zase zpět na své místo. Poté se můžete těšit opět křišťálově čistou vodou.

Někdy se může stát, že voda  filtrem  zejména  při první aktivaci než se  filtr  aktivuje  a vrstvy si „sednou“ tak filtr  špatně protéká. To vše  může být způsobeno  několika aspekty a to...protřepáváním filtru, dopravou (s filtrem se hází) nebo pokud se pustí voda  tlakem přímo na filtr –do filtru ( voda se musí do nádobky konvice  napouštět  vždy mimo filtr ne přímo na filtr.)Dalším problémem může být to, že se filtr nenamočí na 15min před prvním použitím do vody viz návod  na webu zde při  výměně filtru. Černa, šedá či  až fialová barva je při první aktivaci filtru v pořádku. To je barva pouze aktivní uhlí ( známé pod názvem živočišní uhlí zde info  ) to  je přirozeně černé  je zdravé  ne škodlivé  ( při aktivaci musí protéct cca 7,5-10 litru vody to jsou asi 4 plné nádobky tak  aby byla voda čistá ! )

V případě, že nový  filtr po aktivaci protéká málo nebo vůbec  nebo částečně do určité hladiny. Je to tím, že mikro - dírka pro výtok vody ,nebo ta poslední spodní filtrační gáza či PP filtr  před odtokem se ucpe mikročásticemi aktivního uhlí, či pryskyřice , které  se při aktivaci dostanou  až dolů.(stane  se to dopravou protože se s tím filtrem hází to bohužel neovlivníme,nebo puštěním  tlaku vody  před aktivací přímo na filtr,či nenamočením filtru před první použitím na 15 min do studené vody aby filtr uvnitř „nabobtnal“). V tomto případě stačí filtr otočit odtokem nahoru a lehce se shora  na dírku lehce párkrát poklepat polévkovou lžící a pak  se hned  uvolní. Zprovoznění ucpaného filtru pro alkalizační konvici Naturgreen video najdete zde 

Tím se zaseklá částečka  aktivního uhlí či pryskyřice  v  mikro -dírce ve spodní části filtru jak je ta  filtrovací gáza, vždy uvolní. Vše pak nechat  znovu prokapat -filtrovat  a bude to v pořádku fungovat tak jak má. Vždy se to však v tomto případě musí se to otočit.  Pokud nepomůže otočení poklepání  můžete mikročástici  v odtokové dírce uvolnit  tím , že  píchnete ( protáhnete ji tenkou jehlou či špendlíkem). Filtru se nic nestane jde jenom o to uvolnit dírku od zaseknutého mikro kamínku pryskyřice nebo aktivního uhlí, které zde blokuje odtok. Pozor filtr přefiltruje standardně celou náplň  vody u konvice cca 2,5l vody asi 12-15 min  ne za 5 minut! Pozor filtr přefiltruje standardně celou náplň  vody u konvice cca 2,5l vody asi 12-15 min  ne za 5 minut! 

S konvicí zacházejte opatrně, je to plast ne kov! Pokud budete vodu z konvice nalévat až do dna (nasucho) nebo ji budete hodně naklánět, přidržte si druhou rukou (prstem) víko konvice ať vám nevyjede z nádoby, není napevno, je pouze poskládané ze tří dílů. Při výměně nebo nasazení filtru, nebo čištění konvice dbejte na správné usazení komponentů konvice, vše do sebe lehce zapadne, není potřeba žádné síly. Vše osobně vyzkoušeno. 

Pozor před prvním použitím konvice pozorně čtěte návod ke konvici a návod pro výměnu filtru. Vždy při první aktivaci filtru nebo jeho výměně je potřeba 2 - 3x vyměnit vodu v konvici.  Až poté aktivujte display s ukazatelem kvality vody. Vrchní část konvice, víko s digitálním ukazatelem použitelnosti filtru doporučujeme vždy pouze otřít vlhkým hadříkem, nesmí se dávat pod proud tekoucí vody!  Pokud budete mít přes noc v konvici dostatek vody a  filtr  bude částečně ponořen ve vodě, nemusíte ráno měnit vodu bude nabitá !! Přesný postup je popsán v návodu na použití, který je součástí výrobku v českém jazyce! 

Návod k zprovoznění konvice doporučení k bodu 2.9 upřesnění !

Pokud bude voda v konvici v kontaktu s filtrem není potřeba vodu ráno nebo v případě nepoužití přes celý den vylévat.Ve filtru jsou mimo jiné umístěny přírodní iontoměničové granuláty a minerální kuličky, které vodu mění  ORP , zvyšují pH a dobíjejí minerály. Pokud nezůstává filtr částečně  ponořen ve vodě ( stačí pouze kontakt s vodou )  filtrovaná  voda  tím ztrácí částečně  hodnoty minerálů ORP a pH  a to tím, že vyprchává. Pokud je však  filtr ponořen (částečně i 1cm )  přes den i noc voda  se neustále „dobíjí“ je ve 100% hodnotách  a tím v nejlepší kvalitě pro užívání po dobu 24 hodin.Toto  doporučení je v návodě  proto , že uživatelé většinou na noc nedolijí vodu nebo nechají filtr na „sucho“ a tím nemá ráno voda takové  silné účinky jako čerstvě přefiltrovaná voda nebo když je filtr ponořený.  Pokud se vám stane,že filtr nebyl přes noc ponořen jde pouze o to, že u této vody budou částečně nižší ORP, pH a hodnoty minerálů.  V případě ostáních hodnot nemusíte mít obavy  ,přefiltrovaná voda je už vždy bez chloru a změkčená.Pozor toto neopakovat,filtr by měl být pořád ponořen(i v případě ,že nejste doma delší dobu dovolená atd.) ve vodě. Pokud bude filtr na suchu delší dobu cca den dva tak dojte k zaschnutí a k zatuchnutí filtru a pak  je filtr i když je třeba nový na výměnu.   

Pro výměnu vody  v konvice ráno   je však také otázkou teplota a prostředí vody v konvici a to  kvůli možnosti množení bakterií. Bakterie se množí všude nežijeme totiž ve sterilním prostředí . Ale to si  každý musí rozhodnout sám a to podle skladovaní a umístění této vody v konvici  ,, je zde rozdíl umístění konvice  v zimě nebo teple.  Pamatujte na to ,že bakterie v teplé vodě  - nebo teplejším prostředí se množí více, než v chladu nebo ve studené a čerstvě napuštěné ošetřené vodě s vodovodu ?? Chceteli mít jistotu a 100% čistou a kvalitní vodu bez bakterii , můžete ráno vodu vylít a napustit  čistou novou s které se vám po přefiltrování stane během chvilky alkalická voda ,nabitá mineráli a bez chloru. Pří delší době nepoužívání konvice (dovolená) filtr musí být pořád v kontaktu s vodou ! Po návratu pak stávající vodu pouze vylijete a konvici propláchnete. Pak napustíte a přefiltrujete novou vodu a voda je zase kvalitní.

Doporučení k ošetření konvice :

Pokud nebudete filtrační konvici pravidelně omývat (viz návod k použití ) může se stát, že dříve či později se podle kvality vaší vstupní vody na stěně a dně filtrační konvice vytvoří bílý minerální film.Usazující minerální bílý film na stěnách a dně konvice je způsoben především vlivem použití vaší vstupní vody a také zejména přírodními iontoměničovými granuláty a minerálními kuličkami obsaženými ve filtru, kdy tyto přírodní prvky vodu pořád nabíjejí  minerály Jedná se pouze o usazeniny minerálů obsažených ve vodě a to především vápníku a hořčíku , což není vůbec na škodu spíše , je to lepší pro vaše zdraví.( navíc zde jde pouze o estetický efekt ).

Pokud zanedbáte pravidelnou údržbu konvice (časové ošetření je potřeba přizpůsobit podle vstupní vody ) nebo nevhodným ošetřením může se stát , že konvice (její průhledné stěny a dno ) nebudou už časem tak průhledné. (to však nemá žádný vliv na kvalitu vody)

Informace pro "domácí měřiče  pH vody" lakmusovými papírky 

Pro přesná měření hodnot pH vodných roztoků se v současné době používá prakticky výlučně potenciometrie s využitím skleněné elektrody jako měrného členu. Alkalickou vodu a  její hodnoty nelze seriozně  měřit lakmusovými papírky ,které navíc nejsou pro měření alkalické vody vůbec určeny. Ty jsou výrobcem určeny na měření a hrubou orientaci kyselosti měřeného roztoku pH se slin a moči. Papírky nejsou výrobcem určeny  k měření alkalické vody a navíc jsou brzy nefunkční a také  velmi nepřesné a to až o 0,9 pH hodnoty stupnice. Přesné měření je možné provézt pouze kvalitním kalibrovaným přístrojem  na bázi potenciometrie. Prosím nepoužívejte k měření alkalické vody lakmusové papírky nejsou k tomu určeny.

Měření pH a ORP u našich alkalických konvic kvalitním přístrojem u mne doma po 10 dnech provozu po výměně nového filtru. Hodnoty měření jsou  tyto : zásaditá voda 9,69pH a ORP je -69mV (záporná hodnota). Vysoké záporné hodnoty ORP zejména u vody fungují pro tělo jako silný antioxidant.. Vidíte, že stěny u mé konvice  jsou již také částečně pokryty bílým filmem vápníku a dalších minerálů. Je to proto ,protože to neřeším (viz popsáno výše). Jde mi především  o kvalitu vody a ne o estetickou dokonalost konvice .Video s měření připravuji a umístím brzy zde. Pro zobrazení celého obrázku klikni na obrázek.

 

 

Co by jste asi měli vědět ??, především nemocní lidé nebo ti s oslabenou imunitou, ale i ti zdraví .

Toxicita přímo ovlivňuje naše lidské tělo a její organismus. Musíme mít na paměti,,že zbytkový chlor podstupuje chemickou reakci s jinými organickými sloučeninami ve vodě a generuje trihalomethan, který je obecně známý karcinogen. Trihalometany jsou vytvořeny jako vedlejší produkt převážně u chloru,který  se používá k dezinfekci vody a k pití. Trihalometany představují jednu skupinu chemických látek, obecně označovaných jako dezinfekce vedlejších produktů. Vznikají  z reakce chloru nebo bromu s organickými látkami přítomnými ve vodě. V THM (World Health Organization ) byly spojeny prostřednictvím několika epidemiologických studií s některými nepříznivými účinky na lidské zdraví. Mnoho zemí má nastaveny limity na množství, které je přípustné v naší pitné vodě. Nicméně, trihalometany jsou pouze jedna skupina z mnoha stovek možných vedlejších produktů dezinfekce vody. Drtivá většina, vedlejších skupin chemických látek,které vznikají při dezinfekcí vody však nejsou ve světě vůbec sledovány.  Nikdy nebylo jasně prokázáno, které z nich jsou nejpravděpodobnější kandidáti s negativními účinky na naše zdraví. Ve Spojených státech  EPA(agentura pro ochranu životního prostředí ) omezuje celkovou koncentraci čtyř hlavních složek (chloroform, bromoform, bromodichloromethane, a dibromochloromethane), označovaný jako celkovou koncentraci  trihalometanů (TTHM), pouze do 80 ppb ve vyčištěné vodě.

Nic před vámi neskrýváme !

Zde jsou naše CZ atesty-měření  pro volný  chlor obsažený ve vodě v naší alkalické konvici po přefiltrování. .Hodnoty volného chloru ve filtrované vodě  jsou uvedeny  v mg/l neboli  ppm/l a jsou tak nízké, že nejdou touto běžnou metodou, která se standardně používá hygienou k měření pitné kohoutkové vody ani změřit  Pro protokol hodnot klikni zde. 

Navíc máme k dispozici CE SGS atest výrobce ,měření je provedeno přístrojem ICP-OES spektrometrem s vysokou citlivostí a přesností. Hodnoty  volného chloru  jsou zde měřeny na  <0.005) mg/l což je jednoduše řečeno 0%.volného chloru a navíc všechny daší hodnoty pro fenol, ropné produkty a  těžké kovy jsou na 0 %. Test CE výrobce  klikni  zde 

Pití  zásadité vody, která vnitřně čistí naše tělo, je důležitou a velmi účinnou kúrou k tomu, abychom neutralizovali a eliminovali dioxin a další chemické látky, které poškozují naše životní prostředí. Vzhledem k tomu, že v buňkách se neustále tvoří volné radikály, je nejlepší trvalé čištění ionizovanou zásaditou vodou. Pravidelným užíváním ionizované zásadité vody v průběhu menstruace se mohou z vnitřní stěny ženských sexuálních orgánů začít uvolňovat černé tuhé kusy a vylučuje se čerstvá (čištěná) krev. Podobné látky se mohou v ženách usazovat i po menopauze a odcházejí stejnou cestou, proto se mnohé z nich domnívají, že se jim menstruace vrátila

Víte, že  zásaditá voda je revitalizačním prostředkem pro krev, mozek a celé tělo, že čistí každou část těla. Tento druh vody má schopnost zaplavit naše orgány zevnitř, odplavuje škodlivé látky, které se tam usadily díky volným radikálům, a tak čistí tělo. Je však nezbytné konzumovat minimálně 2-3 litry zásadité vody denně. Měli bychom vědět, že při konzumaci ionizované zásadité vody v množství menším než 2 litry denně, nemůžeme očekávat podstatnou změnu stavu. Člověk vylučuje asi 2,5 litru vody denně (moč, pára, pot atd.), proto není pro většinu lidí těžké konzumovat vodu v denním  množství alespoň 2 litry.

Chcete se dozvědět  o zásadité vodě více ? Doporučujeme vám  naši alkalickou konvici, která dokáže tuto zásaditou vodu vyrobit. Více info najdete zde 

Návod k použití zde:  KonviceNáhradní filtr.

Zprovoznění ucpaného filtru pro alkalizační konvici Naturgreen video najdete zde 

Návod k výměně  celého dispeje- indikátoru (nefunkční baterie ) zde (náhradní displej cena 50 Kč)

Návod k výměně  celého středového víčka  s indikátorem (nefunkční baterie ) zde (náhradní víko cena 70 Kč)

Návod pouze k výměně baterie indikátoru  (nefunkční baterie ) zde ( baterie typ lithium CR2025 3V ) cena 30 Kč

U všech náhradních dílů pokud je  budete objednávat samostatně  doporučujeme pro nízké poštovné bez doručovat bez dobírky s platbou na účet předem.Vyjde  vám  to obálka s dílem na  30 Kč místo 120 Kč dobírka.  Samostatné objednávky  na díly zasílejte vždy emailem nebo u hromadné objednávky dejte do vždy poznámek.

Schváleno -  typ certifikace : CE, FDA, RoHS k nahlédnutí zde1, zde2 a zde3.

1. Materiál konvice  SAN : certifikovaný (kopolymer styrén-akrylonitril SAN)  BPA free

2. víka a rukojeti materiál: Akrylonitril-butadien-styren kopolymer (ABS)BPA free

3. Cartridge pouzdro materiál: polypropylén (PP) BPA free

4. Vnitřní materiál: aktivní uhlí, iontoměničové pryskyřice, alkalické keramické a minerální kuličky 

Novinka Relaxační & revitalizující sprchová hlavice s filtrem  pro vás info  zde 

Dovozce

GLORIA IMPORT CZ, s.r.o.

Ukrajinská 728/2 Praha 10100

IČ 28579097

Zajímavé články o alkalické vodě

více info o účincích vody s konvice zde 

http://mynatureproduct.com/jak-se-vylecit-pomoci-alkalicke-vody.html

http://mynatureproduct.com/proc-je-dobre-pit-alkalickou-vodu.html

http://mynatureproduct.com/konvice-s-alkalickym-vodnim-filtrem/

náhradní filtry na našich www  koupíte zde 

Novinky  zde 

Relaxační & revitalizující sprchová hlavice  s filtrem

https://www.youtube.com/watch?v=TMNHHjWq9rk&feature=youtu.be

TOPlist