E-SHOP > Non food - zdraví a osobní péče o tělo > Lugolův roztok testovací sada 5ml

Lugolův roztok testovací sada 5ml

Lugolův roztok (též Lugolovo činidlo (Iodi Solutio Aquosa) je roztok elementárního jodu a jodidu draselného ve vodě. Je nazván podle francouzského lékaře J. G. A. Lugola, který tento roztok v roce 1829 připravil. Lugolův roztok se používá jako antiseptikum a dezinficiens, pro nouzovou dezinfekci pitné vody a jako reagencium pro detekci škrobu v rutinních laboratorních a lékařských testech.

Po neštěstí s jadernou elektrárnou ve Fukušimě se lidé začali shánět po jódových tabletách, které by je ochránily před dopady radioaktivity. Paradoxní je, že jódu měla většina lidí v současném civilizovaném světě katastrofální nedostatek už dávno „před Fukušimou“. Přitom jde o látku pro náš život daleko důležitější, než si zpravidla uvědomujeme ta je v každé buňce lidského těla.

Jód najdeme v každé buňce svého těla. Je absolutně nezbytný pro zdravou štítnou žlázu, prsa, vaječníky, prostatu… Kromě zvýšeného rizika rakoviny prsu hrozí při nedostatku jódu i zvýšené riziko rakoviny štítné žlázy a řada dalších chorob. Všichni jsme dnes přitom vystavováni narůstající toxické zátěži a potřebujeme tedy více jódu na ochranu před běžně používanými jedy (třeba fluoridy a bromidy). Jód však pomáhá našemu organismu zbavit se také olova a rtuti.

Tento důležitý antioxidant podporuje hojení a působí protinádorově a anti skleroticky. Doplníte-li jód do své stravy, zaktivizujete tím svůj imunitní systém a antioxidační procesy v těle. Většina z nás přece zná ten pocit, kdy přijedeme k moři, kde je jódem nasycený vzduch, voda i strava, a hned se cítíme lépe…


(id:lugo)
100,-
 -41%
59,-
cena bez DPH 48,76
dostupnost: skladem

Lugolův roztok testovací sada 5ml

(Iodi Solutio Aquosa)

Jednoduchý test

Udělejte si na vnitřní straně zápěstí vatovou tyčinkou ( jódovou tinkturou-Lugalův roztok ) skvrnu velikosti kovové padesátikoruny. Když během 8-16 hodin (někomu i v řádu desítek minut) skvrna zmizí, má jódu nedostatek. Pokud skvrna zmizí to těchto uvedených  8-16 hodin signalizuje to nedostatek jódu a dysfunkci vaší štítné žlázy. V tomto případě  doporučujeme jod co nejdříve doplnit. 

Zdravý člověk s dostatkem jódu má skvrnu viditelnou někdy až 24 hodin.  Pro potřeby štítné žlázy se denní potřeba jódu pohybuje od 150 do 300 mikrogramů, protože náš organismus si žádá dávky v miligramech. Terapeutické dávky se však mohou pohybovat až kolem jednoho gramu!

Pro toho kdo chce dorovnat a doplnit hladinu jódu v těle, máme nový 100% přírodní doplněk stravy Chaluhu bublinatou ta obsahuje  100% přírodní  jod v doporučené denní dávce 150 uq bez žádných dalších pojiv a éček tak jako u jiných výrobků. Více informací o tomto  výrobku  najdete zde:  Kelp - Chaluha bublinatá

Novinka za skvělou cenu! 

Chaluha bublinatá je mořská řasa obsahující hodně jódu, který je nezbytně potřeba ke správné funkci štítné žlázy. Kromě toho se užívá i jako bylina. Ve zdravotnictví se algináty užívají k hojení ran. 

Protože je denní dávka jódu malá pouze 150uq (mikrogramů) a je problém tímto malým množstvím naplnit kapsli, použily jsme šetrnou technologii zpracování , která je 100% přírodní a tím nejlepší pro vaše zdraví. Smíchali jsme pro vás extrakt z chaluhy bublinaté se sladkovodní sinicí Spirulinou tak aby jsme vytvořily pouze 100% přírodní produkt. 

Kapsle Kelp - chaluha bublinatá obsahují 150 mg standardizovaného extraktu z chaluhy bublinaté a 200 mg Spiruliny. V balení jich naleznete 120 ks. Naše HPMC kapsle jsou vhodné i pro vegany, protože neobsahují želatinu.

Nedostatek jódu způsobuje hormonální poruchy, které sice nejsou vidět navenek, ale necítíte se zcela v pořádku, proto se tomuto deficitu říká tzv. „skrytý hlad“. Velkému množství lidí chybí v těle jód a netuší, že jeho nedostatek stojí za jejich podrážděností, únavou, poruchami spánku, špatným imunitním systémem a celkovou skleslostí. Mnohdy pátrají a snaží se léčit tyto dílčí problémy a ani si neuvědomí, že jim vlastně může chybět jód.

Bylo zjištěno, že lidé, kteří se léčí s rakovinou mívají hladinu jódu v těle velmi nízkou a dokonce u žen trpící rakovinou prsu v těle jód prakticky chybí.

Podle WHO (Mezinárodní zdravotnické organizace pod OSN) má nejméně 1,572 miliard lidí zhoršené zdraví kvůli nedostatku jódu. To je čtvrtina všech obyvatel naší planety. Zvětšením štítné žlázy, strumou, trpí na světě 600 miliónů lidí, což už jsou klinické následky nedostatku jódu v organizmu. Mezi těchto 600 mil. se řadí i 11% Evropanů.

Nedostatek jódu v těhotenství způsobil mentální zaostalost 45 miliónů dětí na světě a dalších 100 tisíc dětí se každoročně rodí s příznaky kretenizmu, který taktéž způsobuje nedostatek jódu v těhotenství a v raném dětství. Nedostatek jódu se projevuje u dalších 43 mil. dospělých lidí psychickými nemocemi.

Celkem 120 států přiznává, že nedostatek jódu je opravdu závažný problém, který brzdí vývoj ke zdravé společnosti a má závažné sociální a ekonomické dopady.

Použití : nakapte si na zápětí několik kapek Lugolova roztoku a rozetřete vatovou tyčinkou do velikosti kovové padesátikoruny nebo čtvrece 4x4cm a vyčkejte-sledujte čas  dokud skvrna  nezmizí.

Varování: tato testovací sada je určena pouze pro zevní použití za účelem zjištění přibližného množství jodu v těle a  není určena pro orální použití. Pozor jod barví  tak ho nechte pořádně na kůži vyshnout cca 5min  

Tento přípravek není náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte  v suchu a temnu při teplotě do 15 °C v uzavřeném obalu.nereagujícím na jod. V případě nutnosti dopnění jodu použijte pouze přírodní jod  Kelp - Chaluha bublinatá

Balení:  Lugalův roztok (oranžový pro testování) testovací sada 5ml, vatová tyčinka, vydrží až na 40 testů.

EXP: minimální datum použitelnosti je 6 měsíců od data koupi výrobku za dodržení podmínek skladování. 

Složení: Iodum (jód), Kalii iodidum (jodid draselný), Aqua purificata (čištěná voda).

Doporučení: ůčinky našich přípravků podporuje a posiluje každodenní pití alkalické vody. Tu si jednoduše vyrobíte pomocí Naturgreen® filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem. Více informací naleznete ZDE


Vice info o jodu a zajímavé články zde:

http://mynatureproduct.com/prirodni-zdroj-jodu-je-chaluha-bublinata.html

http://mynatureproduct.com/k-hubnuti-je-potreba-dostatek-jodu-v-tele.html

Vyrobeno v České republice 

Výrobce Gloria Import CZ s.r.o