Víte, že i Omega-3 zvyšují hladiny serotoninu a tím potlačují stavy deprese a chorobné úzkosti, ale i  dalších psychickým nemocí.

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny – jejich nedostatek může způsobovat úzkost, rozrušení, stres ,deprese i jiné poruchy činnosti mozku

Pokud se v mozku nachází příliš mnoho molekul serotoninu, jsme veselí. Máme-li naopak serotoninu nedostatek, trpíme depresemi, poruchami spánku, chutěmi na něco dobrého, agresí a často i chronickými bolestmi. Bylo zjištěno, že omega-3 mastné kyseliny zvyšují hladiny serotoninu v mozku a především i efektivitu jeho působení.

Nedostatek DHA je asociován s dysfunkcemi stability neuronálních membrán a transmisí serotoninu, noradrenalinu a dopaminu, které mohou být v úzké spojitosti s etiologií nálady a kognitivními dysfunkcemi spojenými s depresí.

Mechanismus, kterým omega-3 mastné kyseliny ovlivňují depresivní stavy nastává zřejmě prostřednictvím redukce prostaglandinů odvozených od kyseliny arachidonové, což se projevuje sníženými hladinami neurotrofických faktorů v mozku a ovlivněním jeho krevního zásobení.

Pravidelný příjem omega-3 z ryb a rybího oleje může mít vliv na určité neuropsychické poruchy. Například snížené hladiny omega-3 jsou přítomné u neuropsychiatrických chorob jako je hyperaktivita, Alzheimerova choroba, schizofrenie nebo deprese. Suplementace omega-3 samotných nebo v kombinaci může mít účinek na zmírnění symptomů doprovázejících tyto choroby.

Fyziologická úloha omega-3 v mozku zahrnuje regulaci fluidity buněčných membrán, dopaminergní a serotoninergní transmisi, vazbu enzymů na membránu a signální transdukci. Také je uvažováno, že sehrávají roli v mozkovém glukózovém metabolismu, syntéze eikosanoidů, genové expresi a v ovlivnění růstu buněk a jejich ochranou před apoptózou.

RelexHerbs ,Garlic&O3, Noni  je jedinečná  základní kombinace pro  pomoc v léčbě i prevenci depresí, úzkostí, letargie a celkové ztrátě chuti do života. V případě vyšší synergie účinosti jednotlivých  v kombinaci provázaných látek, je možnost kombinovat s dalšími bylinkami ,které jsou obsaženy v  přímo v našem  Balíčku na deprese-úzkosti, který najdete zde 

Naturgreen® RelaxHerbs        Noni 100% přírodní štáva        Naturgreen® Garlic&O3

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny – jejich nedostatek může způsobovat úzkost, rozrušení, stres ,deprese i jiné poruchy činnosti mozku. Více info zde 

Doporučujeme možno také zakoupit  přímo Balíček na deprese-úzkosti najdete zde 

Deprese-úzkosti balíček 


Účinky našich přípravků podporuje a posiluje každodenní pití alkalické vody. Tu si jednoduše vyrobíte pomocí Naturgreen® filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem. Více informací naleznete ZDE.

studie a články najdete zde 

Přírodní léčba deprese neboli smíšená úzkostně-depresivní porucha jak na ni?

Světová studie pro léčbu úzkostně depresivní poruchy  najdete zde 

Omega-3 mastné kyseliny mohou pomoci v léčbě i prevenci depresí a úzkostí, přičemž nejúčinnější je DHA, která se nachází v živočišných zdrojích.

http://mynatureproduct.com/10-duvodu-proc-pit-stavu-z-noni.html

TOPlist