Spirulina Taiwan

Spirulina Taiwan

Spirulina dodávaná naší společností pochází z Taiwanu, výrobce se její produkcí zabývá již od roku 1954. Pěstování a výroba  námi nabízené Chlorelly a Spiruliny se nachází ve středním Tchaj-wanu. Je to oblast, která se těší po celý rok se dostatkem sluníčka, čerstvým vzduchem  a čistou vodou, což je ideální prostředí pro pěstování Chlorelly (zelené řasy) a Spiruliny (modro-zelená řasa) vynikající kvality. Za posledních 25 let byla firmou provedena obrovská  investice  do  výzkumu a vývoje, a toto úsilí přineslo výbornou kvalitu vyráběných doplňků  pro výživu, lidské zdraví a krásu. Výrobce je držitelem několika celosvětově uznávaných certifikátů ISO (International Organization for Standardization). Většina produkce se vyváží do Evropy, Spojených států a dalších vyspělých zemích. Vzhledem k  produkci vysoce rafinované technologie, byla  kvalita těchto produktů  přijata s absolutní důvěrou v těchto zemích. 

V listopadu 2003, získal výrobce zlatou medaili v kategorii biotechnologie (2003 Národní Bio & lékařské péče Quality Award ") a zlatou medaili za skupinové ocenění (7. ročník Vynikající Bio Technology Industry Development Award) v prosinci 2003.

Studie a certifikáty  o obsahu těžkých kovů u naší chlorelly a spiruliny

 

Objev Spiruliny

Modro-zelená Spirulina je mnohobuněčná do spirály-formovaná rostlina, která roste v sladké nebo slané vodě. Vypadá jako malá  pružinka ve vodě.  Tento druh existuje na Zemi více než tři a půl miliardy let. V roce 1921 byla objevena u Čadského jezera v Africe a pojmeována Spirulina. V roce 1963, Dr. G. Clement z francouzského ústavu IFP vedl tým provádějící průzkumy v Africe, a objevil vynikající nutriční hodnotu Spiruliny. IFP začalo zkoumat pěstování této cenné mikrořasy. Bylo zjištěno, že Spirulina obsahuje celou řadu prvků a poskytuje speciální živiny pro lidský organismus. Spirulina byla uznána jako ideální přírodní doplněk stravy a důležitý zdroj potravy pro budoucnost lidstva.

        Využítí spiruliny:

 potravinové doplňky

 zdroj potravy

 přírodní barvivo na potraviny a kosmetiku

 aplikace v lékařské vědě

Víte co jinde kupujete ? Nenechte se zlákat jenom cenou ? Dejte si pozor pokud je to velmi laciné zboží a je nabízeno v  řádu  množství 0.3-1kg není nikde většinou  uvedena země původu chlorelly. Je to tak  záměrně  většinou je to ČÍNA a to není zrovna to pravé podnebí a vzduch pro zdravou Chlorellu  ?? Pravá dobrá  čistá Chlorella vyrobená od renovovaných výrobců  má také svoji cenu  a pochází  s čistých ekologických nezamořených přírodních oblastí.Téměř všechny chlorelly pěstované v Číně , která jsou  komerčně pěstovány obsahují hliník a arsen,olovo rtuť a další těžké kovy které nesplňují limity,,  Je to tím  protože jsou pěstovány venku, kde chemikálie  a jiné znečišťující látky znečišťují vzduch. Tento "těžký" vzduch v podobě kyselých deštů  padá na farmách  do vody kde se chlorela pěstuje  a protože Chlorella jak je známo dobře drží  těžké kovy  ty  se poté hromadí v chloreře. Především se jedná o těžké kovy jako je  hliník, arsen, kadmium, olovo a rtuť.  Tento problém  je především  v Číně, kde je znečištění  podnebí a kontaminace půdy na denním pořádku a nikdo se tím nezabývá , což je všeobecně známo . Chlorellové  farmy v Číně mají nejvyšší úroveň kontaminace  těžkých kovů... Vezměte na vědomí,,  že  pokud se chcete vyhnout příjmu vysoké úrovně kovů, pesticidů a dalších  látek , které nepatří do chlorelly nekonzumujte chlorellu s Číny... Pro dobrou kvalitu chlorelly je důležitý i způsob zpracování, pokud je řasa dezintegrovaná (buněčná stěna je rozrušena MECHANICKY kdy je její využitelnost organismem až 90%.. Navíc s ČÍNY  není chlorella  dezintegrovaná vůbec nebo pouze chemickou cestou ,,což je špatně při této technologii se ztrácí většina vitamínů .Pozor také na  klamavý slogan -informace dovezeno nebo  vyrobeno  ....??  to neznamená  zemi původu suroviny ? Správně má být se zákona uvedena země původu suroviny !! A přesto,je  překvapivé,  že se někdy setkáváme  s  chlorellou z Číny , která je někdy certifikována jako  ekologická-bio  což je zavádějící !

Navíc náš výrobce používá ještě patentovaného zpracovaní sušení chlorelly a spiruliny a to aktivního  sublimačního  sušení chlorelly.  Zjednodušeně  se jedná o použití sprejového předsušení a sublimačního sušení/ lyofilizace/  zmrazení – teplo –odpaření . Toto je drahá ,ale jedna s nejlepších technologií zpracování chlorelly  na světe. Takto zpracovaný -sušený  produkt po  rehydrataci /oddělení vody/ je vysoké kvality s nejvyšším  poměrem  aktivních látek má lepší chuť, složení a  také vzhled a  barvu při srovnání s jinými technikami sušení . Tímto sušením lze dosáhnout extrémně nízký obsah vlhkosti produktu 1-2% zabránit růstu bakterií, plísní a enzymů a tak inhibovat průběh reakcí, které ovlivňují kažení produktu. I proto je a musí být  cena takto zpracovaného produktu vyšší než u obyčejného zpracování chlorelly, protože tento postup je 5x dražší než sušení horkým vzduchem. Tohoto sušení využívají pěstitelé chlorelly především v Číně tak aby jejich chlorella byla co nejlacinější. Tento způsob zpracovaní -sušení horkým vzduchem je levný  ,,ale je to  nejhorší způsob zpracování , tímto postupem se ztrácí chlorella nebo Spirulina většinu vitamínů a aktivních látek proto je chlorella tak laciná . Už  to, že Vám nikde žádný prodejce tyto informace neposkytne je dáno toto skutečností. Jedná většinou pouze o  internetové překupníky produktů se zemí EU,  kteří většinou ani neví co prodávají. Na Váš dotaz Vám nedokáží odpovědět, protože tyto informace nemají mají pouze všeobecné zkopírované informace to co mají všichni všude stejné. My jako dovozci Chlorelly a Spiruliny přímo s výroby –pěstitele s Taiwanu se především v první řadě  zajímáme také o kvalitu, postup a technologie zpracování našich výrobků , tak abychom Vám tyto informace mohli poskytnout a to včetně nejlepší ceny. Ceny pro Vás jsou nastaveny přímo systémem dovozce –zákazník bez žádných dalších mezičlánků, které cenu neúměrně zvyšují např. systém Multilevel - Green Wais další. Zaleží však  pouze na Vás co si vyberete pro svoje zdraví ? Kvalitu za kterou si připlatíte nebo produkt který je laciný ,ale nemá pro Vás zdravotně  žádny nebo minimální  přínos.

 

  

Co je to Spirulina?

Je to sladkovodní řasa, obsahující velké množství proteinů, které dokáží zásobovat tělo potřebnými živinami, dodává řadu vitamínů a stopových prvků a tímto svým vynikajícím složením dokáže organismus nejen vyživovat, ale také posílit. Nechte, ať se stane součástí vašeho jídelníčku!   

Modrozelená řasa Spirulina Platensis je vyjímečným zdrojem chlorofylu, betakarotenu, vitamínů a minerálních látek. Pomáhá neutralizovat škodlivé účinky volných radikálů. Kyselina listová spolu s železem a vitamínem B12 pozitivně přispívají ke zdravé krvetvorbě. Je bohatým zdrojem chlorofylu, který má silné detoxikační účinky.  Kyselina linoleová působí jako prekursor prostaglandidů, které regulují řadu tělesných funkcí. Vitamín B12 je důležitý pro zdravou funkci nervů. Spirulina se vyznačuje lehkou stravitelností a vstřebáváním.

Jako doplněk výživy má Spirulina řasa  jeden z nejvyšších obsahů bílkovin. Obsahuje o 60-70% více bílkovin než jakékoliv jiné přírodní potraviny nebo většina potravinářských výrobků. Na rozdíl od jiných forem proteinů, bílkovin Spirulina je z 85-95% stravitelná a je jako jedna z mála  volně k dispozici jako samostatný doplněk stravy. Spirulina je na druhém místě, před ní jsou pouze sušená vejce s o 5% vyšším obsahem využitelných bílkovin.

Ještě vyšší nutriční hodnoty lze nalézt v její vysoké koncentraci antioxidantů, vitamínů, minerálů a dalších prospěšných živin, které obsahují esenciální mastné kyseliny, GLA mastné kyseliny, lipidy, nukleové kyseliny (RNA a DNA), B komplex, vitamin C a E a fytochemikálie, jako jsou karotenoidy, chlorofyl a fykocyanin.

Velký pomocník při hubnutí

Spirulina patří mezi nejúčinnější přírodní prostředky na podporu hubnutí.

Významnou roli v tom hraje fakt, že je koncentrovaným zdrojem aminokyselin a sacharidů, které se rychle vstřebávají do krevního řečiště. Náš mozek, konkrétně jeho část jménem hypotalamus, totiž vysílá signály hladu právě v okamžiku, kdy v krvi poklesne hladina cukrů a aminokyselin.

Tím, že spirulina pomáhá udržovat stálé koncentrace těchto látek, mozek nezačne signalizovat hlad ani v okamžiku, kdy je žaludek zcela prázdný - je prostě přesvědčený, že je tělo nasycené. 

Spirulina se ukázala být užitečná zejména u nízkokalorické diety pro její vysoké nutriční hodnoty ve spojení s nízkým obsahem kalorií (390 Cal na každých 100 g sušiny) a proto patří k důležitým živinám během redukční diety. Esenciální aminokyselina fenylalaninu (3%) je schopna snížit hlad, dodává pocit sytosti a pomáhá lidem při dodržování  nízkokalorické diety. V takových případech se doporučuje vzít spirulinu zhruba 30 minut před hlavními jídly. Přítomnost vitamínu B12 je ůležitá zejména pro vegetariány. Spirulina je také užitečná jako doplněk pro osoby zapojené do sportovních aktivit, dodává vitamíny a minerální látky, které pomáhají vytvářet energetický metabolismus, komplex aminokyselin (leucin, izoleucin a valin), podstatné a nepodstatné esenciální aminokyseliny, bílkoviny, antioxidanty, karnitin a kreatin.

Základem ovšem zůstává, že při redukčních dietách se stravujete nedostatečně. Jídlo, které přijmete, neobsahuje potřebné množství živin, které váš organismus vyžaduje. Proto je vhodné zapojit Spirulinu do jídelníčku pro doplnění vitamínů a minerálů, ale také pro podporu trávicího systému, který zajistí pravidelné vylučování.

Kombinace všech těchto efektů má příznivý vliv na zdraví a ve výsledku také na snížení nadváhy. Je zajištěna výživová složka a zároveň dostatečně efektivní vylučování.

Boj proti psychické a fyzické zátěži (antioxidační a antiradikálová aktivita)

V případě stresu, systém musí asimilovat vysoké množství antioxidantů s negativními vlastnostmi. Spirulina  je zde užitečná pro přítomnost fykocyaninu. Existují studie, které ukazují antioxidační aktivitu proti peroxyl radikálům. Posílení imunitního systému a antivirové aktivity.

Dejte si pozor na tabletky řas s pojivy a éčky!

Většinou se jedná o levné produkty nabízené na slevových portálech.

Pokud kupujete sladkovodní řasy chlorellu nebo spirulinu, vždy si přečtěte složení tabletek. Neměly by obsahovat žádná pojiva či jiné přídavné látky. Pouze kvalitní, technologicky a patentově zpracovaná 100% čistá řasa spirulina i chlorella se všemi certifikáty a od ověřených výrobců, se dá lisovat do tabletek bez pojiv, tedy bez éček a dalších přídavných látek.

Některé menší firmy, většinou s Číny koupí řasu od renovovaných výrobců, tu zředí a namíchají s pomocnými látkami typu „E“, ztabletují na tabletky, a poté za účelem zisku nabízejí k prodeji do Evropy za super ceny. Tato „ředěná“ řasa chlorella nebo spirulina však obsahuje pouze 30-50% řasy a zbytek jsou pojivé látky, které se zdravím nemají nic společného. Potom naleznete ve složení např. v 500mg tabletce pouze 300mg řasy a 200mg pojiv a jiných chemikálií, nebo dokonce jen 100mg řas a zbytek jsou látky, které Vašemu zdraví rozhodně nepřispívají. Zanášejí Vaše tělo toxiny a řasy, které v dobré víře konzumujete, ztrácí svůj detoxikační efekt, protože musí odbourávat pojiva a éčka, která s nimi polykáte.

Proto je velmi důležité kupovat kvalitní prověřené zboží a ne jen vyhledávat nejlevnější zboží nevalné kvality, které místo aby Vašemu zdraví pomohlo, spíše uškodí. Toto nekvalitní zboží se objevuje zejména na slevových portálech za super ceny a má nabudit dojem kvalitního výrobku. Kvalitní a zdravý produkt takovou vůbec reklamu nepotřebuje.

Jak jinak nám Spirulina pomáhá?

učinky na lidský organismus

NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16. května 2012),
které platí od 14.12. 2012 nám neumožňuje popisovat účinky našich doplňků na lidský organismus.

Chcete-li se o tomto produktu a jeho účincích dozvědět více, poslouží Vám jako zdroj informací stránka našich dodavatelů a výrobců, kde se dozvíte vše co Vás zajímá o působení tohoto produktu na lidský organismus.

Stačí, když kliknete na tento odkaz:

Spirulina Thaiwan

Je Spirulina vhodná pro každého?

Spirulina je vhodným doplňkem stravy pro většinu z nás. Jsou zde ale určitá drobná omezení, na která byste si měli dávat pozor.

Spirulina je vhodná pro děti i dospělé, je vřele doporučována pro vegany a vegetariány, aby doplnili základní zásobu živin. Spirulina se může stát také výborným doplňkem stravy pro kojící matky nebo těhotné ženy.

Sladkovodní řasa Spirulina v sobě obsahuje jedinečné množství prospěšných látek, které byste měli dodávat vašemu tělu každý den. Jedná se také o čistě přírodní produkt, který není toxicky znečištěný.

Vždy ovšem sledujte, neprojeví-li se nežádoucí účinky. Jedná se zejména o vznik průjmů či zvracení právě u těhotných žen. Pokud by mělo dojít k těmto reakcím, je vhodně užívání okamžitě pozastavit.

Hmotnost obsahu:

500 mg tablety spirulina, balení:

spirulina 50 ks 500mg tablet -  na zkoušku cca 5 dnů

spirulina 200 ks 500mg tablet

spirulina 300 ks 500mg tablet

Složení:

100% řasa Spirulina Platensis tablety 500 mg dadávané balení :

Pokud chcete provádět srovnání s konkurencí je třeba vždy vycházet se stejných nutričních hodnot a měrných  jednotek a popřípadě přepočítat !! viz calorie = kj,

 

Nutriční hodnoty

ve 100 g výrobku

Energie

377 cal./1577 kj

Bílkoviny

67 g

Sacharidy

14,6 g

Tuky

5,9 g

Vápník

432 mg

Hořčík

391 mg

Železo

86 mg

Zinek

1,88 mg

Draslík

1130 mg

Nutriční hodnoty

ve 100 g výrobku

Chlorofyl

1038 mg

Beta karoten

136000 µg

Kyselina listová

333 µg

Kyselina linolenová

995 mg

Fykocyanin

7037 mg

Vitamín A

22666 µg

Vitamín E

9820 µg

Vitamín B6

1290 µg

Vitamín B12

195 µg

 

Doporučené dávkování:

2-4 tablety 3x denně 10 -15 min před jídlem,
tabletky můžete bez problému rozdrtit lžičkou, aby byly poživatelné i pro děti.

Omezení pro zelené potraviny:

 Zelené potraviny  – doplňky stravy  se nemohou užívat

po transplantaci orgánů (nejméně 9 měsíců po transplantaci neužívat)

při akutní plicní embolií

při akutním zánětu hlubokého žilního systému

po operaci trávícího systému nebo jeho části (alespoň týden nejíst zelené potraviny)

při ozařování (3 dny před a 3 dny po ozařování)

při Crohnově chorobě v aktivní fázi (chlorella nevhodná - dráždí, ječmen vhodný) -  vždy konzultujte s lékařem

Všeobecně se doporučuje užívat mladý ječmen a sladkovodní řasu současně a dlouhodobě. Jejich účinek se společným užíváním několikanásobně zvyšuje.

Protože zelené potraviny podporují organismus ve vylučování cirozodých látek z těla, je lepší užívat klasické léky půl hodiny před užitím zelených potravin.

Zelené potraviny můžu jen doporučit nejen maminkám, ale všem co chtějí být zdraví, vhodné v těhotenství i při kojení.

Země původu: Taiwan   

Upozornění:

Není určeno dětem do 3 let, skladujte v suchu, temnu a chladu, v dobře uzavřeném obalu, doplněk stravy.

Veškeré naše produkty jsou registrovány jako doplněk stravy. Nemají schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Nejsou určeny jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Veškeré zdravotní tvrzení  umístěné na naších stránkách u jednotlivých doplňků stravy  není našim tvrzením je převzato od výrobce a jeho zákazníků. 

 
 
TOPlist