Kustovnice čínská (Goji) 100% Bio šťáva 1000 ml

Kustovnice čínská (Goji) 100% Bio šťáva - Lycium barbarum, která je vyrobena z ručně sbíraných, pouze zralých a čerstvých plodů. Tento doplněk stravy neobsahuje žádné konzervační látky, barviva ani umělá dochucovadla - je zcela přírodní, stabilizován pouze pasterizací. Hlavní výhodou užívání Kustovnice čínské v tekuté podobě je množství vstřebaných látek střevní sliznicí, které je oproti sušeným plodů několikanásobně vyšší. V oblastech Himalájí, odkud Kustovnice pochází, najdeme obyvatele s nejdelší průměrnou délkou života na Zemi. Je zde běžnou součástí stravy a je považována za symbol zdraví, pohody, síly, vytrvalosti, krásy, sexuální potence a touhy. Odborníci se shodují na tom, že plody Kustovnice čínské jsou nejbohatším ovocem na světě na vitamíny, minerály, enzymy a jiné našemu organismu prospěšné látky.

Kustovnice čínská patří mezi klenoty tradiční čínské medicíny.

Kustovnice čínská obsahuje celou řadu zdraví prospěšných látek, například velké množství betakarotenu, vitamín C, B1 a B2, aktivní polysacharidy, důležité aminokyseliny včetně esenciálních aminokyselin a mnoho důležitých stopových prvků (např. zinek, selen, železo, vápník atd.).

 

Kustovnice čínská - tajemství dlouhověkosti

Kustovnice čínská (lycium chinense) se v čínské medicíně používá již velmi dlouho. Traduje se, že pokud se kustovnice pije ve formě čaje celý rok, přináší dokonalé zdraví a dlouhý věk. Proto je označována jako plod dlouhověkosti nebo také ovoce radosti.

Nejčastěji se používají její plody – qoji (qodži), které se staly velmi cenným a nepostradatelným doplňkem stravy. Goji, sušené plody kustovnice čínské, mají sytě až tmavě červenou barvu a jsou velké jako sušené borůvky. Mohou také připomínat sušený šípek. Jejich chuť je však sladší, něco mezi šípkem, brusinkou a jablkem. Plody obsahují řadu vitamínů (B1, B2, B6, C a E), karotenoidy a physalien se silnými antioxidačními účinky a betain, který mimo jiné chrání buňky a tkáně před dehydratací a umožňuje úsporu energie v organismu. Dále plody obsahují velké množství minerálních látek (např. fosfor, vápník, železo) a až 21 stopových prvků (např. zinek, měď, selen), steroidy, 18 druhů aminokyselin, včetně osmi esenciálních, a imunologicky aktivní polysacharidy, které jsou výjimečné pro svou schopnost odstraňovat volné radikály, čímž pomáhají zabraňovat poškození buněk, zpomalují proces stárnutí a posilují imunitní systém.  Z hlediska nutričních hodnot je kustovnice jeden z nejbohatších zdrojů v rostlinné říši. Léčivé účinky kustovnice jsou mnohostranné. Plody kustovnice čínské se mohou konzumovat samotné nebo se přidávají do cereálních směsí, pečiva apod. Doporučená denní dávka je 6-15 g suchých plodů. Často se používají k přípravě čaje podobně jako šípky: 8-10 g plodů se povaří 5-10 minut v 0,5 l vody. Tento odvar se pije na lačno ve dvou dávkách, včetně plodů. Kustovnice čínská je keř z čeledi lilkovitých a dosahuje až 3 m výšky. Roste volně v severních a západních oblastech Číny, v Koreji, Japonsku a Tibetu. Celkem existuje asi 90 druhů. U nás je rozšířena kustovnice cizí, která roste převážně na železničních náspech. Pěstování kustovnice čínské je nenáročné a může si ho vyzkoušet každý. Kustovnici stačí chudá, suchá půda a netrpí chorobami ani škůdci. Začíná kvést poměrně pozdě (září – říjen), plodů není mnoho a dozrávají až v listopadu. Vyzkoušet lze i pěstování kustovnice čínské velkoplodé, která vytváří velké množství plodů, a to až do příchodů prvních mrazů. Plody se sklízejí v plné zralosti, a to setřesením do plachty, protože při jejich kontaktu s pokožkou dochází k oxidaci a zčernání. Suší se do 35 °C ve stínu a uchovává se v nekovové nádobě v suchu a temnu.

Pozn.: Goji (qodži) je japonský název pro kustovnici čínskou; čínsky se nazývá gouqizi...

Účinky - Kustovnice čínské:


   

učinky na lidský organismus

NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16. května 2012),
které platí od 14.12. 2012 nám neumožňuje popisovat účinky našich doplňků na lidský organismus.

Chcete-li se o tomto produktu a jeho účincích dozvědět více, poslouží Vám jako zdroj informací stránka našich dodavatelů a výrobců, kde se dozvíte vše co Vás zajímá o působení tohoto produktu na lidský organismus.

Stačí, když kliknete na tento odkaz:

Kustovnice čínská Goji 100% biošťáva 
   

Kustovnice čínská

Kustovnice čínská je vyrobena pouze ze zralých plodů, které jsou sbírány ručně v období od června do září. Bez obsahu konzervačních látek – stabilizováno pouze pasterizací.
Neobsahuje uměle přidané látky – barviva, sladidla ani jiná umělá dochucovadla – je zcela přírodní.

Důkazem výjimečné kvality a čistoty jsou 3 BIO certifikáty, kterými tato šťáva disponuje:

  1. BIO SIEGEL
  2. USDA ORGANIC
  3. IFOAM

Složení - Kustovnice čínské:

  • 18 aminokyselin z nichž 8 je esenciálních
  • vitamíny - A, C, B1, B2, B3, B6, E
  • minerály – vápník, hořčík, fosfor
  • polysacharidy, které stimulují imunitu a komplexně podporují organismus

 

 

Dávkování - Kustovnice čínská:

1 - 2x denně 30 ml nalačno. 
Po otevření uchovejte v chladu, nejlépe v lednici.

 

 

Baleno v plastové lahvi 1l

 

 

TOPlist